..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Mektubum sanýrým fazla uzun oldu, çünkü daha kýsa yazmak için yeterince vaktim yoktu. -Pascal
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Saadet Toksöz
Saadet Toksöz - Hayatýmýzý Yönlendiren Paradigmalar
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Kadýnlar Günü! (Saadet Toksöz) 8 Mart 2015 Özgürlük ve Eþitlik 

Bu yazýyý 2011 yýlýnda yazmýþým... Bugün yaþadýklarýmýza bakýnca düzelmek bir yana, daha da vahþileþmiþ insanoðlu...

Aþk Umuttan Doðar, Umutsuzluktan Ölür (Saadet Toksöz) 8 Mart 2015 Umut 

Bugün Günlerden Hanýmeli... (Saadet Toksöz) 28 Þubat 2015 Aþk ve Romantizm 

Kim Bilir? (Saadet Toksöz) 28 Þubat 2015 Umut 

Tadýmlýk Sevgiler (Saadet Toksöz) 22 Haziran 2011 Lirik 

Uzaklarda Bir Adam Sevdim (Saadet Toksöz) 17 Haziran 2011 Lirik 

Silahý Aþk Olanlar (Saadet Toksöz) 16 Haziran 2011 Lirik 

Narsist (Saadet Toksöz) 12 Haziran 2011 Lirik 

Özgürüz Esaretimizle... (Saadet Toksöz) 6 Haziran 2011 Yüzleþme 

Özgürlük ruhta baþlar, akýlda geliþir, yüreklilikte hayat bulur.

Aþk Deðil, Düello... (Saadet Toksöz) 29 Mayýs 2011 Aþk ve Romantizm 

Düþük Hararetle Yaþanmaz Aþk... (Saadet Toksöz) 27 Mayýs 2011 Sevgi ve Aþk 

Hiç bir aþk küllerinden yeniden doðmaz!

Padiþahýn Ýktidar Sorunu (Saadet Toksöz) 12 Mayýs 2011 Politika 

Seçimler yaklaþtýkça aþýrý stresten beyine kan gitmiyor! Nereye gidiyor? Diye sormayýn; meçhul.. Týp araþtýrýyor!

Kime Güvenip, Kime Ýnanacaðýz (Saadet Toksöz) 12 Nisan 2011 Güven ve Güvensizlik 

Artýk, manevi deðerlerin yerini maddi deðerlere býrakmasý sonucu insanlarý yönlendiren unsurlarýn, kiþisel çýkarlar doðrultusunda geliþmesi sebebiyle insanlarýn birbirlerini kandýrma yani, aldatma eðilimlerinin çok sýkça yaþandýðý günümüzde, insanýn kendini güvende hissetmesi ne kadar mümkün olur?

Postmodern Ýliþki Ya da Diðer Adý Serbest Ýliþki (Saadet Toksöz) 5 Mart 2011 Post-Modernizm 

Bildiðiniz gibi kadýn erkek iliþkisinde gelinen son nokta serbest iliþki.. Artýk evlilikler bile bu çerçevede yaþanmaya baþlandý. Bu serbest iliþkiden ne anlamalýyýz?

Mutluyuz Mutsuzluklarýmýzla... (Saadet Toksöz) 20 Þubat 2011 Yüzleþme 

Kývranýyoruz sancýlar içinde.. Çýðlýklarýmýz hapsolmuþ ruhumuzun derinliklerinde duyulmuyor. Demir parmaklýklarýn arkasýna hapsolmuþ hayatlarýmýzla, özgürlüðün meþalelerini yakmaya çalýþýyoruz. Kelime daðarcýðýmýz yetmiyor duygularýmýzý haykýrmaya.. Suskunluðun pençesinde kývranýyoruz sancýlar içinde.. Mutluyuz; mutsuzluklarýmýzla..

Aþkýn Kimyasý (Saadet Toksöz) 13 Kasým 2010 Sevgi ve Aþk 

Günah, güzel olan her þeyi yasak ediyor. Belki de bu yüzden çok güzel geliyor insana...

Müptelayým (Saadet Toksöz) 12 Kasým 2010 Aþk ve Romantizm 

Anlaþamýyoruz (Saadet Toksöz) 26 Ekim 2010 Sevgi ve Aþk 

Okadar derindeyiz ki, kaybolmuþuz; birbirimizi bulamýyoruz. Sadece seslerimizi duyuyoruz. Ne O beni ne de ben O'nu görebiliyorum. Ama aramýzda öyle kuvvetli bir bað var ki, her þeye raðmen bir bütünüz.

Paradigmalarýn Ýnsan Hayatýnda ve Toplumsal Yaþamda Yeri ve Önemi (Saadet Toksöz) 20 Eylül 2010 Toplumbilim 

Paradigma, bir tür zihin haritasýdýr. Belli durumlarda durumlarda nasýl davranýlmasýný ortaya koyan kalýptýr. Bu yüzden de toplumlarýn sahip olduklarý toplumsal paradigmalarý, toplumlarýn bilimsel, dinsel ve kültürel yapýlanmalarýna ayna tutar.

Yaþam denen olgunun gizemi karþýsýnda, her gün yeni bir þey keþfetmenin heyecaný içinde hala kendimi çocuk gibi hissediyorum çoðu zaman...
Hala, öðrenmem gereken ne çok þey var? Hepsini öðrenmeme ömrüm vefa edecek mi acaba?
Onun telaþýndayým!

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Saadet Toksöz, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 16.04.2024 15:24:24