..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþamdan korkmayýn çocuklar. Ýyi, doðru bir þey yaptýnýz mý yaþam öyle güzel ki. - Dostoyevski
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > emre_onbey

13 Ekim 2008
Aþk-ý Hüznüm  
emre_onbey
Lakin gülüm hayat parmak izlerimden sökülüp gidiyor...

:BJDD:

"Düþünülecek bir aþk deðildi/ yaþanýlacaktý!"

Yalnýzým… Aslýnda nereden bakarsan bak, hak ettiðim yerdeyim. Biraz yaðmurlu e biraz da hüzünlüyüm. Bil ki, bir ömür kýsa gelir seni yaþamaya… Bir ömür sadece kaþýna gözüne, bir ömür gamzene ve bir ömür ellerine yakýþýr bu hayatta. Dahasý da var aslýnda… Ama elimde deðil seni anlatmak. Hiç kolay deðil! Daha düþmemiþ bir yaðmur tanesiyken, düþeceðin yeri kestirmek inan “aþký bulmak” ve yeniden senli yarýnlara koþmak gibi…

Bak ufak bir þiir sana, sesleniyor:
“Bir mevsim yapýyorum sana ellerimle,
Bir papatya ekiyorum gül oluyor.
Gülü alýp göðsüme dayýyorum,
Ýnan bana sevdiðim “sen” oluyor..."
(Bak ufak bir þiir sana, aþkýmý anlatýyor.)

Bu üç harflik kadýn vurdu beni. Aþk olan yerime kendi ismini kazýdý. Evet, bir kadýn ki yüreðimdeki sýrra mazhar oldu. Þimdi baþka birine versem kalbimi, hani oldu ya “seviyorum” desem, aþk bir daha uðrar mý yüreðime… Sana soruyorum iþte/ hadi cevapla? Belki duyamam cevabýný ama emin ol, hissederim… Yoksa bu kadar yaþar mýydým sanýyorsun? Çünkü sevgidir bu…

Ýçime dökülüyor hayalin ve ben kapanmasýný isterken yaralarýmýn, git-gide daha da derinleþiyor. En yükseklerden gözlerime iniyor yaðmur damlacýklarý/ nefesim kesiliyor/ uzaktan bir gülüþ ansýzýn yüzüme seni fýsýldýyor:"gelecek aþk ve sen benim olmadan, rüyalarda hiç olmayacak..." Ve sen olmadan zaten "aþk" olmayacak. Bir güneþ daha doðmayacak bu þehirde. Sen uzaklardayken, yani kendini öyle sanarken-ben kendimi rüzgara kaptýrýp seni aþka sürükleyeceðim... Çünkü içime dökülüyorsun.

Lakin gülüm hayat parmak izlerimden sökülüp gidiyor... Ben sensiz anlamýmý yitiriyorum. Kimliðimin harfleri eksik yitip-gidiyor herþey... Bir gamzeli gülüþ içindi sevgim, unutma! Beni daha fazla kendimle baþ-baþa býrakma!

Dedim ya... Çünkü sevgidir bu, nereden bakarsan bak!

emre onbey

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: bilmem..
Gönderen: Aysu / , Türkiye
20 Ekim 2008
üç harflik kadýn aþk..sen döktürmüþsün yine emre kardeþim ,onunla yaðmurlara koþman dileðiyle :) sevgiler.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ben Sana Yandým Bir…
Gül Yüzlüm
Yüreðimdeki Aþksýn
Kim Bilirlerdeyim…
Sen Zamaný Ýhanet
Sevgilim! Gül Yüzlüm…
Yüzümü Tutuyorum
Gidiþin… Yaktý Beni!
…bir Aþk, Bir Sen…
Tam Kelimeler Üzerime Yürüyorlardý Ki; Harfler Ýntihar Etti

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýçimde Biri Ölmüþ; Kim Olduðunu Önemsemiyorum...
Elimde Kalemleþen Mýzýkama Yaðmurlaþtým...

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Düþ Yorgunu Âþýklar… [Þiir]
"Sen" Yaným Buruk… [Þiir]
Ey Cennet Sevgilim!.. [Þiir]
Sensizlik Yaþlanýr - mý Hiç! [Þiir]
Yokluðundaki Ses [Þiir]
Ne Kadar Saçma Deðil mi Mýsralar? [Þiir]
... / Kadýn (Dý) ! [Þiir]
Kan Damlar Gözlerimden [Þiir]
Yazar Olacaktým Anne! [Þiir]
Ekþi Sözcüklerde Yine "Sen" [Þiir]

emre_onbey kimdir?

basit bir insan olarak iyiye dair ne varsa biraz. . .

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © emre_onbey, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.