..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Ýçtenlik bütün dehanýn kaynaðýdýr." -Boerne
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Suçbilim
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Kelebek
ergun tekkalmýþ
Þiir > Bireysel

paramparça kuþlarýz dünyanýn tepelerinde ötüþüp duran sahibjn ýslýðýný bekleyen soluk soluða

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Bilimsel > Suçbilim
 Eþkýya Ekranada Hükumdar Olmamalý  (Ahmet Zeytinci)

Ta yýllar önce Kurtlar Vadisi denen ve saçma sapan, insana hiç bir þey katmayan dizi ile baþladý bu iþler. Ýlk çýktýðý zaman, bayaðý da izlenme oranlarýný yakalamýþlardý, sonrasýnda aklý baþýnda, saðduyu sahibi insanlar izlemeyi býraktýlar. Þimdilerde ise reytingleri yerlerde sürünüyor. Sadece oynayanlarýn cebi doluyor epeyce...
 Þiddeti Körükleyin Bakalým  (Ahmet Zeytinci)

O günden bu güne, toplumda suç oraný, artan bir ivme ile gidiyor. Bakalým nereye kadar gidecek? Bizler belki olgunlaþmýþ insanlar olarak fazla etkilenmeyiz, ancak çocuklarýmýz, onlarý nasýl koruyacaðýz? RTÜK denen kuruluþun, bu tip dizileri, çok iyi etüt etmesi ve denetlemesi lazým...
 Türkiyede Cezaevi Binalarý, Müþahede Koðuþlarýnda Ýlk Gece  (suat engin yýlmz)

Ceza infaz kurumlarý ve cezaevine ilk giriþ ve müþahede koðuþlarýnda geçirilen ilk gece ve mahkum olmanýn ve çaresizliðin en acý hissedildiði zamanlar
 Suç ve Ceza Ýliþkisi Bakýmýndan Ýdam Cezasý  (Türk Þad Köktürk)

Para cezasý, hafif veya aðýr hapis cezasý, müebbet hapis cezasý ve idam cezasý… Bütün bunlar suçun içeriðine göre verilmelidir. Çünkü bütün bu cezalarýn var olmasýnýn sebebi bu cezalarý gerektirecek suçlarýn varlýðýdýr. Bu suçlar yok olmadýkça bu cezalar da ortadan kalkamazlar.
 Bir Garip Aþkýn Mektubu  (Gültekin BAYIR)

Sana zümrütlü saatler deðil keyifli günler vaat ediyorum. Sana pahalý giyinmeler deðil, paha biçilmez soyunmalar vaat ediyorum. Sana aklýný baþýndan almayý deðil aklýmý sana vermeyi vaat ediyorum. Sana sendekilerle bendekileri birleþtirip daha varlýklý ol
 Terörün Zararý Kime Faydasý Kime  (Ahmet Zeytinci)

Güvenilir bir araþtýrmaya göre dünyada savunmaya ayrýlan bütçe 2010 yýlýnda 40 milyar dolarken, bu rakamlar 2014 yýlýnda 64 milyar dolara yükselmiþ. En büyük kargaþanýn ve savaþlarýn yaþandýðý bölge günümüzde Orta Doðu... Stratejistler önümüzde ki on yýl içinde Orta Doðu'da ki silah pazarýnýn 110 milyar dolara kadar çýkacaðýný öngörüyorlar... Ýnsanlýk için korkunç bir durum her açýdan. En baþta da yoksul ve mazlum uluslar için tabi ki...
 Beþinci Kol da Çok Uzun Yahu  (Ahmet Zeytinci)

Beþinci Kol zaman zaman yer altýna bile girer de onun yer altýnda nasýl hareket ettiðini kimse anlamaz. Yakýn zamanda bir sürü Güney Amerika Ülkesini, bir çok Asya Ülkesini, fakir ve gariban ama madenler yönünden zengin bir çok Afrika Ülkesini bu beþinci kol karýþtýrýp karýþtýrýp durmuþtur. Kimi zaman bu fakir ülkelerin vatan sever insanlarý bu beþinci kolu keserek, budayarak kýsaltma yoluna da gitmektedirler ki bu da aslýnda onlarýn son derece menfaatinedir...
 Alýntý - 2  (Ö.Gökhan Ergüven)

Adalet Aðaoðlu'nun Dar Zamanlar kitabýndaki metnin virgülüne noktasýna dokunmadan yaptýðým alýntýsý.
 Fahrenheit - 451 Sendromu  (Hulki Can Duru)

Bu olay bana, Haçlý Ordusuna “onlarýn çocuklarý da doðduktan sonra günah iþleyecek, Katolik Protestan hepsini öldürün, Allah mümin kullarýný hýfzeder” diyen kardinal Amalric’i anýmsattý. Evet yanlýþ okumadýnýz, Haçlý Seferleri sadece Müslümanlara deðil Hristiyan Fransýzlara da düzenlendi.
10 
 Yabanýl Taylar Gibiyiz  (ÝLYAS ORKUN)

Kýsý bir otobüs yolculuðundan çýkartýlmýþ kýsa bir öykü.
11 
 Silahýn Oyuncaðý Bile Bir Ýþe Yaramaz  (Ahmet Zeytinci)

Çocuklar, bizim çocuklarýmýz... Günümüzde her türlü þiddetin zirve yaptýðý bir dönemde, onlarý bu þiddetten ne kadar uzak tutar, ne kadar soyutlayabilir isek ne mutlu biz ana babalara... Yukarýda anlatýlan uygulamayý görünce, ''Helal olsun bu öðretmenimize.'' dedim içimden... Böyle duyarlý öðretmenlerimizde var demek ki...
12 
 Biliþim Suçlarý  (Ahmet Zeytinci)

Bildiðiniz gibi artýk her devlet kuruluþunun ve çoðu özel sektör kuruluþunun büyük küçük bir internet sitesi var. Hacker denilen arkadaþlarýn bir kýsmý buralarý koruyor, kötü niyetli bir kýsmý da buralara elektronik saldýrýlar gerçekleþtiriyor, dolayýsý ile sitenin iþlevlerini yavaþlatýyor ya da tamamen devreden çýkartýyor. Bu sebep ile önemli her kuruluþun ayrýca yedek siteleri de var...

son eklenenler
Alýntý - 2
Ö.Gökhan Ergüven
Bilimsel > Suçbilim
Biliþim Suçlarý
Ahmet Zeytinci
Bilimsel > Suçbilim

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.