..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyayý isteyen bilime sarýlsýn, ahireti isteyen bilime sarýlsýn; hem dünyayý hem ahireti isteyen yine bilime sarýlsýn" -Hz. Muhammed
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Tuba U.
Tuba U. - Çizgili Defter
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Kaçýþ (Tuba Unsal) 1 Kasým 2009 Düþler 

kaçtýðým tüm her þey peþimi býrakana kadar son veriyorum....

Bir Söyleþinin Ardýndan (Tuba Unsal) 30 Ekim 2009 Anýlar 

"... Fotoðrafý çeken kiþinin bakýþ açýsý ve karar anýnýn yanýnda, o fotoðrafa sosyal bilimlerle ve özellikle yazý bilimi ile, anlam kazandýrmak, fotoðrafýn daha kolay, baþka izleyenlere ulaþmasýný saðlar. Fotoðraf ne kadar güçlü olursa olsun, o fotoðrafýn alt yazýsýnda, bir takým kelimelere ihtiyaç duyulur...."

Dumansýz Bir Hava Sahasý Ýstiyorum, Ya Siz? (Tuba Unsal) 11 Ekim 2009 Toplum 

.... Nerede o dumansýz hava sahasý? Ben hiç bir yerde artýk hava sahasý göremiyorum....

Babam'a (Tuba Unsal) 21 Haziran 2009 Yaþam 

"Birkaç yýl önce, Babalar günü ile ilgili hiç bir þey okumama kararý almýþken; bugün elimden geldiðince hiç bir babalar günü yazýsýný okumadým. Gel gör ki; gazeteler, internet, çeþitli internet paylaþým siteleri, buna engel oluyor. "

Hýdrellez (Tuba Unsal) 18 Mayýs 2009 Düþler 

"...05 Mayýsý, 6 Mayýsa baðlayan gece, gül fidanýnýn altýna istekler konup dua edilir. Cüzdan koyanlar, bebek çizenler, ev yapanlar.... ..... Hýzýr'ýn gülü çok sevdiði ve gül fidanlarýný dolaþtýðý söylenir."

Gezi Defterimin Prag Sayfasý (Tuba Unsal) 18 Mayýs 2009 Yerler 

"... Prag, sivri kulleleri, yesil kubbeli Kiliseleri, Gotik, Barok ve erken Rönesansin muhtesem eserleri ve mini cafeleri ile, sonbaharda da, muhtesem bir renk cumbusuyle, insani kucaklar gibiydi. "

Þimdi Mardin'li Çocuklara Ne Olacak..? (Tuba Unsal) 8 Mayýs 2009 Günlük Olaylar 

Þimdi Mardin'li çocuklara ne olacak ...?

1 Mayýs (Tuba Unsal) 3 Mayýs 2009 Günlük Olaylar 

"Neden 1 Mayýs, Bayram havasýnda kutlanamýyor? Neden her yýl, öncesinde ve sýrasýnda arbedeler yaþanýyor?"

Sarý'yý Anlamak (Tuba ) 1 Mayýs 2009 Düþler 

"Karar verdim, sarýyý seveceðim. Sarý gülü, Sarý kediyi, Sarý papatyayý... Yeni bir sayfa açýyorum. Lise sýralarýnda baþladýðým, yazma tutkuma, devam ediyorum. Ýlham gelse de, Söz; ... "

Çocukluðum (Tuba ) 19 Nisan 2009 Anýlar 

"Týraþ býçaðý ile eline uzun gelen ama bembeyaz teninde, görülemeyen sakallarýný keserdi. Eðer eline uzun gelmiþ olan býyýklarý var ise, "singer" markasýný taþýyan, en azýndan altmýþ yýllýk makasý ile, parmak uçlarý ile yoklayarak, bulur ve keserdi."

Þaþkýnlýðým Üzerine (Tuba ) 14 Nisan 2009 Yaþam 

Dostlarýn kazýðý "sinsice" oluyor. Diline kilit vurmalý, heyecanýný sadece kendinle yaþamalýsýn. Dikkatlice seçtiðin kelimeler, özenle söylediðin ve paylaþtýklarýn, tokat gibi yüzünde patlayabilir.

Ankara (Tuba ) 4 Nisan 2009 Anýlar 

Bir dönem, Ankara'da yaþayabilirimi düþünmüþ, ama "denizi, martýsý, boðazý olmayan" bir þehirde yapamayacaðýma, karar vermiþtim. Belkide, bu kararýma sebep olan aþktýr. Çünkü 'aþk', artýk Ankara'daki, duraðýndan, Istanbul'a, geri döndü...

"Hayatý olduðu gibi kabul eden; Yaþamýnýn bir köþesine fotoðrafý eklemiþ ve onunla yaþamaya çalýþan; Kalbinin derinliklerinde, saklý bir yerler de, 'yazma' tutkusu olan; Her dakika, gülümseyebilen; Ýçinde ki, çocuðu asla kaybetmeyen; Sonsuz sevgiye ve aþka inanan; Ýnsanlara, "dostluga", tarihe, kitaplara, þiire, doðaya ve dogaya ait, her þeye, aþýk biri..."

17.01.2010 12:18:00 An'larým ve Aný'larým 

"Boþluksuz Bir Yazý."

Zaman zaman fotoðraflarýmý zaman zaman da, düþüncelerimi paylaþtýðým web günlüðüme beklerim......

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Tuba U., 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 17:47:27