..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Benim yaradlmda fevkalade olan birey varsa, Trk olarak dnyaya gelmemdir. - Atatrk
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Politik Roman
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

yi Kzlar Ak Olur 1
sa Kantarc
Roman > Korku Roman

BRNC BLM Austos sca yakarak sallyordu her yeri, gizli kelerde bcekler gelen geenin sevinciyle kelerinden kmt, bir geyik, bir kurt, bir tilki geceye akyordu. Gecenin yd. Ormandaki 8 bin dnm araziye kurulu villann nne kaln tekerleri leopar andran yksek bir motosiklet gelip yanat, hayalet misali. 30 yandaki eref, dizlikler, kask, siyah deri kyafetiyle bir savaya benziyordu, uzun izmeler, izmelerd

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Politik Roman
 ntikam  (Bar nl)

Bir kader oyunu bu uzun macera.Ve iyiler ile ktlerin yeryzndeki var olma mcadelesi bu uzun macera.te bu ortamda dklyor kanlar ve kesiliyor cezalar.Aybars etinda'n uzun ve lmsz hikayesi sizlerle.Ve de asla unutamayacanz birisinin hayata kar verdii mcadele...
 Derin Devletin ifresini zen Cinayet  (Alev ukurkavaklı)

Yakında yayınlanacak olan Bir Cinayet Masalı adlı kitabımın 1. tanıtım blm
 Ofir'e Yolculuk  (muhammet demir)

Kahramanmz bir devrimcidir, devrim yolcusudur. Devrimci Yol’cu deil. Burada aslnda bu devrim yolcusunun, Nasl bir devrim? Nasl bir insan? Ve nasl bir insanla devrim? Gibi sorulara yant arama serveni anlatlyor. Devrim ncesi, an ve sonrasna dair sorular, sorunlar ve asl olan eylemleri var. Ofir aslnda ulalan deil ulalmas dnlen bir mit. Yani Reel de SSCB mi, yoksa bambaka bir evrensel komnist bir dnya toplumu, topluluu mu? Ama ncelikle ve zelikle kimle. Cevabmz tabi ki kiinin kendisini, ilknce yeni insan dediimiz yeni insan kendinde var etmesiyle olanakl olarak kurgulanyor. Tm serven Ursula Le’nin Mlkszler anlatsnda dillendirdii gibi, “devrim ya kendimizdedir ya da hibir yerdedir” tmcesinde dmleniyor. Devrim ve devrim sreci sonunda ortaya kabilecek olas toplum.
 Istakoz Bys / 14. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

‘Yaasn Amerika!... Yaasn Demokrasi!... Yaasn nsan haklar!... Yaasn zgrlk!’ bartlarn imdiden duyar gibi oluyordu; eski dilde pezevenk, imdiki dilde yatrmc/iadam olan ahs… (Pezevenk olmayan yatrmc ve iadam
 Kod Ad: Engerek (1. Para)  (Yeter zhal)

Ufack bir yalann vicdan asit gibi yaktn, ardndan yara alan vicdann nasl kendiliinden nasr tuttuunu anlatacam size. Okuyun bakalm, kendinizden bir eyler bulabilecek misiniz?
 Istakoz Bys / 10. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

Fatma’nn plak bedenine damlayan ki... ... drt... damla gzyalar, yamur tanecikleri gibiydi. Fatma’nn kapal gzleri aniden ald. Sulayc gzlerdi bunlar... "Beni yalnz braktn!!!" diye baryordu. "Beni neden kurtarmadn
 Dost Bombalar  (ahmet alpan)

Wikileaks belgeleriyle tekrar gndeme gelen Irak sava lkemizi yakndan ilgilendiriyor. Sava hakknda ok konuuldu, ok ey sylendi 2003 Martnda herkes televizyonlara kilitlenmiti. Ancak snrda olanlar pek az kii biliyor O gnlerde Amerikan ordusunda tercman olarak scak blgede grev yapan gazeteci Ahmet Alpan snrda ve tesinde yaananlar sizler iin yazd. Amerikallar PKK dan deil de hangi rgtten korkuyorlard? Amerikan istihbarat subay neden Trk Albayn elini pmek istedi? Trk komandosunun eitimi karsndaAmerikan askerleri ne yapt? Amerikan ssn tek bana silahla basan Mardinli kimdi? Ne istiyordu? CIA ajanlar neden panie kapld? Snrn te yannda kimleri grdm? Kuzey Iraka gitmek iin hangi lkeden vize aldm? Sava baladnda Amerilal s komutannn ilk tepkisi ne oldu? Saddamn nerede saklandn ihbar etmeye gelen kimdi?
 Nifak - 1. Blm  (mer Faruk Hsmll)

*Bu dnemdeki solcu genlerin yaadklar aclar yanstan ok sayda roman sonradan yazlmtr. *Ancak lkc genlerle ilgili romanlarn says bir elin parmaklar kadar bile deildir. *O nedenle bu roman szn ettiimiz alanda yazlm eserlerin ilklerinden birisi belki de ilkidir. *1980 ncesi genlik zerinde oynanan oyunlarn gnmzde de sahnelenmek istendiini grerek onlar bu romanla uyarmak istiyorum. *nk ister sac,ister solcu:ister lkc,isterse devrimci olsun,onlarn hepsi bizim ocuklarmzdr.
 Nifak - 3. ve Son Blm  (mer Faruk Hsmll)

*1980 ncesi genlik zerinde oynanan oyunlarn gnmzde de sahnelenmek istendiini grerek onlar bu romanla uyarmak istiyorum. *nk ister sac,ister solcu:ister lkc,isterse devrimci olsun,onlarn hepsi bizim ocuklarmzdr.
10 
 Kimlik No 666 / Kontes Princ - 1  (Bahattin YILDIZ)

Bykannesi nasl bir cevap vermesinin uygun olacana karar vermekte bocalyordu… "Beyaz pamuu siyaha boyarsan siyah pamuk olur." Verdii cevaba iin iin gld. "Bykanne, Tanr bizi niye siyaha boyam?..." "O ne biim sz?" "Ben pamuk gibi beyaz olmak isterdim…" "Sus kzm! sa Mesih duyacak…" "Duysun ite. O niye kendisini siyaha boyamam… O beyazlarn Mesihi…" Bykanne telaland... Eliyle kk kznn azn serte kapad. "Sus kzm sus!..."
11 
 Kimlik No 666 / Kont Drakula - 1  (Bahattin YILDIZ)

Osmanl Aknc Birlii Beyi seslendi. "Bre hatun!... Ne bitmez helallemedir bu?..." Halbuki helalleme oktan bitmi, ehliletirme sryordu… "zgrlnz kazanncaya kadar Osmanoullarnn talimatlarna uyun." Gzlerini, mavi gkyzne kaydrd. "Kpek olun ki; zaman geldiinde kedi olabilesiniz…" Bykanne'nin ii kan alyordu.
12 
 Kimlik No 666 / Arka Kapak Yazs  (Bahattin YILDIZ)

KARAHAN KTABEV 'nden yaymlanan Kimlik No 666 adl romanmdan baz blmlerin sunumudur.
13 
 Istakoz Bys /6 Sh.  (Bahattin YILDIZ)

mece’nin, ‘Profesyonellikten’ kastnn; ‘para karl seks yaparm’ anlamnda olduunu sezmiti. Bu ortamda ‘profesyonel’ kelimesini baka hangi anlamda kullanabilirdi ki?...
14 
 Istakoz Bys / 13. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

'anlurfa' olarak ismi deitirilen kentin zerinden Amerikan uaklar geerken, her naslsa klar geviyordu. Bilinli bir gevemeydi. Geveyen klarndan, anlurfa corafyasnn krsal bir blgesine, byk bir sesle ve yark aarak, tehdit kokulu o
15 
 Istakoz Bys / 16. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

Psiko-Bysel Sava Lejyon Erlerine ynelik av mevsimi devam ediyordu. Hedefte Amerika’nn asli ynetimini elinde bulunduran ve resmi ynetimlerle srekli maskelenen ABD Derin Devletinin hizmetinde almakta devam eden baka zalimler vard…
16 
 Kimlik No 666 / Balang Blm  (Bahattin YILDIZ)

Acele etmeli, vaktinde ulamalyd... Kar-koca arasndaki tartma ve kavgalarn ounun yaralamayla, hatta lmle sonuland yllk emniyet raporlarnda ve hafza daarcnda kaytlyd. Birok dosya bu trden cinayetlerle doluydu. Dosya says bu akam iin art bir olmadan yetimeliydi… Olay mahalline tez elden ulamak iin kestirme yollar, ara sokaklar tercih ediyordu. Bu arada, 'Olay mahalline varmak zere olduunu…' telsizden anons etmeyi ihmal etmedi.
17 
 Istakoz Bys / 15. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

Organndan kan hafif nemlenme, organnn klotla temasnda kayganlk bile salamt... Beyninde gzel bir tat olumutu; Amerikan ikolatas yerken oluandan... ini scak bir serinlik kaplamt; tpk bir Amerikan kolas iimi esnasnda elde etti
18 
 Nifak - 2. Blm  (mer Faruk Hsmll)

*Bu roman 1979 ylnda yazlmtr. *Birok yaynevine gnderilmi olmasna ramen “baslabilir” oluru alamamtr. *O nedenle 8-9 senedir internet ortamnda yaymlanmtr. *Yaklak 100.000’in zerinde tklanmtr. *Ka kii tarafndan okunduunu ise bilmek takdir edersiniz ki mmkn deildir.Tklamalarn ka okumaya dnt bilinemez. *ok sayda vg alm,ama yergi almamtr. *1980 ncesi Trk Genliinin yaad dram bir lkc gencin yaantsndan hareketle anlatmaktadr.
19 
 Istakoz Bys/ 7. Sh.  (Bahattin YILDIZ)

"Ulusa sesleni!... Ulusa sesleni!... A mideye, tok kulaa sesleni… Ulustan sesleni!... Ulustan sesleni!... Tok mideye, mhrlenmi kulaa sesleni!.."
20 
  Nokta II  (Burin zde)

Sefalet, yalnzlk ve batac edilen bir orospu...

son eklenenler
Kod Ad: Engerek (1. Para)
Yeter zhal
Roman > Politik Roman
Dost Bombalar
ahmet alpan
Roman > Politik Roman
Nifak - 3. ve Son Blm
mer Faruk Hsmll
Roman > Politik Roman
Nifak - 2. Blm
mer Faruk Hsmll
Roman > Politik Roman
Nifak - 1. Blm
mer Faruk Hsmll
Roman > Politik Roman
ntikam
Bar nl
Roman > Politik Roman
Ofir'e Yolculuk
muhammet demir
Roman > Politik Roman
Nokta II
Burin zde
Roman > Politik Roman

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.