..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Mutlu insanlar tatlý þeylerden söz ederler. -Goethe
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Roman > Aþk Romaný > Kemal Yavuz Paracýkoðlu

21 Aralýk 2012
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/16. )  
Kemal Yavuz Paracýkoðlu
Ümmühan, “ben banyoya gidiyorum,” diyerek evin arka tarafýna geçti.

:IBJ:
Ümmühan, “ben banyoya gidiyorum,” diyerek evin arka tarafýna geçti.

Halil’in ýslak giysileri üstünde yapýþ yapýþtý. Gömleðini çýkartýrken, “ben de bir duþ alsam iyi olur,” diye seslendi.

Ümmühan’ýn sesi banyodan geliyordu. “Gel, al.”

“Sen nerdesin?”

“Banyodayým. “

“Sen çýkýnca, o halde…”

“Neden? Benimle birlikte al…”

“Olmaz!”

“Utanýyor musun?”

“Beni tahrik etmeye çalýþma! Sana elimi sürmem…”

“Sür diyen mi var sana? Salak!… Üzerimde bikinim var. Az önce, denizde nasýl idiysem yani…”

“Ben? Ben de denize girdiðim kýyafetle mi duþ alacaðým. Mecburen soyunacaðým…”

“Ben senden utanmam, korkma!”

“Ben utanýrým. Haydi çabuk çýk da, ben de gireyim!”

Ümmühan. Banyonun kapýsýný açarak seslendi: “Çýktým. Tamam. Haydi gel… Ben, sana abimin yazlýk kýyafetlerinden hazýrlayayým.”

Seslendikten sonra tam da banyonun karþýsýnda ki odaya girdi, kapýsýný açýk býraktý.

Onu takiben Halil, salondan geldi, kýzýn girdiði odaya hiç bakmadan banyoya girdi. Baþýný çevirip baksaydý, Ümmühan’ý çýrýlçýplak kurulanýrken görecekti. Ümmühan o meþhur ýþýk hýzý aceleciliðiyle kurulandý, iç çamaþýrlarýný, pantolonunu tiþörtünü geçirdi sýrtýna; o çýrýlçýplak kýz, giyinik bir kýz oluvermiþti. Tuvalet aynasý karþýsýnda saç kurutma makinesini çalýþtýrarak saçlarýný kurulayýp taramaya baþladý.

Halil, banyo kapýsýný aralayarak, “hani kuru kýyafet verecektin ya?” diye seslendi.

Elindeki taraðý býrakan Ümmühan kalkýp gardýrobun kapaðýný açarak, oradan bulduðu paçalý donu ve bir yarým paça keten pantolonla tiþörtü aldý, banyo kapýsýna götürerek araladýðý kapýdan içeri uzattý. “Bunlarý bulabildim. Ýdare et!”

Halil, kýzýn içeri uzanan eline baktý bir an, içindeki þeytan tut onu ve okþa diyordu. Elini uzattý kýzýn eline, tam tutacakken vazgeçerek kýyafetleri aldý kýzýn elinden; eli hafifçe temas etti yine de kýzýnkine.

Ümmühan, “Niye vazgeçtin? Tutsaydýn ya!” demez mi?

Halil þaþkýnlýktan afalladý kaldý. “Neyi tutsaydým ya?”

“Elimi!”

“Elini mi?”

“Elimi! Tutup okþamak istedin ama, sonra vazgeçtin!”

Halil birden saða sola bakýnarak, banyonun aynasýnda kapý aralýðýnda ki Ümmühan’ý görerek, eline aldýðý kýyafetlerle, telaþ içinde önünü kapattý ve kapýyý hýnçla çarptý.

Ümmühan isterik kahkahalarla gülmeye baþladý. “Gördüm!… Gördüm!….Gördüm!…”

Halil içerden çýlgýn gibi haykýrýyordu: “Allah seni kahretsin! Sen ne utanmaz, sen…”

O baðýrdýkça Ümmühan gülme krizine tutularak gülüyordu. “Her þeyini gördüm!”

Halil nasýl giyindiðini, banyodan nasýl fýrladýðýný bilemedi. Çýktý, o hýrsla kýzýn yanýna gelerek, kollarýndan tuttu, onu sarsmaya baþladý. “Sen…Sen…” Ne diyeceðini de bilemiyordu. Küfür etmek niyetindeydi edemiyordu, dövmek niyetindeydi, dövemiyordu…

Ümmühan acýdý onun haline, “Tamam, utanma, sadece arkaný, beline kadar gördüm… Daha aþaðýsýný göremedim, korkma!” diye söylendi, gülmemeye gayret ederek. Ama yine de gülerek…

Halil, sakinleþerek býraktý kýzý. Kýz, birden onun beline dolandý, baþýný göðsüne yasladý (bunun için biraz eðilmesi gerekmiþti). Halil, onu hemen uzaklaþtýrdý kendinden.

Ümmühan, “Nasýl bir adamsýn sen, yahu? Senin yerinde herkim olursa olsun, benim gibi bir kýzdan yararlanmaya çalýþýrdý. Sen, ‘gay’ misin yoksa?”

Halil, kýzgýndý. “Çok konuþma! Gidelim haydi! Þu ýslak kýyafetlerimi koymak için de bir poþet buluver bana! “

Kýz poþeti hemen bulup getirdi. “Bu olur mu?”

“Olur.” diyerek acele ve sinirli hareketlerle ýslak elbiseleri poþete sokuþturdu. “Senden yararlanmamak için ne ýstýraplar çektiðimi gördün iþte lavabonun aynasýndan. Kendimi zor zapt ettim!”

“Niçin?”

“Çünkü, öyle bir þey yaparsam, seninle evlenmek zorunda kalýrým. Ama, þimdi evlenmemek seçeneðim hala mevcut!”

“Yanýlýyorsun! Öyle bir seçeneðin yok senin. Kuzu kuzu evleneceksin benimle!”

“Görüþürüz…”

“Görüþürüz…”

Ümmühan, evi havalandýrmak için açmýþ olduðu pencereleri yeniden kapatarak kapýya yürüdü. “Haydi gidelim mi?”

*

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn aþk romaný kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/40)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/37)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/36. )
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/10. (1. Bölüm Sonu)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/39)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/35. )
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/38)
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/34. )
Mevsim Gülbahar - (2. Bölüm/32. )
Mevsim Gülbahar (2. Bölüm/7. )

Yazarýn roman ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bizim Köyün Ayýlarý
Paþazade... 2
Paþazade…1.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/1.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/9.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/3.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/4.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/2.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/8.
Mevsim Gülbahar - 1. Bölüm/6.

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Part - Time Seviþmeler [Þiir]
Bir "Hiçbir Þey" Olmak [Þiir]
Deliler Bayramý [Þiir]
Nazlý Nazlý Karýlar... [Þiir]
Gülbahar'ým; Can Çiçeðim! [Þiir]
Ýkimiz Ýçin [Þiir]
Hayatým [Þiir]
Halepçe [Þiir]
Senden Önce, Sensiz [Þiir]
Çapkýn Kýz... [Þiir]

Kemal Yavuz Paracýkoðlu kimdir?

Okur yazar, okuduðunu anlar, yazdýðý okunur, emekli büro memurluðundan devþirerek, kendi kendine oldu yazar. . .

Etkilendiði Yazarlar:
Hiç kimseden etkilenmemiþtir, kendine özgü bir yazý dili kullanýr...

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Kemal Yavuz Paracýkoðlu, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.