..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ölümden önce yaşam var mı? -Duvaryazısı
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Dervişe Güneyyeli Kutlu
Dervişe Güneyyeli Kutlu - Türküsü Yüreğimin...
Site İçi Arama:

Şiir
  Ellerimle Tutmalıyım (Dervişe Kutlu) 26 Mart 2004 Yaşam 

Hayatı ellerimle tutmalıyım saçlarından...

Gizli Sayfalar (Dervişe Kutlu) 28 Mart 2004 Aşk ve Romantizm 

Bazen gönül defteri haykırır aşkın özlemiyle. Ve biz kaparız hem kulaklarımızı hem defterimizi. Oysa o haykırış bitmez...

Bulup Kaybettim (Dervişe Kutlu) 28 Mart 2004 Aşk ve Romantizm 

Kimbilir, / Bulduğumda kaybetmeliydim...

Hayat (Dervişe Kutlu) 28 Mart 2004 Yaşam 

Bir kaza gibi gelir bazen hayat / Ve gider bir ölüm gibi...

Yüzleşme (Dervişe Kutlu) 3 Nisan 2004 Bireysel 

Kara kedi elbisesine bürünüp / Beni benden ayırmışım / Öylece kalakalmış benliğim / Çocuk yüreğim öylece garip, öksüz... / Kendimden kendimi dilenmişim.

Yokoluşum Olacak (Dervişe Kutlu) 3 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Adım adım sürüklüyorsun / Öyle derin, öyle derinden ki / Bir hiç kalıyorum karşında. / ... / Her adım bir kayboluş daha dolduruyor bardağıma...

Ak Köpükle Yakamozun Hikayesi (Dervişe Kutlu) 3 Nisan 2004 Erotik 

Bir gün ak köpük öyle hırçınlaşır ki / Yakalar tüm gücüyle yakamozu / Ve tutup kıyıya vurur onu...

Hüznü Toplayıp İçtim Bu Gece (Dervişe Kutlu) 3 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Cebimden bir kaç satır döküldü / İçime bir garip heyecan düştü / Heceler, kelimeler sesinle doldu / Aklımda o gözler, aklımda sesin...

Ayna Ayna (Dervişe Kutlu) 7 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Ayna ayna söyle bana / Nasıl yansıyacaksın bana? / Bıraksan, yüzleşsem korkularımla / Bıraksan, beraber silsek tozlarımızı... /

Azat Edildin Yar (Dervişe Kutlu) 7 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Azat günü geldi yar / Bakma, burada hep yağmur yağar. / Sen git; Uzaklarda güneş açar, / Güller açar, kuşlar uçar; / Azat edildin yar...

Bir Dua (Dervişe Kutlu) 7 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Bilinmezlik korkularını salıyor yüreğime / Kaçacak yer yok, biliyorum. / Bir yürek insanına takılıp kaldım / Geçip gidemiyorum...

İliklerine Kadar Aşk (Dervişe Kutlu) 9 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Duygular yolunu mu kaybetti, / Yoksa öldü mü sahiden? / Peki ölüyken nasıl hissedebilir yürek / Hisseden bir yürek olmadan? /

Kamuran Bakışlı Bey (Dervişe Kutlu) 9 Nisan 2004 Öyküsel 

Gülüşünüz saf ve kirlenmemişti / Bakışlarım düşmemişti henüz yüreğinize. / Uzun boylu, endamlı, / Kâmran gibi bir beydiniz vesselam / Bense Feride rolünde.

Son Durak (Ruya Otobüsü) (Dervişe Kutlu) 9 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Geçip gitti sessizce önümden / Ben sadece bakmakla yetindim / Arkasından işaret edecek oldum, / Ama olmadı, / Kalkmadı elim.

Unutulmak (Dervişe Kutlu) 9 Nisan 2004 Sevgi ve Arkadaşlık 

Unutulmak acı verse de kimi zaman / Gün gelir uçup gider anıların içinden / Buruk bakışlar bıraksan da ardından / Tozlu raflara yerleşir o özlenen.

Yanlış Yere Sürüklüyorsa (Dervişe Kutlu) 9 Nisan 2004 Başkaldırı 

Yüreğin seni yanlış yerlere sürüklüyorsa / Gözlerdeki manayı çözemiyorsan artık / Bakışlar anlam kaymasına uğrayıp / Yanlışın ne olduğunu bulamıyorsan… /

Taşlı Yollar (Dervişe Kutlu) 9 Nisan 2004 Yaşam 

Hayat yolunun taşlı sokaklarında / Nice düşenler, nice yara alanlar var / Bizse kitapların arasında gitmeye çalışıyoruz düşe kalka. / Bazen küçük bir ayak kayması, ve / Tepetaklak kelimelerin üstüne / Dizlerimiz kanıyor, / Kelimeler kaçıyor can havliyle.

Zıt İki Dünya (Dervişe Kutlu) 22 Nisan 2004 Aşk ve Romantizm 

Zıt iki dünyayı birleştirdik, ve / Bulmacalardaki gibi olmadı hiç / Aradaki benzerlikleri bulun dedik / Suyu ateşle alevlendirmeye çalıştık / Ateşi suyla körüklemeye...

An'ın Gücü (Dervişe Kutlu) 22 Nisan 2004 Yaşam 

Dokunarak sever insan / Bir kediyi, sevgiliyi / Koklayarak sever insan / Bir çiçeği, bir bebeği / / Ve susarak sever insan / Haykırışı, sessizliği... /

Ölür Özgürlük (Dervişe Kutlu) 28 Nisan 2004 Toplumcu 

Bir kuşun kanadındadır özgürlük / Bir namlunun ucundan kaçar gider aniden / Bir füzeyle yerle bir olur kimi zaman / Kimi zaman yaralanır bir kuşatma sırasında... /

Gelecekten Geçmişe Bir Hikaye (Dervişe Kutlu) 28 Nisan 2004 Yaşam 

Küçücük ellerimizle doldurup içtik zamanı / İçtikçe büyüdü ellerimiz; büyüdük. / Baktık ki alıp başını gitmiş zaman / Bir yerlerde susuz kalakaldık. /

Gözler Kör, Elleri Zincirli (Dervişe Kutlu) 28 Nisan 2004 Başkaldırı 

Gözler kör, eller zincirli / Her dudakta kızgın mühürler çekili / Ne kadar söylesek boş, boş, boş / Kulaklar sağır, yürekler nasırla çevrili... /

Kan ve Karanlık (Dervişe Kutlu) 28 Nisan 2004 Toplumcu 

Toz dumana karıştık / Kirlendikçe kirlendik / Konuştukça susturduk / Sustukça alkışladık...

Kayıp Yürek (Dervişe Kutlu) 28 Nisan 2004 Soyut 

Başıboş bir rüzgar dersiniz / Kendi içinde kayıp bir deniz / Ya da gözlerin arayıp bulamadığı / Kumlar üzerinde silinmiş bir iz... /

Sarhoş (Dervişe Kutlu) 2 Mayıs 2004 Bireysel 

Oysa Yalan... (Dervişe Kutlu) 5 Mayıs 2004 Aşk ve Romantizm 

Bugün sesim başkalarına değil, bana umut taşısın. / / Dalga dalga, buram buram umutlar savrulsun güneş kokumla... /

Işık (Dervişe Kutlu) 5 Mayıs 2004 Aşk ve Romantizm 

Unuttuğum bir ışığın kıvılcımı / Savruldu yüreğime aniden / Sözleri terk eyledim… / Kaçtım, kaçmadı / Gittim, gitmedi / Bu serap beni neyledi?.. / Aştı sözlerimi, geçiverdi yüreğimden / Tutam tutam ışıklar düştü gözlerinden...

Akdeniz İstanbul Kokuyor (Dervişe Kutlu) 31 Temmuz 2004 Aşk ve Romantizm 

Titreyen ellerimin arasından kayar gibi / Dökülmüştü kelimeler önüme. / Toplamaya uğraşan terli eller / / Anlamaya çalışan sorgulu gözler / Ve yıllar öncesine dönen bir garip sevinç vardı...

Aşkla Kutsan Yüreğim (Dervişe Kutlu) 18 Ağustos 2004 Aşk ve Romantizm 

...Bilmez misin bu aşk fazla / Duymaz mısın aşk dolana / Durmaz mısın yana yana / Kaçamam ki dolanırım... /

Ruhumu Yırtıp Kanara Attım (Dervişe Kutlu) 29 Ağustos 2004 Başkaldırı 

Kapalı kapılar ardına düşen gönlümü / Harabeye çevirdi karanlık / Suskuları parçalarken her gece / Serab-ı hayalim yok oldu artık...

Sürgün (Dervişe Kutlu) 17 Ekim 2004 Bireysel 

...Kelimeleri tırnaklıyorum sayfalarda / Kanlar dökülüyor sözlerimden... /

Kör ve Tutsak (Dervişe Kutlu) 23 Ekim 2004 Aşk ve Romantizm 

Sevdamın tomurcukları ağır ağır çekildi sineye / Mahpus gecelere düştüm umarsız / Sabahları getiremedim/

Barış İçin (Dervişe Kutlu) 15 Aralık 2004 Toplumcu 

... Hiç bitmeyecek gibi geldi saatler/ Zaman kurşun sesinde donup kaldı / Geçmiyor bir an / Gelmiyorsun baba ... Evet baba, / Çorbamızı içemedik/ Sevgimizi diyemedik ama / Şimdi sevgimiz toprakta / Yeşerecek her doğan bebekle / Ve barış dolacak her taraf

Siz Hiç Şehit Oldunuz Mu? (Dervişe Kutlu) 16 Ocak 2005 Toplumcu 

Bir yıl önce kaleme alınmış, ama yıllar öncesinde Kıbrıs'ta savaşan askerlerin duyguları dile getirilmiş. 1963'de askerler bunlar için savaşıyorlardı... Şimdi soruyorum sizlere SİZ HİÇ ŞEHİT OLDUNUZ MU?

Sandıktaki Yürek (Dervişe Kutlu) 2 Şubat 2005 Aşk ve Romantizm 

Ta önceden gizlenen bir anı / İlmek ilmek işlendi derinden / Hüzünlü elleri uyanıp / Satır satır dokudu defterimi /

Kolye Ucu (Dervişe Kutlu) 5 Şubat 2005 Başkaldırı 

Kolye ucunda çizik bir haritaydın / Acıların ve sevinçlerin buruk / Tellerin arasına takılırdı hayallerin / / Acı acı batan geçmişin, teninden dökülürdü / Bir tarafın kin, bir tarafın sevda... /

Felâketim Olsun Tadın (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 6 Ağustos 2005 Erotik 

Senden tohumlar serp bana / Yağmurlar coşup aksın / / Tohumlar inleyerek çatlasın / Senin tadın kalsın damağımda... /

Şiirin Dilinde Aşk (Dervişe Kutlu) 24 Mart 2005 Pastorel 

Aşkını sahillerde arar durur/ Ne vakit uzaktan gelen rüzgârı görse / Yelelerine tutunup sahile koşar / / Ve her seferinde elleri boş döner şiir / Bilmez ki aşk sahilde oturmaz / Bilmez ki aşk sahilde dolaşıp gitmiştir... /

İstanbul'um (Dervişe Kutlu) 14 Nisan 2005 Kent 

Ah, / Takılıp rüzgârın peşine dans etmek İstanbul’la / Takılıp martıların peşine uçmak, uçmak, uçmak / Karışmak İstanbul’un karanlık ışıklarına... /

Gerçekler ve Ardındakiler (Dervişe Kutlu) 28 Nisan 2005 Aşk ve Romantizm 

...Günler vardır ve akşamlar / Güneş batar ve açılır sayfalar / Geceler vardır ve rüyalar / Toplanır gerçekler ve uyanır sevdalar... / /

Yüreğine Ne Kambur Ne Çıbandım (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 12 Nisan 2008 Aşk ve Romantizm 

Yüreğine ne kambur ne çıbandım Aşk’tım, aşk’tan öte Aştım kilometrelerce mesafe Bir sana varamadım

Zor Şiir (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 22 Temmuz 2005 Aşk ve Romantizm 

-Donuk bakışlarınla sarıyorsun yüreğimi / Sert duruşunla sarsıyorsun kentimi / An geliyor, yalnızlığa dalıyorum / Bir anlamsızlık çöküyor içime, / En çok o anlarda yok oluyorum- / /

Yağmur ve Toprak (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Ekim 2005 Sürrealizm 

Okşa toprak yağmuru / Nasırlarım yumuşasın hissettiğim pamuksulukla / Bırakma / Kahırlar akıp uzaklaşsın / Gülücük kokusu vursun kıyıma... /

Aşkın Deminde Demlenmek (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 30 Ekim 2005 Aşk ve Romantizm 

bir gün yüzünü görmek / ve bir çayın deminde demlenmek gönül gönüle / İstanbul'a karşı / konuşmak hayatı usulca / /

Yüreğimin Teli (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 30 Ekim 2005 Yaşam 

Dışarıda yağmur, dışarıda rüzgâr, / Fırtınayla göçer dallar ve yapraklar / Karşımda aşk-ı beşer, ellerimde nefis / Okşandıkça, kapanır gözler /

Kavurucu Bir Aşk (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Mayıs 2006 Aşk ve Romantizm 

Bakışların çarmıha geriyor beni / Acı çekiyorum / Ama vazgeçmeyeceğim sana bakmaktan / Biliyorum, sonunda kabul edeceksin beni. / Ve boynuna dolayıp benimle dolaşacaksın sokaklarda / yokluğumda bile... /

Kimsin? (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 21 Temmuz 2011 Lirik 

Bir göl gibi yosun mu tutmuş bakışların? / Küskün mü tomurcuk gülüşlere? / Toprağın rengini mi çalmış tenin?..

Ah O Yosun Yeşili Gözler (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 26 Ağustos 2006 Aşk ve Romantizm 

... Hadi, kuş sesleri doluşsun kulaklarıma / Hadi, gölün kenarına yanaşsın bir sandal / Sandalın kürekleri kanat / Kanatları bir dokunuşa tutsak...

Çırılçıplak (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 24 Aralık 2006 Aşk ve Romantizm 

Korkmuyorum yanmaktan / Aşk tenimi yakarken. / Rüzgâr vuruyor saçlarıma / Korkmuyorum dağılmaktan. / Ruhum yüzülüyor / Tenimden ayrılıp / Korkmuyorum kaybolmaktan...

Aşk ve Şiir Adına Yalvarıyorum (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 24 Aralık 2006 Aşk ve Romantizm 

Sız’lık yüreğimi çökertmiş / Tel tel dökülüyorum / Derileri yüzülüyor ruhumun / Şiirsiz ve aşksızlaşıyorum

Yüreğimize Kazıdık (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 24 Aralık 2006 Aşk ve Romantizm 

Kabul ediyorum can, / istediğimiz kadar büyüttük / birbirimizi yüreğimizde.

Resmi Çizilebilir mi Aşkın? (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Mart 2007 Aşk ve Romantizm 

Hayatım boyunca aşkı aradım durdum. Aşkı surette, gözlerde, yürekte aradım. Kimi zaman yaklaştım sandım, kimi zaman upuzak bir yıldız gibi göründü bana...

Gözleri Tarih Dolu Yarimin (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Mart 2007 Toplumcu 

Kelimeler dökülürken portakal kokulu dudaklarından / Onu dinliyorum...

Bir Artı Bir Olamadık (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Mart 2007 Aşk ve Romantizm 

Bildik ama bilmek yetmedi. Bir artı bir eşittir iki olamadık. Ne sen toplayabildin, ne ben. Ne sen eksiltebildin ne de ben. Eksiye düştük, artıya çıkamadık, sıfırda bile buluşamadık. / Ne sen toplayabildin ikimizi, ne ben...

N'olur Bırak Nefes Almak İstiyorum (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Mart 2007 Aşk ve Romantizm 

Ne senden sana kaçabiliyorum, / ne de beni senden sakınabiliyorum...

Yalnızlığa Gebeyim (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 5 Nisan 2007 Bireysel 

Savaşın Ortasında Kaldım Anne (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 24 Mayıs 2007 Bireysel 

“Ben” doluyor düşüncelerime: / Her şeyi bırakıp gidesim geliyor / Bencilliğin savruk kahkahalarına aldanmak istiyorum / Ve “Ey ölüm” diyorum / Hayatın bu güzel baharında

Karanlığım Bugüne Annem (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 24 Mayıs 2007 Bireysel 

Biliyorum / Oksijene bağlı ruhum / Kırıklarım acıyor nefes alırken / Ama inadına kurtulacağım / Ciğerim yanıyor diye yaşamı susturmayacağım

Bırakın (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 24 Mayıs 2007 Bireysel 

Bırakın / Bulandırsın yalanların kaosu / Midem alt üst olurken karışsın bağırsaklarım / Ritimleri silmektense yanlış notalar karşısında / Bırakın...

Tütsü (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 28 Mayıs 2007 Aşk ve Romantizm 

Tenim yırtılıyor bakışlarını andıkça / Seni kutsuyor bu yürek...

Aklar ve Karalar (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 7 Haziran 2007 Bireysel 

Silkiniyorum sabah mahmurluğuyla / Gönlümün çapaklarını silip / Yıkanıyorum buz gibi suyla. / Karanlık yanım üşüyor, aklarım ferahlamada...

Beslemek İçimizdeki Öte'yi (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Haziran 2007 Soyut 

Beslemek içimizdeki öteyi...

Her Şiir (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Haziran 2007 Umut 

Her şiir...

Kokunla Barış (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Haziran 2007 Aşk ve Romantizm 

Barış imzaladım kokunla; ...

Toprak Kokulu Eller (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 22 Haziran 2007 Aşk ve Romantizm 

Elleri toprağa dokunarak büyüdü hayata/ Dilinde bereket yağmurları...

Nedensiz Söylence (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 17 Nisan 2008 Aşk ve Romantizm 

Sana aşk tutulmam nedendir / Bir uyku yarısında? / Nedendir / Gökyuvarlarımın yıldızlarınla döşenmesi; / Sancıyla düşmem ellerinin tınısına?

Ne Y İz Biz? (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 26 Eylül 2007 Tasavvuf 

Ne y in izine düşsek biz (?) / Ne y in sesine kavuşsak (?)

Kaygan Bir Zemindi Gözlerin (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 29 Ekim 2007 Aşk ve Romantizm 

Bulutlar Barut Fıçısı (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 29 Ekim 2007 Bireysel 

Anahtar (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 19 Kasım 2007 Aşk ve Romantizm 

Suretime Dokundu Zaman (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 11 Aralık 2007 Yaşam 

Kan Çanağı (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 11 Aralık 2007 Aşk ve Romantizm 

Nefes (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 9 Ocak 2008 Aşk ve Romantizm 

Yüreğine Ne Kambur Ne Çıbandım (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 11 Şubat 2008 Aşk ve Romantizm 

Yüreğine ne kambur ne çıbandım / Aşk’tım, aşk’tan öte / Aştım kilometrelerce mesafe / Bir sana varamadım...

Aşk ve Eflâ (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 27 Mart 2008 Aşk ve Romantizm 

Özümü özüne aşk eyle Eflâ ...

- E Bilmek (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 22 Haziran 2008 Aşk ve Romantizm 

Yüzünün sınırındayım, / Geçsem, / Her çizgisine imza bırakabilirim / Ve dudağının nazlı kıvrımına ulaşmak için / Dağlarımı / Gözümü kırpmadan delebilirim...

Red ve Terk (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 7 Temmuz 2009 Yaşam 

Tepeden Tırnağa Kıbrıs (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 6 Temmuz 2009 Toplumcu 

Bereket (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 6 Temmuz 2009 Aşk ve Romantizm 

Ellerime dökülen suyun efsanesinde başlıyor varlığın / Ve nefes alışların dün(/)ya yüzündeki sükûnet(?)... / Serin serin bereket soluyorsun...

Aşk Aşktır (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 6 Temmuz 2009 Aşk ve Romantizm 

Yanmak... Hiç Bu Kadar... Paramparça... (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 8 Temmuz 2009 Aşk ve Romantizm 

Gözlerin, / Ateşe yaslanmış yangın yeri... / Aşk alevleri uçuşuyor bakışlarında. / Yanık izleri hiç bu denli kışkırtıcı olmamıştı. / Kilitlenip açılmamak istiyorum parmaklarında, / An’a yapışıp kalmak fütursuzca...

Bedel (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 10 Temmuz 2009 Aşk ve Romantizm 

Yokuşa atsalar / Üstümü suskunlukla döşeseler / İçimdeki tüm melodileri yolsalar / Umutsuzluğu yol tutmam bilesin...

Dil'i'nin Sesi (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 18 Nisan 2010 Aşk ve Romantizm 

Tınılı bir kıyafet takındı / Çal, dedi fütursuzca / Parmaklar aşk sarhoşluğuna bulandı / Dokundu, gezindi, çaldı / Dansın diliminde / Dil’i’nin sesine aşk / Usulcacık sokuldu.

Nefes2 (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 25 Nisan 2010 Aşk ve Romantizm 

Yâr seçkisi önünde parçanı kes / Aşk dilimi bulanan özüne sür. / Dünyadaki beden çiçeğinde es / Tenden kalan kızıl saçlı ölümdür...

Aşk Medeniyeti (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 26 Mayıs 2010 Aşk ve Romantizm 

Kokun / Doğumcul tütsü, / Beni bana hazırlayan ana rahmi gibi / Buğulu ve sıcaktı. / Tarihin en çalkantılı seyahatinde / Zihnimin kaotik parçaları arasında / Tanıdım seni...

Saklambaç (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 15 Nisan 2011 Yaşam 

Bir tutam düş / Savurdum algı gücüne / Zihnim feleğini şaşırıp / Taştı dudağıma.

Ben Seyri (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 15 Nisan 2011 Tasavvuf 

Yüreğime sınırlar çizerek koptum yolumdan / Seyyahlığa yüz sürerken düştüm gözümden / Akan yasım, bakışlarım kesildi / Sınırından öteye geçemedi ten.

Ruhum/a Da/yandı (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 22 Mayıs 2011 Soyut 

Akışkanlaşan devinimlerin / Alışılagelmiş çarkları kırılınca / Anladım / Hicret vakti geldi / Ruhum/a da/yandı.

Dönüşüm/s/üz (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 22 Mayıs 2011 Soyut 

Dönüşüm/s/üz duygular peşinde koşuyor / Yorumsuzluklar ardına bağdaş kuruyor / Keyf-i şehvet öyle yolmuş ki ter ü teni / Aklımla özüm beşervari bir çöküş/l/e soluyor...

Vakit Geldi (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 15 Eylül 2011 Çocuk 

Ne korkular biriktirdik / Savaş çığlıklarından / Ne acılar kucakladık / Çocuk gözyaşlarından...

Özlem (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 29 Ağustos 2012 Aşk ve Romantizm 

Aylarca yüzünün özlemiyle sadece susarken, Şimdi şiirlerce konuşup seni anlatıyorum diye kızma.

Çocuk, Gerçek ve Belki Masal... (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 22 Temmuz 2013 Yaşam 

Günün pembe pancurundan uzandı çocuk

Gönlümün Kemençesi (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 8 Ocak 2014 Aşk ve Romantizm 

Saçların tel, saçların gardiyan / Tutup atıyor beni koyu zindanlara / Şimdi ben nasıl kurtulurum / Saçlarından kopan fırtınada / Nasıl giderim bahara bezenmiş tomurcuk topraklara

Yüzün (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 16 Mart 2014 Başkaldırı 

Yüzün diyorum / İşgal altındaki topraklar gibi / Kurak ve karanlık / Teller giyinmiş, / Dikenler çiziktirmiş, / Kaşlarındaki yay gergilerle / Perdelerini indirmiş / Yarınsızlıkla yatıp kalkamamış / Gerili ruhların ipi...

Baharın Sırrı (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 25 Mart 2014 Soyut 

Çöz Beni (Dervişe Güneyyeli Kutlu) 2 Ocak 2015 Soyut 

Şiir sayfasına yazacakları var yüreğimin
Sözlerin bittiği yerde bekliyor anlatacakları

Gözlerinizi kapatın,
Açın gönlünüzü sonuna kadar;
Ben oradayım...

| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2024 | © Dervişe Güneyyeli Kutlu, 2024
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 26.10.2024 21:19:30