..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Konuþ ki seni göreyim. -Aristoteles
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Demirhan Ocak

6 Þubat 2002
Debelenme Lan! Murdar Olcan!  
Ahh! ah, nerde o eski bayramlar?

Demirhan Ocak

Hasan kalk olum hadi -Ne var abi ya? -Ne olacak olum ya? Babamýn yýllýk kan görme krizi gelmiþ.Yani senin anlýyacaðýn Cabbaroðlu ailesi olarak yýllýk katliamýmýzý yapacaðýz.

:BHGB:

Haberin Kendisi;

Almanya'nýn Karlsruhe kentinde bulunan Federal Anayasa Mahkemesi, Müslümanlarýn, kurban edilen hayvanlarý kendi inanýþlarýna göre uyuþturmadan kesilebileceðine hükmetti.

Hessen eyaletinin Asslar kentinde kasap olan Türk vatandaþý Rüstem Altýnküpe Ýslam dininin öngördüðü gibi hayvanlarý uyuþturmadan kesmek için özel izin istemiþti. Hayvanlarý uyuþturmadan kesmek için özel izin isteyen Rüstem Altýnküpe de karardan duyduðu memnuniyeti dile getirerek, 'Böylece Almanya'daki en büyük sorunlardan biri çözülmüþ oldu' dedi.

Haberin Yorumu;
Almanyada yaþayan sevgili Müslüman göçmen kardaþlar, bir konuda dikkatinizi çekmek istiyorum, þöyle ki çýkan bu karar ile sokak ortasýnda(yada kenarýnda), arka bahçenizde (yada ön bahçenizde), ormanlýk alanlarda , banyo küvetinde, boþ arsalarda, inþaat alanlarýnda, Allah'a daha yakýn!! olabilmek için oturduðunuz apartmanýn 10. katýnda, iþyeriniz vs,vb alanlarda kurban kesmeyi serbest býrakmadý. Bu karar ile sadece kasaplýk belgesi olanlarýn kasaphane yada mezbahane'de kesime izin verilmiþtir.

Bu Haberin Bana Hatýrlattýklarý;
Sýlada bayram sabahlarý yapýlan sohbetlerde; aaah aaah ! O eski bayramlar ne güzeldi,þimdikilerde bayrammý ya?...... keten pantolonlarýmýzý annemiz arife gecesinden yataklarýmýzýn altýna koyardý ki bayram sabahlarý jilet gibi olsunlar diye....Babamýzýn yeni aldýðý naylon pabuçlarýmýzla koyun koyuna yatardýk....... iþte bu ve benzer bir çok güzel hatýralar anlatýlarak eski günler anýlýr........
Peki ama gurbette yani Alamanya`da kurban bayramlarý nasýl olurdu?..............

Bir gün hiç unutmam babam beni ve küçük kardeþimi Hasan`ý bayram sabahý saat þöyle üç dört gibi uyandýrdý....

-Kalkýn lan eþþek sýpalarý! Daha bir ton iþimiz var.Bu ne yatmasý?
-Was is los baba ya? (1)
-Ulan ýrzý kýrýk ben sana kaç defa dedim babayla gavurca konuþulmaz deyi ha? Hadi bir Yerini kýrmadan kardeþinide uyandýr gel. Çabuk olun ama bak sizi kapýnýn aðzýnda bekliyom
-Hasan kalk olum hadi
-Ne var abi ya?
-Ne olacak olum ya? Babamýn yýllýk kan görme krizi gelmiþ.Yani senin anlýyacaðýn Cabbaroðlu ailesi olarak yýllýk katliamýmýzý yapacaðýz.
-Ben gelmezsem...?
-Hee sen gelmede! Sonra o tüm yükü ben taþýyayým.Yok öyle geleceksin, hem bizim moruk seninde gelmeni istedi.
-Tamam gelirim ama bu sene koyun böðüüürmesin diye bagaja sen girersin.
-Eðer sen birazda pazarlýk edecek olursan? Bagajda girmene gerek kalmayacak, çünkü babam koyun yerine seni kesecek....

10 Kat Aþaðýsý Kapý Önü;
-Nerde kaldýnýz lan?
-Geldik baba ya!
-Tamam hadi sallanmayýnda arabaya binin.

Arabada;
-Þu ismailin yazdýðý adrese bakýn bakalým, nerde olduðunu biliyormusunuz?
-Bakim, aaa bu Fussball plazt’ýn yanýndaki wald ya?(2)
-Bana bak lan sana ben az önce babayla gavurca konuþulmayacak deyi tembihlemedimmi? Þimdi beni zývandan çýkarmadan, adam gibi oku þu adresi
-Kýzma baba ya! futbol sahasýnýn yanýndaki ormanlýk alaný tarif etmiþ

Ormanda;
-Abi ,baba bakýn Ýsmail abi orada
-Oo Memmet abi nasýlsýn?
-Ne olsun be Ýsmailim eyi diyelim eyi olsun
-Valla senin oðlanlarda kocaman adam olmuþlar
-Ýsmail kardaþ hele sen bizim sýpalarý býrakda, bizim emanet nerde? Onu söyle
 -Bu ne acele ya Memmet abi? Aha bak orada minibüsün içinde
-Acele olmamý ismail kardaþ! Sen bilmiyon benim alt kattaki Alaman komþu geçen sene az kalsýn yakalýyordu bizi valla, bu sene herifçininoðlu uyanmadan biz þu emaneti eve götürelim….
-Tamam abi hemen.... Ali oðlum o sýrtý boyalý olaný çýkarda Memmet emmine verelim
-Kaç para demiþtik Ýsmail...............

Arabada;
-Çocuklar dikkat edin hayvaný görecekler!
-Olur baba! Dikkat ederiz
-Bu ne lan, ne yaptýn hayvana?.... baba bak senin akýllý oðlun hayvancaðýzýn kulaklarýný düðümlemiþ
-Eþþek sýpalarý oynamayýn þu mübarek hayvanla
-Ya baba biz neden bunu mezbahanede kestirmiyoruz?
-Olum ben size geçen yýl anlatmýþtým ya!
!!!!!!??????????
-Unuttunuz deðilmi? Yasak olum yasak, býçakla kesmek yasak, ama tabiki unutursunuz bu gavur ellerinde, ama az kaldý hele ben þu yirmibin kaymeyi tamamlayayým, sonra Allahýn izniyle bi dakka burada durmak yok bize, doðruuu köye
-Ja bestimmt!! Wenn ein fisch es schafft,auf einen baum zu kelettern, dann ok... oyyy anam yandýmm!!!! (3)
-Ne vuruyon baba ya?
-Sus gavurun dölü, ben sana benim yanýmda gavurca konuþma demedimmi ha? Eðer bir daha alamanca konuþ, o zaman Allah yarattý demem tüm kemiklerini kýrarým...

Apartmanýn Giriþi;
-Sen hayvanýn aðzýný sýkýca baðla
-Hasan oðlum sende saðlam tut.. hadi hayýrlýsý!
-Yavaþ, lan, yavaþ ses etmeyin duyacaklar þimdi......
-Bakýn az kaldý. Ha gayret...
-Oy anama oy öldüm ulan koyun, koyun deðil sanki camuz yavrusu

Evde;
-Haným küveti temizledinizmi?
-He bey, valla sabunla üç su yaptýk, etrafa da kan þýçrar deyi eski çarþaflarý serdik.
-Eyi eyi hadi kimseler fark etmeden bitirelim þu iþi.
-Kýzým Nazan mutfakda dünden hazýrladýðým býçaklar olacak, hadi onlarý getir bana
-Bu ne yaaa!!!! Baba sen bu küveti niye söktün ki???
-Gördünmü haným.. çocuklarý iþte böyle gavur ellerinde okula, mokula gönderirsen. Bunlarda böyle kýblenin ne olduðunu bilmezler, ve sen dürzü kýlýklý eðer o alamanca türkülerin yerine açýp iki sayfa din bilgisi okusaydýn kýblenin ne olduðunu bilirdin
.......................????????
-Tamam, hadi bu kadar gevezelik yeter, bakýn gün aðýrmaya yüz tuttu, bir an önce þu nalet alman kalkmadan bitirelim þu iþi
Banyoda………….
-Saðlam tutun kesiyorum
-Ya Allahh bismillahh
-Meee meee böðððððððððð
-Debelenme lan murdar olcan
-Bööööööð böööööööööööðððððð
-Sýký tutun laaaaa
-Lan aman kaçýyo..
-Koþun yakalayýn.......
-Bey salona kaçtý , salona girdi, amanýýýýýýn gördünmü bey? ortalýk kan revan içinde kaldý, battý yepis yeni halý
-Böööööööööðð bööööööð
-Lan avrat sus þimdi, yoksa baþlarým senin halýndan haa
-Koþun la ipi getirin, yakalýyalým….
-Lan aman televizyon!!!
-Þangggýrttt!!!! Abovv!! Televizyon getti
-Zýrrrrrr zýrrrrr
-Küt küt küt
-Herr Kaya öffnen Sie die verdammte Türe.Ich weiß genau, was Sie da drinnen machen.Übrigens, ich habe bereits die Polizei angerufen. Die können jeden Moment hier sein.(4)
Da di da di da di da di dadi da di
Ah ah! O eski bayramlar ne güzledi! Fakat artýk böyle güzel! Bayramlar yaþanmýyor..... eh artýk bu karadan sonra kurban bayramlarýný artýk eskisi gibi kutlayabiliriz!!!

(1)=Ne oluyor (2)= Futbol sahasýnýn yanýndaki orman (3)= Elbeltte, eðer balýk bir aðaca çýkmayý baþardýktan sonra tamam (4)= Bay kaya açýn þu lanet kapýyý, içeride tam olarak ne yaptýðýnýzý biliyorum, ayrýca polisi de aradým her an gelebilirler

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: Bu son
Gönderen: Salih Doruk / Diðer/Almanya
12 Temmuz 2004
Bu son daha yazmýycam valla, gene güldürdün beni.Aslýnda mizahçýlar pek gülmezler (çünkü onlardan sadece güldürmeleri beklenir) Ama ben güldüm. Öykümüze gelince : son bölüm biraz daha geniþletilebilirdi. Gereksiz bölümler makaslanýp evin içinde kurbanlýk koyunun ortalýðý harabeye çevirmesi ve geçen konuþmalarla süslenebilirdi, diye düþünüyorum Demirhan kardeþ. Sen ne dersin?

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn gülmece (mizah) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ben Namuslu Bir Erkek Deðilim!
Bir kadýnýn el çantasýnýn anatomisi
Bak Postacý Geliyor Selam Veriyor...
Dandini dandini dastana
Tü Rtük Ýye
Truk Bakan
Olabülür
Yaylalar Yaylalar Sen Git de Aplan Gelsin
En Goddik
Medyatör

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yobaz! Arkadaþým

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Kýna Yakýn [Þiir]
Anamýn Sihirli Adana Þalvarý [Þiir]
Bize Edebiyat Yapma Lan! [Þiir]
Okyanus [Þiir]
Caným Ýstiyooo... [Þiir]
Sex Sex Sex [Deneme]
Çotadanak Pide Salonu ve Mustafa Kemal Katilleri [Deneme]
"Köþeci" Geldiiiii Hanýýmmm! [Deneme]
Tecavüzcüler [Deneme]
Hindi Cumhuriyeti Antalyaski [Deneme]

Demirhan Ocak kimdir?

Almanya'lý bir Asabi Veled

Etkilendiði Yazarlar:
Hangi birini anlatsam ki?

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Demirhan Ocak, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.