..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Kirazlar ve dutlarýn tadýný çocuklar ve serçelerden sor." -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Engin Kahraman
Engin Kahraman - Boþlukta Ellerim
Site Ýçi Arama:

Þiir
  Bilgeliðinden Önce Serinliðini Bulduk Nehirlerin (Engin Kahraman) 12 Aðustos 2003 Baþkaldýrý 

bilgeliðinden önce / serinliðini bulduk nehirlerin / unuttuk, zamana yayar umudu / kanayan yara / þaþkýnlýðýna alýþtýk / zamansýz ölümlerin

Sevdiðim Býrak Beni, Beni Terket (Engin Kahraman) 12 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

fakatý yok, görünen pazar yeri / hýz treni peþinde bir rüzgarým ben / kalma git, bu ýþýk kör eder seni / ýslak taþlarda yanan bir sabahým ben

Kalbim! (Engin Kahraman) 12 Aðustos 2003 Sevgi ve Arkadaþlýk 

sen serin, büyülü ve masaldan öte / öyle bir bahçe içindesin þimdi / kaybolmayan bulutlar altýnda / uyu kalbim uyu, uðurla gölgeni / öpeceðim seni her uyanýþýnda / sýcak camlara sessizce düþen / esirgeyici damlalar gibi /

Çorak (Engin Kahraman) 12 Aðustos 2003 Bireysel 

dili dýþarda gavur merakým / dürter beni, bense zoraki gönüllü / býraksa, uykularým karaya vurmuþ gemi / meðer bir merhametmiþ geceye gömülü / biteksiz gönlümün en ölü yeri

Kalmak Ýstemez Kimse Bir Yangýnýn Ortasýnda (Engin Kahraman) 12 Aðustos 2003 Baþkaldýrý 

çünkü kalmak istemez kimse / bir yangýnýn ortasýnda / istemez kimse / rüyalarýnýn içinde / buz gibi akan nehirleri / bense yýldýrýmlar / düþürüyorum / uyuþuk uykularýna /

Boþluðun Alnýnda Tutunduðumuz (Engin Kahraman) 6 Aðustos 2003 Bireysel 

kapa gözlerini pablo * / karþýsýnda durduðun resim / boþluðun alnýnda tutunduðun daldýr / biçimsel bir örgü deðil bu tablo / açlýðýný çoðaltan hüznün adýdýr.

Boþlukta Ellerim (Engin Kahraman) 8 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Ne çok yakýþýrdý masum yüzüne gözyaþlarý... / Hiç bir açýklama hiç bir cevap aramazdýn. / Kalbime sýðýnýrdýn bütün sorulardan kaçarak, / Kollarýmda sukun bulur, öylece kalýrdýn.

Akþam Aðrýsý (Engin Kahraman) 8 Aðustos 2003 Bireysel 

Yaz yaðmuru var Ankara'da. / ...Ve ufku taþýyor kanatlarýnda kýrlangýçlar. / Telaþlý, ürkek, çýðlýk çýðlýða, / Sokaklar tenha, kayboldu bütün çocuklar.

Bu Cumartesi Geleceksin. (Engin Kahraman) 8 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Biriktirmiþtim kelimeleri, / telefonda çoðunu söyleyemedim, / siliniyordu sesine deðince sesim. / Oysa neler söylecektim sana... / Bu cumartesi geleceksin.

Irena (Engin Kahraman) 8 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

/ sevimli türkçe'ni al gel yanýma / 'poem cok güzel canim' / poem güzeldir Irena / birikti sana 'ciirlerim' / gözlerimde sýcak kelimeler / sözlerime buðu kirpiklerim

Lara (Dr. Jivago'ya Ýthaf) (Engin Kahraman) 8 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Ay yükseldi lara, / sürgünüm kalbinden. / Kalp krizleriyle bölünüyor bütün düþlerim. / Bilirsin yalnýz çocuklar, / hep ölmek ister.

Asla Zamaný Unutturmaz Size Misafirliðim (Engin Kahraman) 11 Aðustos 2003 Garip 

kimse bilmesin kýrýlgan yerlerime gömüldüðümü / arayýp bulmasýn beni kimse içimde / salmasýn kelebeklerini üstüme / yüreðimi bir ýþýk sayan kim varsa / hakkýmda bir dipnot düþmesin kitaplar

Bir Tarifi Olmalý Yüzünün (Engin Kahraman) 11 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

bir tarifi olmalý yüzünün / yüreðinin bir tarifi olmalý mutlaka / tarihe, belleklere ve kitaplara düþen / bahardan, yeþilden, maviden uzak

Sen Diye Ömrüm, Girdiðim O Yazdan Kalan Aðrý (Engin Kahraman) 19 Aðustos 2003 Garip 

Gece kurtlar iniyormuþ þehre. / Yaþayabilmek için ölüme yaklaþmak... / Çaresiz, kapanlara aldýrmadan, / aldýrmadan daðlardaki / onurlu süzülüþlere. / Bir eczamýdýr bu zehirden? / Ayaklarým kanýyor, / ayrýlýyorum þehirden

Münzevi Çocukluðum Ve Bir Kaç Ürperti Geçmiþten (Engin Kahraman) 19 Aðustos 2003 Bireysel 

ne baþka ülkeler / ne de baþka þehirler vardý benim için / uzak mahalleleri bile caným çekmezdi / öyle münzevi geçerdi ki zaman kalbimden / ömrüm kaybolup yitecek sanýrdým bir serap gibi

Perçemimde Rüzgar Sýkýntýsý (Engin Kahraman) 19 Aðustos 2003 Baþkaldýrý 

korkaklar gibi sýzlayacak deðilim / hýrpalýyorum gündüzü ve geceyi / böðrüne gömülü býçak gibi / acýyý yürütüyorum damarlarýna / ki irkilsin sahte olan ne varsa / dökülsün paslarý kepeksi bedenlerin

Sýzý (Engin Kahraman) 16 Aðustos 2003 Bireysel 

nice bir zaman ben / kýþý ve baharý / yüzümü deðiþtiren þey sandým / yapraðý sarartaný soðuk / topraðý yeþerteni güneþ sandým / yandým boþluðun soðuk alevlerinde / yandým, alev çiçekleri bitti küllerimden

Elle * (Engin Kahraman) 16 Aðustos 2003 Taþlama (Kinaye) 

dýþarýda meryem / dýþarýda kilise / içeride çarmýh / içeride hadise / arada mýzmýz havari / çivi daðýtýr durur / kan bulaþýðý elleri / /

Kimsesiz Ölümlere Yaz Beni (Engin Kahraman) 16 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

döndüncü rüyasýnda peþinde kelimeler / utandý, kan ter içinde göðsünü tuttu / üþüþtü baþýna bacaksýz sözler / kanlý bir yatakta bir cenin uyuttu / saçlarýnda baþý kesik güller...

Sensiz Yaþamak (Engin Kahraman) 16 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Sanýrým kanýyor yüreðin, / Ýnsanýn ölesi geliyor / Damlarken kirpiklerinden / Masum yüzüne gözyaþlarýn, / Islanýyor beyaz ellerin. / Ah çýkmaz sokaklar. / Tüm çýkmaz sokaklar senin adýn.

Sevgiliye (Engin Kahraman) 16 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

kýþ geceleri sýcak nefesinin anýsýný / kurak ömrüme gelincikleri taþýyan / güneþi kýskandýran serinliðinin anýsýný / aðrýlanan yerlerime merhem yapmak için / karlanýncaya kadar kirpiklerim, üþümek pahasýna / senden uzak olana unutulmak / ve un

Benden Sana Kalacak Olan (Engin Kahraman) 19 Aðustos 2003 Bireysel 

Çünkü acýlar tüketti beni / O mucize duygu, yani aþk / Karýþýp gitti çoktan rüya ýrmaðýna / Ve benden sana kalacak olan / Beni kendinden çýkardýðýnda sende kalan

O Ahraz Yýlan Baðrýmdan Böðrüme Ýndi (Engin Kahraman) 19 Aðustos 2003 Bireysel 

ben her gece, uyurken herkes / demir tarakla sýyýrýyorum tenimi / bedenimi gözyaþlarýyla suvarýyorum / sürüldükce canlanan toprak / dövüldükce parlayan demir / soðudukca tazelenen gün gibi. / bundandýr tüm dostlarýn / aktýkca zaman, düþünmes

Ah Güzelim Yazýk Sana (Engin Kahraman) 22 Aðustos 2003 Yaþam 

Ah güzelim yazýk sana. / Baharla açacak bir goncayken, / çiçekçi vitrinlerini süsleyeceksin, / demir makasla kesecekler damarlarýný.

Ezik Bir Kalble Döndüm Kendime (Engin Kahraman) 22 Aðustos 2003 Bireysel 

kendimi linç etmeden evveldi / severdi beni hatýrlýyorum / mevsimleri hizaya sokan hayat / düþürmezdi kucaðýndan beni / öz çocuðu bilirdi. /

Gülerek Geçiyor Ýçimden O Çocuk (Engin Kahraman) 22 Aðustos 2003 Özlem Þiirleri 

Hala ara sýra yokluyor rüyalarda, / Sönmemiþ hiç gözlerindeki o ýþýk. / Yalnýzlýk, yaðmur ve botlarý, / Yürüyor neþeyle çamurlu sularda, / Gülerek geçiyor içimden o çocuk.

Ýki (Engin Kahraman) 22 Aðustos 2003 Bireysel 

ey! arasý olmayan günüm / ey! gecem / ey! gündüzüm / ya bir midyenin baðrýndayým / ya geceye kalmýþ bir kelebeðim... / kýrdým kilitlerimi / razýyým gelene, beklemekteyim

Kahve Gözlü Dev (Engin Kahraman) 22 Aðustos 2003 Özlem Þiirleri 

Acý vurduðu sürece baðrýma, / güneþler devþirdim geceden. / Örselendikçe ýþýldadým hep, / hüzün yazýldý alnýma...

Kan (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Deneysel 

Kaným, kýrmýzým, / sevdalarýmda sýzým. / gizli dünyalara izim benim. /

Ýntihar (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Taþlama (Kinaye) 

öyle sessiz bir intihardý ki seninkisi / kimyaya, çeliðe, binalara bulaþmadý gözyaþýn / kalbinde bir aðýtla öylece oturuyordun koltukta / bakýyordu ama görmüyordu yorgun gözlerin.

Seninle Mühürlü Gözlerim (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Göremezsin içimdeki yangýný, / Bilemezsin zehrin damarýmda nasýl akar, / Seninle mühürlü gözlerimden / Her gece kaç ýrmak, kaç denize akar.

Sebzeli Makarna (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Bireysel 

nereye kadar istemek? / alýþmak nereye? / üzerinde dururmuyduk hiç? / ya mezara götürür bizi / ya da daim bir derdin ortasýna / öðle yemeðinde yediðimiz üç beþ lokma

Düþ (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Yollar ürperir adýmlarýndan. / Çiçek düþlerine girersin her gece. / Güneþ eksik etmez dualarýndan, / Düþmek için tebessümüne gizlice

Sen Ey! Beni Aþka Çaðýran Ölüm (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Bireysel 

her zaman ki gibi / kolay deðil biliyorum / bir kalbi akýtabilmek gözlere / çizebilmek görünmeyeni / zor biliyorum kavramak / bir annenin sancýyorken memeleri / ýþýyabilmek geceleri

Önce Dudaklarým Soldu (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Bireysel 

Önce dudaklarým soldu. / Sonra laleler. / Ruhuma bir kaneviçe gibi iþlediðim / Ve ellerinde biriktiðim bahar, / sýzarak gözlerimden / kör kuyulara doldu.

Üþür Ruhun Bir Adam Düþer Sesinden (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

Zaman hep sarsak adýmlarla gelir. / Bir fýsýltý gibi yayýlýr sancý. / Ufka baðlanan gözlerin erir, / Güz yaðmurlarý gibi yaðdýkça acý. /

Sensizlikte Yaþayabilmemin Sebebi (Engin Kahraman) 25 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

savur beni / sancý bekleyen geceye / kay! ýslat beni / çoraða batmýþ dudaklar / kay! götür beni / ayakkabýsýz ayaklar /

Yetmiþ Üç Mayýsýn On beþi (Engin Kahraman) 28 Aðustos 2003 Bireysel 

Mayýs düþmüþtü þehrin üzerine, / Birbirine geçmiþti baharla eski þehir. / Sabah güneþi vuruyordu duvarlarýna, / ýsýnýyordu bütün yüzlerle birlikte, / Çankýrýnýn eski mahalleleri. ........

Yaþken güzeldi eðriliðim (Engin Kahraman) 28 Aðustos 2003 Özlem Þiirleri 

hangi karanlýða yanaþsam / hangi kuyunun boþluðuna düþse gözlerim / içimde o dipsiz hüznü gençliðimin / ve öðütülmüþ günlerden kalan / geriye koyup býraktýðým serkeþliðim

Yüzün (Engin Kahraman) 28 Aðustos 2003 Özlem Þiirleri 

Dalgýn yapraklara gömüldü hüzün. / Eski güneþler yine penceremde... / Gözlerimde yangýn, ateþ katreleri, / Süzülüp düþen alev ellerimde. / Sürtünüp geçiyor ruhuma yüzün.

Topraða Deðil Açlýðým (Engin Kahraman) 28 Aðustos 2003 Bireysel 

hüzne dolgun dudaktýr yaralarým / aralanan gün, þaþkýn merak baþucumda / bir deli var peþimde, ayna avucunda / güldükçe, ansýzýn çýrýlçýplak kalýrým / sevdikçe, arsýz sarmaþýk bacaklarým

Mevsimsiz Ülkelerin Yaðmuru Gibi Yüzün (Engin Kahraman) 30 Aðustos 2003 Aþk ve Romantizm 

her adýmýn ince bir sýzý yüreðimde / öyle yumuþak öyle uçar gibi endamýn / suya dokunuyor sanki ayaklarý / gün aðarýrken ürkek bir ceylanýn

Bakýr Sahan (Engin Kahraman) 30 Aðustos 2003 Aný 

Trablusgarp da mý kaldýn Yemen de mi / Çanakkale de mi yatýyorsun / gidiþin kalmýþ bize son hatýran / bir de iþlemeli bakýr sahan; /

Nereye? (Engin Kahraman) 20 Ekim 2003 Deneysel 

gözümü kapasam ne fayda / iþte geçip gitti bir kadýn / ardýnda vurgun yemiþ gözler kaldý / ne fayda oralý olmasam, bakmasam / iþte geçip gitti eli böðründe adam / gölgesinin düþtüðü yerler yandý

Bir Akþam Vakti Yollarda Sana Olan Hasretin Kalbime Düþürdüð (Engin Kahraman) 20 Ekim 2003 Özlem Þiirleri 

baþka bir hayatý soluyor / vadiler ve geniþ ovalar / bu manzara beni boðuyor / emanet bir giysi gibi duruyor / üzerlerinde yalnýzlýðým / ne içindeyim gecenin / ne dýþýndayým /

Sen de Aðlarsan Sevdiðim... (Engin Kahraman) 20 Ekim 2003 Aný 

sen de aðlarsan sevdiðim / nasýl dayanýlýr bu hasrete / düþlerim sular altýnda üþürken / kim uzanýr titreyen ellerime? /

Bir Yangýndan Kurtarýlan Tek Fotoðrafýn Yüzündeki Satýrlar (Engin Kahraman) 20 Ekim 2003 Bireysel 

/ sok elini ateþe / iþte benim gözlerim / göz yaþý deðil yanýk izi yüzümdeki / üþüyen bir volkan görürsen anlarsýn / nedir içimdeki, dýþýmdaki... /

Seviyorsun Demek! (Engin Kahraman) 20 Ekim 2003 Bireysel 

seviyorsun demek! / demek ikiye bölünecek / geceye sunduðum ekmek / nasýl ateþe atarým seni / onmaz benim yalnýzlýðým /

Sen de Aðlarsan Sevdiðim... (Engin Kahraman) 23 Ekim 2003 Bireysel 

sen de aðlarsan sevdiðim / nasýl dayanýlýr bu hasrete / düþlerim sular altýnda üþürken / kim uzanýr titreyen ellerime? / sen de aðlarsan sevdiðim / solmuþ sarý güller düþer / tütün kokan gözlerime / /

Öyle Bir His Var ki Ýçimde, Bilemezsin... (Engin Kahraman) 23 Ekim 2003 Bireysel 

öyle bir his var ki içimde bilemezsin / bütün duygulardan uzak ve yalnýz / varlýðýn ta kendisi, göremezsin / güneþten daha sýcak ve ýssýz / /

O Yazgý Çizdiðinde Kaþlarýný (Engin Kahraman) 23 Ekim 2003 Aþk ve Romantizm 

asýlý kalmýþ zaman sanki, / sessiz ve derinden soluyor gün. / kanayan kirpiklerimde asýlý hüzün. / /

Gizli Sevda (Engin Kahraman) 23 Ekim 2003 Sürrealizm 

yýllardýr 'güz' dedim, / iþte sarardý her yer... / oysa güzelliðimmiþ küstüren aðaçlarý / sýcaklýðýymýþ ellerimin / sarartýp düþüren yapraklarý /

Okunaksýz Bir Reçete Gözlerim (Engin Kahraman) 23 Ekim 2003 Garip 

bir türlü çýkamýyorum kendimden / okunaksýz bir reçete gözlerim / siliðim, keder doluyum / unutmuþ gibi gövdemi dizlerim

Uzanmýþ Uyuya Kalmýþsýn Koltukta (Engin Kahraman) 23 Ekim 2003 Aþk ve Romantizm 

dýþarýsý kar tipi, kaskatý toprak / uzanmýþ uyuya kalmýþsýn koltukta / nefesin eritmiþ soðuk duvarlarý / meleðin adý var sadece kitapta / /

Derin Bir Nefesti Boðulurken Bir Anlýk (Engin Kahraman) 23 Ekim 2003 Baþkaldýrý 

yaralama kendini böyle, göremezsin / sesime gel gelebilirsen, kuytudayým / ne yapsan boþ, yazgýmý silemezsin / rüyalarý hatýrlanmayan bir uykudayým

Derin Bir Nefesti Boðulurken Bir Anlýk (Engin Kahraman) 25 Ekim 2003 Bireysel 

yaralama kendini böyle, göremezsin / sesime gel gelebilirsen, kuytudayým / ne yapsan boþ, yazgýmý silemezsin / rüyalarý hatýrlanmayan bir uykudayým /

Hüzün Büyüdü Yüzün Kayboldu (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Bireysel 

hüzün büyüdü yüzün kayboldu / arandým durdum yazmak için sana / odalardan çýktým odalara girdim / boðazýma týkalý bir mýzrakla

Sonu Olmayan Deniz (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Bireysel 

bir çocuk / benzersiz uzak bir bahçede / iki karýþ su üstünde evi / aðlýyor gecede / duyulmuyor sesi / adýný kuyuya atmýþ annesi

Ölmeden Önce Konuþturdular Beni (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Baþkaldýrý 

ölmeden önce konuþturdular beni / adýnla aralandý titreyen dudaklarým / karanlýktý, / ayazdý ve yalnýzdým.

Akýl Almaz Zamanlardan Çýkýp Gelen... (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Aþk ve Romantizm 

/ / seslenmeseydin kuytulara sen / kalbi kýrýk o çocuk / unutulmuþ ninniler gibi / yankýlanýp duracaktý meleklerin yüzünde / uzanmasaydý köþelere ellerin / bir saka ölecekti içini çeke çeke

Sen Bakýþlý Kuþlar... (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Aþk ve Romantizm 

konuþsam... / duymayacaksýn nasýl olsa. / el etmeyi yeni öðrenen çocuklar gibi / öyle masum öyle sýcacýk durup karþýmda / baþýný öne eðip sýkýca tutacaksýn ellerimi / aniden bastýran yaðmurlar gibi

Uzakta (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Baþkaldýrý 

Ýyice palazlanmýþ olmalý beyazlýðýn. / Dilin þehrin kývraklýðýyla yarýþýyor olmalý. / Sönmüþ olmalý kekeme gözlerindeki ýþýk / Kalbine hýmbýl bir örümcek aðmýþ olmalý. / /

Ýki Yemin (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Bireysel 

'Çýkmam' diyordu çocuk gizlendiði köþeden / Çocuðu kýstýrýp ela sorular sordular / Bir çift kýrýk kalem düþtü elinden / Birini cebine diðerini tabuta koydular.

Saat Aralarý (Engin Kahraman) 25 Temmuz 2005 Aþk ve Romantizm 

düþ zamanlarý var burada saat aralarý / her nefeste sigaramdan gözlerin düþer / sesinle uyanýrým gece yarýlarý / yataðýmýn ucundan hayalin geçer

Kalmak Ýstemez Kimse Bir Yangýnýn Ortasýnda

ben karanlýðýyým onlarýn
düþünürken deðil
ölümcül bir umarsýzlýk buluyorum
her giriþimde aralarýna
silahlarýma burun kývýrýyorlar
çünkü kalmak istemez kimse
bir yangýnýn ortasýnda
istemez kimse
rüyalarýnýn içinde
buz gibi akan nehirleri
bense yýldýrýmlar
düþürüyorum
uyuþuk uykularýna
elbet görmek istemez kimse
elimde kor ateþlerle beni
bakarken arkasýna

yanmakla baþlamýþtý yaþam
adem bir balçýktý kara
dillendi piþtikçe
büyür oldu her þey
anlayamadýk bize
neyi fýsýldadýðýný
bir yangýnýn ardýndan doðan
genç ve diri ormanlarýn

þehrin kalabalaðýnda kalakaldýk
göremedik yanýbaþýmýzdan geçen
kendi cenazelerimizi
tabutlarýn içi çocuk
patlak veren tomurcuk
tabutlarýn içi
gün dönümleri yankýsýz
tabutlarýn içi
bir göl kenarý kargýsýz
içi tabutlarýn ruhlarýmýzýn derinliðinde
kayýp bir yol serüveni
tabutlarýn dýþý cam
gam dolu tabutlarýn içi

seni anlamazlar kalbim
hayatý bir kýr gezmesi sananlar
baðrýna bir yafta baðlar
seni cüzzamlý sayarlar
incitirler kelimeleri
kitaplara koyarlar
ilklimlere hayýflanýrlar
koltuklarýný sever
büyük bir aþkla anarlar

þimdi kollamak vakti
daðlarýn sessizliðini
bir an için yaþayan daðlarýn sezsizliðini
yüzyýllardýr geniþleyip duran
zamanýn sesini
elbet ahmak bilecek herkes
gölgesine basmak isteyen insaný
ýþýk alnýndan öpecek
ruhunun gölgesini bulaný

Engin Kahraman

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Engin Kahraman, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 07.05.2024 23:45:30