..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Öylesine ciddiye alacaksýn ki yaþamayý, yetmiþinde bile mesela zeytin dikeceksin. -Nâzým Hikmet
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Ahmet Çaylar
Ahmet Çaylar - GECE...Deniyorum
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Baþarý Üzerine Özlü Sözler 3 (Ahmet Çaylar) 20 Mart 2008 Dil 

Kendi omzuna týrman. Baþka nasýl yükselebilirsin ki! Nietzche

Baþarý Üzerine Özlü Sözler 2 (Ahmet Çaylar) 11 Mart 2008 Dil 

Hýz her tür iþte baþarýsýzlýðý getirir. Herodotus

Baþarý Üzerine Özlü Sözler 1 (Ahmet Çaylar) 9 Mart 2008 Dünya 

Baþarý istemek deðildir. Jack Barringer

Ceset (Ahmet Çaylar) 19 Þubat 2008 Bireysel 

Türkçe ve Türkçe Dersi (Ahmet Çaylar) 6 Aralýk 2007 Dil 

“Kim konuþabiliyorsa insandýr. Çünkü konuþma bilgelik, bilgelik konuþmadýr.” Luther

Düþündüren Birkaç Söz... Düþünmek Eleþtirmektir; Eleþtirmek Düþünmektir... (4) (Ahmet Çaylar) 25 Kasým 2007 Dünya 

“Size en çok yardým eden kitaplar, sizi en çok düþündüren kitaplardýr.” Teodor Valker

Düþündüren Birkaç Söz... Düþünmek Eleþtirmektir; Eleþtirmek Düþünmektir... (3) (Ahmet Çaylar) 2 Kasým 2007 Dünya 

Konuþ ki seni göreyim. Aristoteles

1981 ve 2005 Türkçe Öðretim Programlarýnda Kullanýlan Gözlem Tekniði Üzerine Kýsa Bir Bakýþ (Ahmet Çaylar) 17 Ekim 2007 Dil 

1981 programýnda deðerlendirmede esas olan düþünce “sonuç”tur. Ancak 2005 programýnda ise daha çok “süreç” önemlidir. Bu nedenle gözlem tekniði 2005 programýnda daha çok önem kazanmýþtýr. Gözlem, öðrencinin geliþim sürecinin takibini yapmaya ve öðrenci hakkýnda daha saðlýklý karar vermeye yardýmcý olacaktýr.

Türklerde Hâkimiyet Anlayýþýna Kýsa Bir Bakýþ (Ahmet Çaylar) 25 Eylül 2007 Toplumbilim 

Üze kök tengri asra yagýz yer kýlýndýkda ikin ara kiþi oðlý kýlýnmýþ. Kiþi oglýnda üze eçüm apam Bumýn Kagan istemi Kagan olurmýþ. Olurupan Türk budunung ilin törüsün tuta birmiþ, iti birmiþ

Zaman Üzerine Kýsa Yazýlar (Ahmet Çaylar) 6 Aðustos 2007 Yüzleþme 

"Dün ile bugün arasýnda bir kavga çýkarsa yarýný kaybederiz." Churchill

Kültür ve Eðitim Tarihimizde Yabancý Okullar (Ahmet Çaylar) 7 Temmuz 2007 Yazarlar ve Yapýtlar 

Günümüzün modern sömürgeciliðinin nasýl yapýldýðýný merak edenlerin edinmesi, incelemesi gereken bir kitap olarak karþýmýzda duruyor Necmettin Tozlu’nun “Kültür ve Eðitim Tarihimizde Yabancý Okullar” adlý eseri.

Türkçe Cumhuriyeti (Ahmet Çaylar) 3 Temmuz 2007 Yaþam 

"Bana kusursuz bir dil verin, sana büyük bir millet yaratayým." G. W. Leibniz

Sol Ayaðým (Ahmet Çaylar) 16 Haziran 2007 Yazarlar ve Yapýtlar 

Beyin felçli olarak doðan, sadece sol ayaðýný kontrol edebilen Ýrlandalý yazar Christy Brown’un hayatla mücadelesinin gerçek romanýdýr “Sol Ayaðým”. Bu roman yaradýlýþa karþý kazanýlan zaferin öyküsüdür aslýnda. Belki de Gardner’in Çoklu Zekâ Kuramý’na örnek bir yaþam öyküsüdür. Hayata tutunmanýn öyküsüdür de diyebiliriz.

Zamana Asýlý Ölüm (Ahmet Çaylar) 26 Mayýs 2007 Bireysel 

Gece (Ahmet Çaylar) 7 Mayýs 2007 Yaþam 

Gecenin rengi siyahtýr...

Hitabet Sanatý (Güzel Konuþma Sanatý) (Ahmet Çaylar) 4 Nisan 2007 Yaþam 

“ Geleceðinizi berbat etmemesi için, konuþmanýzý bir parça düzeltin.” Shakespeare

Düþündüren Birkaç Söz... Düþünmek Eleþtirmektir; Eleþtirmek Düþünmektir... (1) (Ahmet Çaylar) 19 Þubat 2007 Dil 

“Baþkalarýnýn senin konuþmandan hoþlanmamasýnýn aslýnda bir tek nedeni vardýr. O da sürekli kendinden bahsediyor olmandýr.” Rakefakald

Kýzýma Irkçýlýðý Anlatýyorum (Ahmet Çaylar) 3 Þubat 2007 Yazarlar ve Yapýtlar 

Cezayirlilerin her þeyini aldýlar Adlarýyla birlikte ülkelerini Ýlahi dilleriyle sözlerini Beþikten mezara giden yolda adým attýran bilgeliði buðday yüklü toraklarýný Sular çaðlayan bahçelerini Aðýzlarýndaki ekmeði ve ruhlarýnýn ekmeðini (…) Her þeyin dýþýna itildi Cezayirliler Yaþadýklarý topraðýn öksüzü Anýsýz ve geleceksiz bir bugünün tutsaðý yaptýlar onlarý

Pollyanna (Ahmet Çaylar) 2 Þubat 2007 Yazarlar ve Yapýtlar 

Mantýðýn duygularýn önüne geçtiði, duygularla deðil akýlla hareket etmeyi öðreten mutluluk oyunu, yaþam öðretisi, tatlý limon POLLY-ANNA.

Gitmek Geliyor Ýçimden (Ahmet Çaylar) 21 Eylül 2006 Bireysel 

" Bilgisiyle gururlanan kiþi, bilgisini deðil bilgisizliðini duyuruyor demektir. "
Sofokles

" Ýki büyük alem beni kendine hayran býrakýyor: Üzerimizdeki yýldýzlý kainat ve içimizdeki vicdan. "
Kant

" Dildeki anarþi sokaktaki anarþiden daha tehlikelidir. "
Konfüçyüs

" Söz uçar, yazý kalýr. "
Platon

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Ahmet Çaylar, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 12:58:29