..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Mzik sylenemeyeni, ama sessiz de kalnamayan anlatyor. -Victor Hugo
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Yzleme > eyll

14 Eyll 2022
Kum Gibi  
eyll
Bir de barsam

:BEE:
Uyuyor, uyanyorsun. Gn balayp bitiyor. Eksik bir eyler kalyor, oturup dnyorsun. Akln bir acayip, tahterevalli misali yukar aa kp inip duruyor. Cevabn yetitiremediin sorular festivali sanki. Bir tek havai fiek kald patlatlmadk. Huzur karaborsaya dm, ahalinin anlay yok.

Yazmayp aray anca tuhaf bir sululuk duyuyorum. Laf eip bkmenin lzumu yok, dpedz sorumluluu yerine getirmeme sululuu bu. yi de, sorulmaz m bunun gibi alanlarla ilgilenmek iin huzur, keyif kald m diye? Kalmad. Maalesef.
Zorlama olmasn diye sessizlik seilir. Memleketin hali belli ve nemli. ster istemez bu yola girilir.
Oradan buradan irkin, yalan sylemler kar; akl, mantk yorum yapma der. Farknda nk, anlamsz bo kkrtmalar. Nefes alamyorum oysa, kayalar yklr gibi stme. Yalann, dmenin sonu gelmez, isyanm alev alev iimde. Susuyorum. Suskun kalyorum. Umudum iin. Susuyorum. Akl salm iin.

Belki bu isyan iin ge kalmmdr, olsun, kime ne? yle bir etrafa baknp derin dnmenin hi bir anlam kalmadn grdm, lakin kabullenemiyorum. Zor olacak intibakm. Ya da olmayacak. Sknt deil. Sorun u ki iim acyor. Nasl bir szysa ok ok yaknn kaybetmi gibi hissediyorsun. Cann lk la acyor. Brak virtik hastalklar, kanseri ge, lmcl deil srndren bir vicdan hastalna tutulmu gibisin.
Derin dnnce sorgularsn. Sorgulaynca isyan edersin. Buraya kadar tamam, anlalr bir durum.
Ya zm? Tedavi? Bir de barsam

eyll

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn yzleme kmesinde bulunan dier yazlar...
Prologue
Tek Bana
Kendini Nasl ldrrsn
Bir Masal Szm Var
Telafisiz
nsan Ben
Masallardan Hayat - Tuzak
Yazdn Her Cmle
Gnlerin Rutininde Kaybolur Ruhlar
lm Sadece Nefes ile Yetinmez

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Nefes
Ruhun Yaras
Her ey Bildiin Gibi
Hilik
Hayat Bir aka ve Hepimiz Glmyoruz
Dnya Yalanlar
Balang ve Son
Sadece Ot
Yalan Hayat
Ruh Kapan

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Eyll [iir]
imdi Ak [iir]
Bir ey Daha... [iir]
Teselli [iir]
Derin Hikayeler, Ksa Karlamalar [yk]
Yusuf'un arklar [yk]
Glmseme iei [yk]
Gecenin inden Gelen Sesler [yk]
Vurgun [yk]
Salkm St Hayat [yk]

eyll kimdir?

yolcu

Etkilendii Yazarlar:
insan, hayat

yazardan son gelenler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | eyll, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.