..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Leyla'nýn iþi naz ve iþve; Mecnun'un gözü yaþý çeþme çeþme..." -Fuzuli (Leyla ile Mecnun)
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Özgürlük ve Eþitlik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Ýbreti Alem
Zeliha Gökkan
Þiir > Aþk ve Romantizm

Ýbreti alem Sevda çölünde sürürdüm izini Buldum o kara gözlümü Aldým elime cümbüþü sazýmý Çaldým aþkýn özünü Çalkalanýr denizler vurur dalgalar Yýkanýr bütün kýyýlar Bundan ala duygu mu var Yok anam Yaþarým ölene kadar Bundan öte duygu mu var Yok iþte Yaþarým sonsuza kadar Bir ömür çekerim iþveli nazýný Alýrým bundan hazzýmý Bahara çevirdin kýþýmý ayazýmý Sildin kara yazýmý! Aþktan ölen var desinler ibreti alem b

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Özgürlük ve Eþitlik
 Devrimler ve Ýlkeler!  (Cahit KILIÇ)

Özgürlük (Hürriyet) Kardeþlik (Uhuvvet) Eþitlik (Müsavat) Adalet
 Aydýnlarýmýz ve Biz!  (Cahit KILIÇ)

Artýk fikir adamlarýný mumla arýyoruz. Ortalýk, baðýrýp çaðýran, slogan atan bir sürü lümpene kaldý! Fikir deðil, slogan üreten olduk.
 Ar Damarý Meselesi…  (Cahit KILIÇ)

Yayýnevleri de, eleþtirel kitaplarý yayýnlamaktan korkuyorlar. Onlarca avukat dava açmak için fýrsat kolluyor diyorlar…
 Özgürlük  (Funda BÝLGÝLÝ)

Özgürlüðün tanýmý; onu yaþam alanýnýzda uygulamanýzla paralellik gösterir. Herkes kendi özgürlük tanýmýný yapabilecek, özgürlük sýnýrlarýný belirleyecek kadar özgürdür. Taným da, seçim de size ait!
 Baþý Dik Adamýn Ölümü!  (Cahit KILIÇ)

Her ne kadar geçmiþiniz geleceðinizin aynasý olsa da; yazmanýn cazibesine kapýlýp havalara girmeyeceksiniz… Hayatýn her evresinde olduðu gibi tevazu buranýn da anahtarýdýr…
 Dersimiz Demokrasi Olsun!  (Cahit KILIÇ)

Hiçbir zümrenin veya dinî kisve altýnda teþekkül edilmiþ kurum veya kuruluþun herhangi bir þekilde üstünlük kurmasýna, daha doðrusu; imtiyazlý bir kesimin diðer halk kesimleri üstünde tahakküm kurmasýna müsaade edilmeyeceði, sosyal paylaþýmýn adil olarak ve hakça yapýlmasýna veya benzeri argümanlarla ortak yaþama verilen bir yönetim biçimi olarak görüyoruz…
 Fikir Vadisinin Çölleþmesi!  (Cahit KILIÇ)

Mensubiyetini taþýdýðýmýz Ýslâm âleminde ve yaþadýðýmýz coðrafyada adeta “çöl ortasýnda bir vaha idi bizim fikir dünyamýz”…
 Hukuk ve Adalet!..  (Cahit KILIÇ)

Binlerce yýlýn tecrübesinden süzülerek vücut bulan evrensel hukuk, yine binlerce yýlý kapsayarak süregelen tek Allahlý dinlerle de çeliþmez.
 Mute Nikahý (!)  (Tayyibe Atay)

Kaç renk aþk yaþadýnýz siz?!Var mýydý peki, MUTE NÝKAHLI bir eþiniz!?
10 
 Eyfel Kulesi Havada Takla Atarak Kýçýyla Gülerdi!  (Erdað Duru)

Zira eðer ben örneðin Fransa’da yaþýyor olsaydým böylesine saçma sapan bir gerekçeyle 30 gün yasaklama yapýlmasý skandala yol açar ve Eyfel Kulesi havada takla atarak kýçýyla gülerdi. Ama burasý Fransa deðil ve Siyonist lobi Türkiye’de tahmin edemeyeceðiniz kadar güçlü.
11 
 Entellektüel Kadýnlar Nasýl Bir Erkek Arar?  (Emine Piþiren)

"...Aslýnda abartý övgüler hiç de hoþuma gitmez. Düþünürüm altýndan hangi “Çapanoðlu” çýkacak diye. Ýltifat her insanýn hoþuna gider. Kimin gitmez ki! Ama aþýrýsý da sýkar, derim kendimce. Gelelim bana gönderilen yazýya;"
12 
 14 Þubat + 14 Þubat = 28 Þubat  (Yûþa Irmak)

Bu ülkede caným medyanýn “14 Þubat Sevgililer Günü” hassasiyetini ve konunun ne kadar popüler oluþunu artýk hepimiz biliyoruz… 2021 yýlý Sevgililer Günü’nün pazar gününe denk geliþi, pandemi münasebetiyle sokaða çýkma yasaðý hem yurdum medyasýnda malzeme eksikliðine hem de tüm sevgililerin canýný sýkmýþ olabilir. Aslýnda “14 Þubat” deðil de gelin 14 gün sonra gelen “28 Þubat” sürecini konuþalým hep birlikte ne dersiniz? Hem millet olarak gencinden yaþlýsýna, kadýnýndan erkeðine, okumuþundan, okumamýþýna, elektüelinden, çobanýna kadar herkes hazýr siyaset bilimcisi iken bu süreçte yaþanan, yaþatýlan, yaþanmýþ, yaþanmamýþ ne var ne yok masaya yatýrýp konuþalým…
13 
 Eeeee Kadýnlar  (Tayyibe Atay)

iyiyim demeyin, iyi deðilsiniz!..
14 
 Atatürk'ün Din ve Alevilere Bakýþý  (Cemal Zöngür)

Öz kimlik deðerlerini inkar eden veya edilen birey ve ulustan halklarýn, kendilerine hiçbir faydasý olmadýðý gibi, mecburi sahiplendikleri düzene de yararlarý söz konusu deðildir, sadece kullanýlýrlar
15 
 Her Þey Güzel Olacak mý?  (Mahsun YÝÐÝT)

Neden iyi olsun ki her þey. Her þeyin güzel olabilmesi için; iyi düþünmek, iyi davranmak ve inanmak gerekiyor. Oysa öyle yapmýyoruz. Her þeyin iyi olmamasý için, her þeyi yapýyoruz. Güzel þeyleri olabilmesi için, fedakârlýk yapýlmak gerek
16 
 Sevgili Arkadaþlar Dersimizin Adý; Sekülerleþme  (Yûþa Irmak)

Efendim bendeniz hala bir felsefe öðrencisiyim. Bu alanda okumalarýmý da kendimi geliþtirmek ve doðru olaný tercih etmemde bana ýþýk tutmasý için yapýyorum. Bu nedenle Felsefe bölümünü bitirmeyi hiç düþünmedim. Zira kendimi öðrenci görmek ve hissetmek daha özgür düþünmemi ve daha özgür ifade etmemi saðlýyor.
17 
 Islam Gehört Zu Deutschland (Ýslam Almanya'ya Aittir)  (Oðuz Düzgün)

Ýslam’ýn Almanya’ya ait olup olmadýðýný elbette bir kýsým duygusal siyasilere soracak deðiliz. Bu soruyu sadece; bilime, tarihe, edebiyata, sanata ve günümüz gerçekliðine sormamýz yeterlidir.
18 
 Türkiye Halkýna Tek Soru; Demokrasiden Ne Anlýyorsunuz?  (Cemal Zöngür)

Herkesin diline doladýðý kadar demokrasi basit bir malzeme olacak yapý deðildir. Bu yüzden demokrasinin ilkeleri hem parlaktýr hem de aðýr bir yumruktur. Ve bu da birçok çýkarcý anlayýþlarýn keyfini kaçýrdýðý için, her türlü engel set olarak kullanmaktadýr.
19 
 Firavuna Tapanlara Mektup  (Alp Þahin)

Belki tarih boyunca bilinmeyeceksiniz ama týpký umut gibi iyilik de çoðalýr. Sizin iyiliðiniz, baþkalarýna ýþýk olur ve böylelikle de kötülükler ve karanlýklar devrilir. Her þeyin ve de kendinizin güzel olmasý dileðiyle…
20 
 Arap Halklarýnýn Özgürlük Þahlanýþý  (Cahit KILIÇ)

Özgürlük rüzgârlarý bir kere esmeye görsün. Esince önünde hiçbir diktatör, hiçbir güç ayakta duramýyor, kapalý kapýlar ardýnda kurulan hiçbir sinsi plan tutmuyor... Zaman, Arap halklarýnýn estirdiði özgürlük rüzgârý zamanýdýr. Despotlar birer ikiþir gidiyorlar; halkýn hürriyet arzusunun önünde dikiþ tutturamýyorlar. Gidiyorlar, gidecekler, gitmeliler...

1 2 3 4 5  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Devrimler ve Ýlkeler!
Cahit KILIÇ
Eleþtiri > Özgürlük ve Eþitlik
Aydýnlarýmýz ve Biz!
Cahit KILIÇ
Eeeee Kadýnlar
Tayyibe Atay
Dersimiz Demokrasi Olsun!
Cahit KILIÇ
Ar Damarý Meselesi…
Cahit KILIÇ
14 Þubat + 14 Þubat = 28 Þubat
Yûþa Irmak
Baþý Dik Adamýn Ölümü!
Cahit KILIÇ
Fikir Vadisinin Çölleþmesi!
Cahit KILIÇ
Hukuk ve Adalet!..
Cahit KILIÇ
Atatürk'ün Din ve Alevilere Bakýþý
Cemal Zöngür
Her Þey Güzel Olacak mý?
Mahsun YÝÐÝT
Firavuna Tapanlara Mektup
Alp Þahin
namussuz Namuslular
Hakan Yozcu
Sanatçýya Yumruk Atmak
Hakan Yozcu
Cahillik
Bürge Kurul
Kadýnlar Günü!
Saadet Toksöz

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.