..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Moda denilen şey o kadar çirkindir ki onu her altı ayda bir değiştirirler." -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Dervişe Güneyyeli Kutlu
Dervişe Güneyyeli Kutlu - Türküsü Yüreğimin...
Site İçi Arama:

Deneme
  Bıçak Yüreğe Dayandı (Dervişe Kutlu) 8 Mayıs 2004 Sevgi ve Aşk 

Ben giderken biliyordum seni.. Sen beni öğrenirken silgimle silmeye gidiyordum bedenini. Gözlerin kaldı silemediğim, bir de yüreğin... Giderken onları sakladım defterimin arasına. Ve arasına gül yaprakları koydum beyazdan, kırmızıdan ve sarıdan..

Kasırgalar ve Sonlar (Dervişe Kutlu) 7 Nisan 2004 Yaşam 

Kimi zaman umarsız çığlıklar doluşur yüreğime. Kanatırcasına çıkmaya çalışırlar. Susarlar; haykırırlar; bir kasırga misali sarıp yağmalarlar...

Bulup Kaybetmek (Dervişe Kutlu) 7 Nisan 2004 Sevgi ve Aşk 

Bazen an’a dokunup kaybedersin sonra Bazı şeyleri açıklayamazsın Sadece görür, hisseder ve yaşarsın. Ve küçücük bir soru işareti olup Silinirsin zamanla. Gözlerinle anlatamadığın onlarca düşünce Takılı kalır gönlünde.

Biliyor Muyuz? (Dervişe Kutlu) 9 Nisan 2004 Sevgi ve Aşk 

Acaba biz birbirimizin kıymetini biliyor muyuz? Birbirimizin hayatında olmasaydık hayat daha mı iyi olurdu? Uzak diyarlarda, yüreklerimizde ömür boyu yaşar mıydık, yoksa bırakır mıydık o buruk sevgiyi?..

Boş Sokaklar (Dervişe Kutlu) 15 Haziran 2004 Yaşam 

Neredeyim acaba? Bir görebilsem; yakalamak için adımlarım hızlanır belki. Belki yeniden yaşamak umuduyla çağırırım kendime ve geçip giden ruhum duyar da sesimi, bekleyiverir...

Aşk Ruhumu Parçala (Dervişe Kutlu) 30 Haziran 2004 Sevgi ve Aşk 

... Soyunuyorum bedenimden; arzularım, şehvetim, vahşetimle çırılçıplak kalıyorum. Ne masum, ne dokunaklı, ne kokusuz...

Ne Zaman Sevebilirim (Dervişe Kutlu) 15 Temmuz 2004 İlişkiler 

“Gözlerindeki ışık, kendi dünyanı aydınlattı gözlerimde. Gördüklerim içimi ısıttı. Isındım sana. Sana ısınmam için ne haftalara gerek var, ne seni sevmem için yıllara...” Bir insan bir insanı ne kadar sürede sevebilir?

Kayboluyorum (Dervişe Kutlu) 30 Temmuz 2004 İtiraflar 

Önümde karmaşık bir yol; korku dolu bile bakamıyorum. Bir duvar arıyorum yaslanacak, belki oturmak için bir taş parçası… Arıyorum, hiçliğin arasına sıkışmış bir parça varlığı..

Aşk mı Sevgi mi (Dervişe Kutlu) 30 Temmuz 2004 Sevgi ve Aşk 

Ve bazen aşk elimizden kayıp gider biz farketmeden, bazen de sevgiyi yakalarız bir umut türküsünün arasından...

Ben Kimim (Dervişe Kutlu) 30 Temmuz 2004 Yüzleşme 

Etrafıma soyutluktan bedene düşmüş bir yabancı gibi bakıyorum. Kim bu insanlar? Ben neden bu evdeyim? Ben kimim?

Olmak İçin Doğduğumuz Kişi (Dervişe Kutlu) 18 Ağustos 2004 Düşler 

Duyuyorum / Hayatın tınısını derinden. / Nakış nakış işleniyor yüreğime hayat. / Birkaç figürün bir araya getirdiği bir gösteri / Ve milyarlarca figüran bilinen ve bilinmeyen...

Öpüşlerinle Kutsa Beni (Dervişe Kutlu) 11 Ağustos 2004 Sevgi ve Aşk 

Kapıya doğru yöneliyorum. Eskiden kalma bir sözüm vardı, sana sarılmaya dair. O sözümü yerine getirmek için, ya da sana sarılmak istediğim için; sana sımsıkı sarılıyorum. Seni bırakırken aniden kendine doğru çekip boynumu öpüyorsun. -Öpüşlerinle kutsa ben

Ben Öğretmenim (Dervişe Kutlu) 30 Kasım 2004 Yaşam 

Ben öğretmenim, “Bize öğretin” diyen ışıl ışıl gözler isterim. Beni dinleyen bilgiye aç gözler. Ben en çok size bir şeyler öğrettiğimde öğretmen olurum.

Nefessiz (Dervişe Kutlu) 19 Ocak 2005 İtiraflar 

Neden yalan söyledim sana acaba. Gözün arkada kalmasın diye mi, yoksa gururuma mı yediremedim özlemi... Vurmalıyım zamanı geldiğinde. Hep benim yanımda kalmalısın. Gitmemelisin...

Yaşanmıyor Sensiz (Dervişe Kutlu) 23 Ocak 2005 İtiraflar 

Her gün biraz daha uzaklaşıyor ve biraz daha yaklaşıyorsun kurtuluşa. Her gün biraz daha ayrılıyor ve biraz daha kavuşuyoruz aşkım. Unut ayrılığı, unut kayboluşu. Geçecek, de; geçmeli, de. Zaman, atın yelelerinde savrulup geçmeli hızla...

Günlerin Katili (Dervişe Kutlu) 25 Ocak 2005 İtiraflar 

Gök gözlerini arıyorum, sımsıcak bedenini, derin soluklarını. Gözlerimi açtığımda seni yanımda bulmalıyım. Üşüten gecelerde güneş gibi ısıtmalısın ruhumu. Oysa soğuğum. Güneşsiz kaldık sevgili… Sen soğuk gece vakitlerinde koğuştaki 22 kişiyle uyurke

Aşk Adına Cesur Oldum (Dervişe Kutlu) 29 Ocak 2005 İlişkiler 

Ruhum soyulmadan soyundum ruhumdan. Korkmadım çırılçıplak kalmaktan, yanmaktan korkmadım. Yanarken tutuşturdum inceden. Evimin kapıları kapanıp da giderken, her gidene beni bıraktım, yüklerin en ağırından.

Aynı Aşka Baş Koymak (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 10 Haziran 2007 Sevgi ve Aşk 

Birbirini büyütmek; kök salmak derine; gözlerde yürekleri görmek. Nedir iki yüreği bu kadar yakınlaştıran ya da tanıdık kılan birbirine? Aşk mı, acı mı, amaç mı uğruna adanan?

Aldatmak (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 10 Haziran 2007 İlişkiler 

Aldatmak ve aldatılmak… / Zor, anlaşılmaz ve cevaplanamaz bir mesele. Kişiye göre bazen çiğnenip yutulur, bazense tükürülür cadde ortasına.

Ceninden Dizelere Şiir (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 26 Eylül 2007 Sanat 

Bir yolcudur şiir; yolculuktur. Yürür kendinden öteye. ..

Sanat ve Ruh (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 27 Ocak 2008 Sanat 

Sanat deyince aklıma ruh gelir. Dünyaya ruhla, dolu dolu bakabilmek, kimsenin fark etmediği güzel ve çirkin ayrıntıları görebilmek, daha kolay incinebilmek, bu nedenle daha kolay başkaldırabilmek...

İçimdeki Dans (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 27 Ocak 2008 Yaşam 

Müziğin ruhunu yücelten, eksik taşları tamamlayan, hayattan evrene akış ayininin son mertebesidir DANS...

Boş Dolu (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 18 Mart 2008 Yaşam 

Karanlık, heveskâr bir kahkahayla dolaşmada.. İnsanoğlu hüzün fıçısı... Endişeler yoğruluyor gözlerde. İşkenceli kelimeler, ağız dolusu akıyor. Her yer kan veran.

Sen Ben"din (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 20 Haziran 2008 Sevgi ve Aşk 

Sen, dünyaya baktığım pencere, ruhumu anlatan tek kelimem ve ruhumun rengiydin. O yüzden ya, ben kendime uzaklaştığımda sen de silinir, ve geri geldiğimde pırıl pırıl parlardın. Senle gözlerimin ışığı da parlardı. Çünkü sen benim hayata baktığım renktin.

Sana Bakmak (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 21 Temmuz 2008 İlişkiler 

Sonbahar tadındayım; havada diz boyu sıcaklık. Gülüşün, titretti deri(ni)mi. İnan üşümek istemedim bu mevsim ortası. Yanmak, kan ter içinde kalmaktı en büyük düşüm.

Şiir sayfasına yazacakları var yüreğimin
Sözlerin bittiği yerde bekliyor anlatacakları

Gözlerinizi kapatın,
Açın gönlünüzü sonuna kadar;
Ben oradayım...

| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2024 | © Dervişe Güneyyeli Kutlu, 2024
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 26.10.2024 21:26:23