..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Matematie, yalnzca yaratc bir sanat olduu srece ilgi duyarm. -Godfrey Hardy
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Yazarlar zerine > evket Babyk

2 ubat 2009
"General Motor"  
evket Babyk
“General Motor” ismiyle mizah kitabn yaynlayan sivri bir kalem. Daha nce de Yrk’n, “Kasmda Kavak Kesmek” Yediharf Yaynclk’ta bir eseri yaynlanm ama isimden dolay herkes bu siyasi-belgesel eserini; “kavaklkla ilgili zirai bir yayn” zannyla alglam…

:CFFH:
“General Motor”

Rfat Yrk’le yeni tantm.

Sayn Yrk, MSAD Ankara ubesi Halkla likilerden sorumlu Ankara MSAD’n yeni personeli....

Rfat Yrk ismine gyaben, Yeni afak Gazetesi’nde, tantmna -genie- yer verilen, “General Motor” isimli eseriyle aina olmutum. eyrek asrdr mizah yazarl yapan, birok gazete ve dergide -irili ufakl- binlerce yazs yaynlanan ancak ilk kez “General Motor” ismiyle mizah kitabn yaynlayan sivri bir kalem. Daha nce de Yrk’n, “Kasmda Kavak Kesmek” Yediharf Yaynclk’ta bir eseri yaynlanm ama isimden dolay herkes bu siyasi-belgesel eserini; “kavaklkla ilgili zirai bir yayn” zannyla alglam…
Dedim ya Yrk bir mizah yazar, camiamzn en ok ihtiya duyduu bir kalem, tabii ki, doru anlalrsa…
Sayn Yrk’n “General Motor” unu/kitabn yarya kadar okudum, nk stanbul’dan daha yeni dnebildim, dur hele….
yisi mi bu kitab baka bir yazda ele alaym, nk ok uzun srecek. Ben okurken gbeim hoptur hop etti. Bu gzel duygular mutlaka sizlerle baka bir yazda paylaacam…
Baka ne yaptm? Hani derler ya, “Yediin itiin senin olsun, grdklerini anlat” Grdklerimi anlatmaya alacam ama byle ksa ve zetini anlatmakla olmuyor, sizce de yle deil mi?..
Her ne ise…
Prof. Dr. Nazif Grdoan ve Dr. aban Kzlda ile tanm. Daha dorusu kendilerinden seminer dinledim. Seminerden sonra da tantk tabii ki. Sayn Prof. Dr. Nazif Grdoan’ tanmayannz yoktur sanrm. Yeni afak Gazetesi yazarlarndandr. Dr. aban Kzlda’ da ounuz tanrsnz.… Hatta onu daha ok tanmanz gerekir. Yaynlanm 3 kitab orada kalsn, adam Trkiye apnda, kendi dalnda bir numara… Verdii Hizmet i Eitim Semerlerde hop kaldrr hop oturtmutur dinleyencilerini. nsan onu dinlerken kendinden geiyor. Prostat kanallar gl olmayanlarn Sayn Kzlda’ dinlemelerini tavsiye etmiyorum nk insan glerken (afven) a… slatabilir her an iin.
Kendisini 2-3 yl nce de dinlemitim. Yine MSAD alanlarna bir eitim semineri vermiti. O gn bu gndr tad hl damamdayd…
Bu yl da ayn performanstayd. Hi bu kadar elenmemi ve beni kimseler bu kadar gldrememilerdi Kzlda’n gldrd kadar. nann kendisi eitimciden ok stand-up'lara benziyor. u mehur ‘Stand-up’ Beyaz’a da Sayn Kzlda ders vermi/yetitirmi…
Sayn Dr. aban Kzlda, bir nceki tanmamzda maillerime cevap vermemiti. Meer kendisi o sralarda bir belediyede bakan yardmcs olarak alt iin ok younmu. Ama kendi ifadesiyle; “bu kez asla olmayacak” ve bana verdii maillerle yazp bilgi alveriinde bulanacaz inallah.
Ha bu arada –unutmamken- Sayn Nazif Grdoan ile aban Kzlda’n bir siteleri varm: www.karelidefter.com da takip edebilirsiniz…
Ne anlatacaktm?..
Yarn devam edelim mi kalmz yerden?
Bence de edelim…

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn yazarlar zerine kmesinde bulunan dier yazlar...
35 Ya iiri Size Neyi artryor?
Bizden Biri; Alian Kapaklkaya
"Malatya"da Yol Aanlar"
Souk Sre

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Cennet Glleri [iir]
Tm Trkiye d Koca Reis [iir]
Tm Trkiye d Koca Reis [iir]
ocukluum [iir]
Duvardaki Saat [iir]
Olma Geveze [iir]
zgrlk [iir]
[iir]
Bizim Kadir de Ehliyeli Olunca… [yk]
Vay Szm Vay… [yk]

evket Babyk kimdir?

Edebiyatn karn doyurmadn bile bile a kalma pahasna yazmaktan imtina etmeyen, hayal gcnden ok izlenim ve gzlemlerini yazmaktan byk keyif alan, yazarken adeta orgazm olan srad bir yazar

Etkilendii Yazarlar:
Roman, Hikaye, iir, Biyografi, Gezi

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | evket Babyk, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.