..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yedi iklim dört köþeyi dolandým / Meðer dünya her tarafta bir imiþ. -Dadaloðlu
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Roman > Aþk Romaný > Kemal Yavuz Paracýkoðlu

20 Aralýk 2012
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/14. )  
Kemal Yavuz Paracýkoðlu
Halil Kaya, kendini iyice salak gibi hissetmeye baþlamýþtý bu kýz yüzünden, “Yahu, niye dalga geçiyorsun? Seninle hiçbir þeyi ciddi ciddi konuþamayacak mýyým ben?”

:ICJ:
Halil Kaya, kendini iyice salak gibi hissetmeye baþlamýþtý bu kýz yüzünden, “Yahu, niye dalga geçiyorsun? Seninle hiçbir þeyi ciddi ciddi konuþamayacak mýyým ben?”
“Konuþursun, elbette! Bu yaz içinde evleneceðimizden konuþalým, bak, hiç dalga geçecek miyim o zaman, gör!”
Halil, bu iþin içinden çýkamayacaðýný iyice anladý.
Ümmühan, “Dur, ben ciddi bir þey konuþayým,” dedi. Halil’in, hele þükür, der gibi baktýðýný görerek, “Bana, sen beni eskiden de sevmezdin, demiþtin ya?” diye devam ederek yeni bir konu açmaya niyetlendi.
Halil Kaya, “Yine bir þeyler saçmalayacak,” diye düþünerek hayal kýrýklýðý yaþadý, mecburen, “Evet? N’olmuþ dediysem?” diye karþýlýk verdi ona. Þimdi, Allah bilir, yeni bir aþk ilanýný dinletecekti ona.
Ümmühan, devam ederek, “Ben de sana, abim seni benden çok seviyordu, onun için kýzýyordum sana, demiþtim, deðil mi?”
“Evet. Öyle demiþtin herhalde…”
“Ýtiraf ediyorum!” dedi, çok ciddi bir sesle; “abim seni, benden çok sevdiði için deðildi o kýzgýnlýklarým. Senin, abimi benden çok sevdiðin içindi! Çünkü ben, sana, ta o zamanlardan beri aþýktým!”
Halil Kaya, “beklediðim gibi, aþk itirafý…” diye düþündü; nedense hiç þaþýrmadý bu itirafa, “olabilir…” deyip sustu.
“Genç kýzlýða adým attýðýmdan bu yana, yüzlerce delikanlý, yanýma gelip arkadaþlýk teklif etti. Hiç birini kabul etmedim. Ve, onlara diyordum ki, ben sözlüyüm…”
“Benimle?…”
“Seninle!”
Halil kýza acýmayla baktý. “Ah, Ümmühan, ah!” diyerek iç geçirdi. “ Çekeceðim var senden…”Kýza þunlarý söylemeyi düþündü: “Kendine öyle yazýk etmiþsin ki! Ýnanýr mýsýn, bu seninki kesinlikle, aþk, deðil; beni çok aþýrý abartmýþsýn gözünde, ulaþýlamaz, elde edilemez biri olarak görmüþsün ve kendini, beni elde etmeye þartlandýrmýþsýn. Ve bu hýrsla, tutkunu abarttýkça abartmýþsýn. Vallahi, tallahi, ben abarttýðýn kadar biri deðilim! Beni elde etmiþ olsan, o tutkun bir anda bitecek, biliyor musun? Bu muymuþ diyeceksin, benim ilahlaþtýrdýðým adam, Ve, kýçýma tekmeyi sen vuracaksýn… Ýnan bana, bu, böyle…” Ama, söylemedi bunlarý. Söylerse, anlaþýlmayacaðýný biliyordu çünkü…
Ümmühan, sesi duygulanarak çatladý, “Býrak, denememe izin ver! Burada geçireceðin bir ay boyunca deneyeyim… Eðer seni kendime inandýramazsam, beni hiç sevemezsen, evlenmeyiz… Býrakýrsýn beni, zaten çekip gideceksin iþte…”
Halil, kýzýn bu en son tavrýndan dolayý çok duygulanmýþtý, “bana biraz zaman taný da, düþüneyim…” dedi o da duygulanarak.
*
Çaylarýný içip bitirmiþlerdi.
Ümmühan, “bir de yazlýðý dolaþalým da, kýrýðý, gediði var mý, yok mu, bir bakalým,” diyerek ayaklandý.
Halil, “galiba, pansiyon olarak kiraya veriyorsunuz yazlýðý, deðil mi?” diye, cevabýný zaten bildiði þeyi sordu.
Ümmühan da, onun bildiði þekilde, “evet,” dedi.”Aðustos onbeþine kadar. Sonra kendimiz geliyoruz…”
Halil çay paralarýný ödedi.
*
Sahil yolu boyunca yürümeyi sürdürdüler. Ümmühan, bir þarký mýrýldanmaya baþladý. ” W’ill Always Love You…” Sustu.
Halil Kaya, birden dikkat kesildi onun mýrýldandýðý þarkýya, “1974’müydü, 75’miydi, ne, rahmetli hocam Amerika dönüþünde bir kýrkbeþlik plak hediye etmiþti bana. Þarkýnýn bestecisi Dolly Parton söylüyordu. Bayýlýrým bu þarkýya.”
“Biliyorum o plaðý. Nereden ezberledim sanýyorsun þarkýyý? Senin evdeki plaklarýn arasýndan bulmuþtum ben de…”
“Benim odamý mý karýþtýrdýn ben yokken?”
“Hayýr, caným… Nisa teyze getiriyordu odandan, arada bir beraber dinliyorduk. Salonda yani…”
“Öyledir inþallah! Haydi, söyle biraz…” Ümmühan, þarkýyý sonuna kadar söyledi.
Halil Kaya, ”Þahane söyledin, yahu. Ne güzel sesin varmýþ!” dedi.
Ümmühan, ona, “Benimle evlendiðin vakit, sana her gün söyleyeceðim bu þarkýyý…” diyerek güldü.
Halil, konuyu aceleyle deðiþtirmek isteðiyle, “Arabayý almaya gidelim mi?” diye sordu.
Arabayý býrakmýþ olduklarý þehir merkezinin aksi istikametinde yürüyorlardý. “On dakikalýk yer, gideceðimiz… Yürüyelim de yolda sana þarkýlar söyleyeyim…”

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn aþk romaný kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/40)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/37)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/36. )
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/10. (1. Bölüm Sonu)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/39)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/35. )
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/38)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/34. )
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/32. )
Mevsim Gülbahar (2. Bölüm/7. )

Yazarýn roman ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bizim Köyün Ayýlarý
Paþazade... 2
Paþazade…1.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/1.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/9.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/3.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/4.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/2.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/8.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/6.

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Part - Time Seviþmeler [Þiir]
Bir "Hiçbir Þey" Olmak [Þiir]
Deliler Bayramý [Þiir]
Nazlý Nazlý Karýlar... [Þiir]
Gülbahar'ým; Can Çiçeðim! [Þiir]
Ýkimiz Ýçin [Þiir]
Hayatým [Þiir]
Halepçe [Þiir]
Senden Önce, Sensiz [Þiir]
Çapkýn Kýz... [Þiir]

Kemal Yavuz Paracýkoðlu kimdir?

Okur yazar, okuduðunu anlar, yazdýðý okunur, emekli büro memurluðundan devþirerek, kendi kendine oldu yazar. . .

Etkilendiði Yazarlar:
Hiç kimseden etkilenmemiþtir, kendine özgü bir yazý dili kullanýr...

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Kemal Yavuz Paracýkoðlu, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.