..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir retmen deil, bir uyandrcym. -Robert Frost
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Ak Roman > YETER ZHAL

17 Mart 2014
Kendimden (Senden) Ka  
YETER ZHAL
Ben zlemeyi sende sevmitim. Hibir hasret bu kadar gzel kokmamtr burnuma! zlediim sendin ve teninin kokusunu getirirdi rzgr her estiinde.

:BGCD:
KENDMDEN (SENDEN) KAI
SAAT: 22.22

Korkularm yeerdi iimde kocaman, korkularm da kadar tedirginliimle oald. Kimseden saklayamadm canmn szgecinden szlen, benim kalbimi kabartan her buulu gz sznt olup, rpntlarla gp gidiyorlar tek tek sevgimin sonsuz topraklarndan. Yokluk var o topraklarda, var yokluk topraklarmda Sessiz sedasz srlen ve yeeremeyen, esintiyle grleip, kokusuyla derinleen kklerine bakamadan, susuzluuyla rmeye mahkum braklm, aresiz aresi beklemek bekliyor beni.

Beklerken, aclar teker teker rekleniyor sislerin ardndaki kalbime. Ayn zamanda yava yava gkyz kararyor, bir tren garnda ve darda, souk havada, kalabalk bir topluluun iinde gzlerimi dikip uzaklara, trenin gelmesini bekliyorum. Tren gelmiyor, etraf bir iki kiinin aralarnda konumalarnn dnda lm sessizliine brnm vaziyette. Tren gelmiyor, ben srekli saatime bakyorum, kolumda saatim yok, nk en yakn bildiim ve dostum olan birine vermitim, o yzden telefonumun saatine bakyorum devaml, ayn zamanda o cihazn saatinden ok bekliyorum. Bir ses bekliyorum, bir varlk bekliyorum, ama yok.

VAZGEYORUM!!! Merdivenlerden yava yava kyorum, souk ve ayazdan dizlerim donmu vaziyette. Ellerimi hissedemiyorum bile, yine telefonuma bakyorum, ses seda yok yine. Kendime bakyorum da gitmekten vazgeiyorum ama Onu beklemekten vazgeememiim henz.

Beton geitten geerken trenin geldiini grp arkam dnyorum, tren yolcularn alyor, ben artk onlarn iinde yokum diyorum. Geidin tam ortasnda durmutum farknda olmadan, bir adm atp kosam trenin iine gireceim, dnp dier yanma adm atsam tren ddn ttrerek gidecek. Gkyzne bakp bunu hak ediyor muyum Allahm diyorum kendime, kalbim yerinden frlam gibi, tokmakla dvnen bir davul gibi inleyip duruyor gs kafesinin iinde. Derin bir nefes ekip veriyorum, nefesimin buhar karanlk geceye karyor. Boynum eiliyor aniden, bu arada tren de hareketleniyor, bunu grnce iim burkuluyor, iim acyor. Tekrar hareketleniyorum ileriye doru, bu sefer hzl admlarla yryorum Tren kat artk" diyorum. Tren kat Geitten getikten sonra cebimin iinde, daha dorusu avucumun iinde tuttuum sigara paketini karp bir tane yakyorum. ime ektiim her nefeste sigarann ucundaki kor, yanp yanp snyor

Farkndaym, susuyorum hala, unutmak istediim hibir eyi unutamyorum ve kendimden kaarken bir tren garnda yine kendime yakalanp, kaamyorum.

Aynaya bakmaktan nefret ettim, sam taramaktan, yzm ykamaktan, trnaklarm kesmekten, banyo yapmaktan, dilerimi fralamaktan bktm. Yemek yemek bile istemiyorum, u sralar bana bu bile ok anlamsz bir megale olarak geliyor. O yzden tam on kilo vermiim, baskller yle diyor!

Yazk etmiim kendime, onun iin ise; th th, vah vah ekmek yerine artk baz biten duygularmdan bahsetmek gerekiyor belki de. Olacak i deil. Bitileri anlatmak istemiyorum!

Bu ekilde kalmalym. Sabahnda akamnda alamal mym, belki brakmalym tm her eyi!
Trenin katnn farkndaym, imdi bir daha geri dnmek olmaz. Ya cesaret edemiyorum kamaya, ya da onun olmad bir ehir bana tamamen bo gelir diye korkuyorum. Gece zerime zerime geliyor. Ben Tuzla istasyonundaym, hava ylesine souk ki iliklerime kadar yorum.

Kazanan olmayan yarlard, herkesin bildii ama cesaret edemedii. ou zaman kendimi iine ekmekten korktuum duygulard onlar. Bir gn geldi, kapm hzlca ald, beni benden ald, adna AK dedi, iimi yakt ve gitti!
Ben zlemeyi sende sevmitim. Hibir hasret bu kadar gzel kokmamtr burnuma! zlediim sendin ve teninin kokusunu getirirdi rzgar her estiinde.

Bana kokusunu ok grd, bana ounu gtrd gibi geliyor mutluluumun ve zgrlmn. ime hapsettim seni! Bakyorum zannediyorlar ama bakmyorum, konuuyorum zannediyorlar ama konumuyorum. Nefes alrken bile gzlerim buruk bakyor, hani iim darald derler ya! imin daraldn verdiim nefesten anlyorum.

Btn bunlar biliyorum bir gn bitecek, nk kendimi biliyorum.

Fakat imdi kalan bir ey var iimde ONSUZLUK
Bir hi, bombo, sfr Boaltlnca, yani sen gidince arln da gider diye dnmtm. Bu biraz tersine oldu zannedersem, sen gidince arln da gitmiyormu! Aksine, fizik kurallar kifyetsizleiyor nedense... Hani matematik vard, hani birden bir karldnda sfr kalrd? Benden sen ktndan beri sfr kalmad ite! Ben buna kzyorum, ite o yzden u matematii H SEVMYORUM!

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn ak roman kmesinde bulunan dier yazlar...
Karabatak

Yazarn roman ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Kod Ad: Engerek (1. Para)

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Zamann Boluklar [iir]
Yokluun [iir]
Kendime Mektup! [iir]
Hayr Desende [iir]
Git, Ama... [iir]
Unutamyorum [iir]
Dar Sokaklar [iir]
Ahhhhhh,yalanc Yarim! [iir]
Unuttum [iir]
Sinsi Bir K [iir]

YETER ZHAL kimdir?

Yazmak yaam biimim, izmek ise suskunluumun aresi.

Etkilendii Yazarlar:
Etkilenmiyorum, sadece okuyorum.

yazardan son gelenler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | YETER ZHAL, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.