..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Anlamak beenmenin balangcdr. -Spinoza
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
zEdebiyat - Subilim
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Kurtlar ve nsanlar
sa Kantarc
Roman > Korku Roman

KURTLAR ve NSANLAR BRNC BLM (gecenin prltsndaki iekler st ufuk: yenilmez!) Kar frtnasnda ilerleyen kurtlar periand, dadan dzle yeni inmilerdi. A, sefil ve acnacak haldeydiler, zayflamlard. Lider siyah kurt sinyal verdi, konaklamak ve dinlenmek zamannn geldiini hissetmiti. Peki nerede konaklayabilirlerdi? Yllar nce buraya gelmiti. Onu hatrlad. Sol yakada iyi bildii bir orman vard. Gecenin

[DEVAMI]

Arama Motoru

zEdebiyat > Bilimsel > Subilim
 Ekya Ekranada Hkumdar Olmamal  (Ahmet Zeytinci)

Ta yllar nce Kurtlar Vadisi denen ve sama sapan, insana hi bir ey katmayan dizi ile balad bu iler. lk kt zaman, baya da izlenme oranlarn yakalamlard, sonrasnda akl banda, saduyu sahibi insanlar izlemeyi braktlar. imdilerde ise reytingleri yerlerde srnyor. Sadece oynayanlarn cebi doluyor epeyce...
 iddeti Krkleyin Bakalm  (Ahmet Zeytinci)

O gnden bu gne, toplumda su oran, artan bir ivme ile gidiyor. Bakalm nereye kadar gidecek? Bizler belki olgunlam insanlar olarak fazla etkilenmeyiz, ancak ocuklarmz, onlar nasl koruyacaz? RTK denen kuruluun, bu tip dizileri, ok iyi ett etmesi ve denetlemesi lazm...
 Trkiyede Cezaevi Binalar, Mahede Koularnda lk Gece  (suat engin ylmz)

Ceza infaz kurumlar ve cezaevine ilk giri ve mahede koularnda geirilen ilk gece ve mahkum olmann ve aresizliin en ac hissedildii zamanlar
 Su ve Ceza likisi Bakmndan dam Cezas  (Trk ad Kktrk)

Para cezas, hafif veya ar hapis cezas, mebbet hapis cezas ve idam cezas Btn bunlar suun ieriine gre verilmelidir. nk btn bu cezalarn var olmasnn sebebi bu cezalar gerektirecek sularn varldr. Bu sular yok olmadka bu cezalar da ortadan kalkamazlar.
 Bir Garip Akn Mektubu  (Gltekin BAYIR)

Sana zmrtl saatler deil keyifli gnler vaat ediyorum. Sana pahal giyinmeler deil, paha biilmez soyunmalar vaat ediyorum. Sana akln bandan almay deil aklm sana vermeyi vaat ediyorum. Sana sendekilerle bendekileri birletirip daha varlkl ol
 Terrn Zarar Kime Faydas Kime  (Ahmet Zeytinci)

Gvenilir bir aratrmaya gre dnyada savunmaya ayrlan bte 2010 ylnda 40 milyar dolarken, bu rakamlar 2014 ylnda 64 milyar dolara ykselmi. En byk kargaann ve savalarn yaand blge gnmzde Orta Dou... Stratejistler nmzde ki on yl iinde Orta Dou'da ki silah pazarnn 110 milyar dolara kadar kacan ngryorlar... nsanlk iin korkun bir durum her adan. En bata da yoksul ve mazlum uluslar iin tabi ki...
 Beinci Kol da ok Uzun Yahu  (Ahmet Zeytinci)

Beinci Kol zaman zaman yer altna bile girer de onun yer altnda nasl hareket ettiini kimse anlamaz. Yakn zamanda bir sr Gney Amerika lkesini, bir ok Asya lkesini, fakir ve gariban ama madenler ynnden zengin bir ok Afrika lkesini bu beinci kol kartrp kartrp durmutur. Kimi zaman bu fakir lkelerin vatan sever insanlar bu beinci kolu keserek, budayarak ksaltma yoluna da gitmektedirler ki bu da aslnda onlarn son derece menfaatinedir...
 Alnt - 2  (.Gkhan Ergven)

Adalet Aaolu'nun Dar Zamanlar kitabndaki metnin virglne noktasna dokunmadan yaptm alnts.
 Fahrenheit - 451 Sendromu  (Hulki Can Duru)

Bu olay bana, Hal Ordusuna “onlarn ocuklar da doduktan sonra gnah ileyecek, Katolik Protestan hepsini ldrn, Allah mmin kullarn hfzeder” diyen kardinal Amalric’i anmsatt. Evet yanl okumadnz, Hal Seferleri sadece Mslmanlara deil Hristiyan Franszlara da dzenlendi.
10 
 Yabanl Taylar Gibiyiz  (LYAS ORKUN)

Ks bir otobs yolculuundan kartlm ksa bir yk.
11 
 Silahn Oyunca Bile Bir e Yaramaz  (Ahmet Zeytinci)

ocuklar, bizim ocuklarmz... Gnmzde her trl iddetin zirve yapt bir dnemde, onlar bu iddetten ne kadar uzak tutar, ne kadar soyutlayabilir isek ne mutlu biz ana babalara... Yukarda anlatlan uygulamay grnce, ''Helal olsun bu retmenimize.'' dedim iimden... Byle duyarl retmenlerimizde var demek ki...
12 
 Biliim Sular  (Ahmet Zeytinci)

Bildiiniz gibi artk her devlet kuruluunun ve ou zel sektr kuruluunun byk kk bir internet sitesi var. Hacker denilen arkadalarn bir ksm buralar koruyor, kt niyetli bir ksm da buralara elektronik saldrlar gerekletiriyor, dolays ile sitenin ilevlerini yavalatyor ya da tamamen devreden kartyor. Bu sebep ile nemli her kuruluun ayrca yedek siteleri de var...

son eklenenler
Alnt - 2
.Gkhan Ergven
Bilimsel > Subilim
Biliim Sular
Ahmet Zeytinci
Bilimsel > Subilim
Yabanl Taylar Gibiyiz
LYAS ORKUN
Bilimsel > Subilim

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.