..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Güzel birþeyin fazlasý harika olabilir -Mae West
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Ýblis
Mesut Kuntan
Þiir > Baþkaldýrý

"ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE" SAÇMA SAPAN BAKIÞLARLA ÝZLÝYORSA BEDENÝNÝ KARANLIÐIN TAM ORTASINDAN ÇEKÝYORSA ELLERÝNÝ TUTUNDUKÇA RÜZGARINA SOÐUK GÜLÜÞLERÝYLE DANS EDÝYOR ÇILDIRMIÞ GÝBÝ ÇATLAK HANÇERÝYLE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA, GÖKYÜZÜNE YAKMA GÜNEÞLERÝNÝ ÝSYAN ETME, ÝÇÝNDEKÝ ÝBLÝSE ÖYLE BAKMA... HAYAL MEYAL RÜYALARLA GÝZLÝYORSA BENLÝÐÝNÝ DÖN LANETÝN DÖN KIYISINDAN SAVU

[DEVAMI]

Arama Motoru

• ÝzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah)
41 
 Her Ayýn 28'i ve Kayýnvalidem  (Kâmuran Esen)

Çok þeker bir kayýnvalidem var.
42 
 Kiþi Baþýna Düþen Bir Þeyler  (Ahmet Zeytinci)

Kiþilerin baþýna bazen de deðiþik deðiþik þeyler düþer, düþmeli de en azýndan. Örneðin ben çok merak ediyorum, bir memlekette kiþi baþýna düþen þerefsiz, haysiyetsiz, onursuz insan sayýsý kaçtýr? Bunlarýnda bilinmesi lazým. Ýstatistikler kiþi baþýna düþen akýllý telefon sayýsýný üç aþaðý beþ yukarý bilirde, kiþi baþýna düþen ve o akýllý telefonlarý salakça kullananlarýn bu yüzdende psikiyatrik vaka olanlarýn sayýsýný bilemeyebilir...
43 
 Bir Taþla Kaç Kuþ Vurulur  (Ahmet Zeytinci)

Bir de çok önemli olan þu konu var ki her taþ da her kuþu düþürmeye yetmiyor. Güvercinlere ya da serçelere atýlan taþlar ile leyleklere veya kartallara atýlan taþlarýn saf dillilikle ayný büyüklükte olduðunu düþünmüyorsunuzdur, umarým... Hele de devekuþlarýný filan taþla vurmaya kalkmayýn, zaten onlara kimi zaman deve, kimi zamanda kuþ muamelesi yapýyorlar, benden söylemesi...
44 
 Boynuzsuz Geyik Muhabbetleri  (Ahmet Zeytinci)

Hadi gelin vataný kurtaralým, eski günlerdeki gibi. Vataný kurtaralým derken, adý Vatan olan birinden bahsetmiyorum. Bir de Vatan Partisi vardý deðil mi? Yok, onu da kurtaramayýz, o da zaten kurtulmuþ, kurtulacaðý kadar. Vallahi gençlikte Bursa’da üniversite tahsili yaparken bir yerlere not almýþtým ben, bazý gecelerde arkadaþlar ile muhabbet ederken toplamda tam seksen üç kere vataný kurtarmýþým. Sadece ben de deðil, diðer arkadaþlarým da zaman zaman çok kere kurtarmýþlar vataný...
45 
 Ali Ata Baksýn Dursun  (Ahmet Zeytinci)

Ýyi de Ali ata bakarken bu at Aliye hiç huysuzluk çýkarmadý mý? Hiç çifte sallayayým demedi mi? Ali'de dönüp ata ''Ben senin tay olduðun toy olduðun zamanlarý da bilirim kerata.'' dememiþ midir? Kara tahta da bunlarý yazmak için o küçücük ellerimizle ne tebeþir tozlarý yuttuk. Þimdilerde kara tahta da kalmadý okullarda...
46 
 Ýlkokula Baþlayan Mini Mini Birlere  (Ahmet Zeytinci)

Buradan sevgili mini mini birler öðrencilerine gelelim, oldu ki babanýz anneniz boþ bulundu da size ’’Okul nasýl evlat?’’ diye sormak gafletinde bulundu, ’’Gaflet burada espri olarak kullanýlmýþtýr bu kelimeye sakýn kýllanmayýn.’’ O zaman ne cevap vereceksiniz yavrular? Onu da hemen aþaðýda ki paragrafta, inceleyelim, irdeleyelim, baþka da ne yapýlacaksa onu yapalým.
47 
 Nasreddin Hoca Þiirden Anlar Mýydý?*  (Ali Osman Öztürk)

Nasreddin Hoca - þiir iliþkisine mizahi bir yaklaþým.
48 
 Üç Harfliler Psikolojinizi Bozabilir  (Ahmet Zeytinci)

Alemdir bu üç harfliler. Cin, min, hin filan mý zannettiniz yoksa ? Yanýldýnýz tabi ki bunlar baþka baþka üç harfliler... ''Allah Allah demek ki bizim bilmediðimiz üç harflilerde var.'' dediðinizi duyar gibi oluyorum. Var tabi hem de ne üç harfliler bunlar. SBS var, ÖSS var, LGS var, KPS var, var oðlu var. Çalýþmadan girin de bakýn, bu üç harfliler nasýl da yerle bir ediyor adamý, o zaman anlarsýnýz, neyin ne olduðunu...
49 
 Gülerken Göbek Çatlatan Çok Komik Temel Fýkralarý  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Çok komik Temel fýkralarý
50 
 Fatma Nine'nin Mektubu  (Kâmuran Esen)

Mudurnu þivesiyle yazýlmýþ bir mektup.
51 
 Red Kid  (ESRA BAYKAL)

Red Kid'e Özgürlük!
52 
 Üþüyen Ve Aðrýyan Sol Ayaðým  (Kâmuran Esen)

Galiba sol ayaðýmda bir problem var. Galiba deðil, kesin var. Yoksa durup dururken neden üþüsün ve aðrýsýn? Ne olabilir ne olabilir? Damar týkanýklýðý olabilir örneðin. Aman Allah korusun!....
53 
 Yürüyen Merdivenlerin Derin Analizi  (Ahmet Zeytinci)

Eðer ki merdiven duruyorsa ve siz üstüne hamle yapýnca yine de yürümüyorsa, neme lazým yine de dikkatli olun. Tam ortasýna gelirsiniz de sonra, yürüyen merdivenin aklý baþýna gelir, bir hareket eder, dýmdýzlak kalýrsýnýz, aþaðýya iniyorken bakmýþsýnýz, yukarýlardasýnýz...
54 
 M. Ö ve M. S ile Þimdilerde Ctö ve Cts Durumlarý Çaðlarý  (Ahmet Zeytinci)

Hadi caným, öyle de bir çað mý var? Dediniz duydum billahi... Var Tabi, olmaz mý hem de en hasosundan. O da þu oluyor C.T.Ö. Cep Telefonundan Önce, C.T.S. de Cep Telefonundan Sonra... Öyle ilginç þeyler oldu ki aklýnýz fikriniz almayabilir, alsa bile çok zorlanýrsýnýz anlamak için...
55 
 Sen Mutluluðun Karikatürünü Çize Bilir misin Abuzittin  (Ahmet Zeytinci)

Mutluluk bu resmi de yapýlýr zaman zaman, karikatürü de çizilir, yeter ki resmini yapanlarda, karikatürünü çizenlerde düzgün insanlar olsunlar... Bu arada ben de bu yazýyý yazmaya çalýþýrken, tepemde, mutluluðun resmi ya da karikatürü ile hiç ilgisi olmayan bir kara sinek výzýr výzýr tur atýp, Ahmet Abi'nin neresine nasýl pike yaparým diye düþünüyor...
56 
 Ýzedebiyat Hastalýðý, Teþhis ve Tedavisi - Yeni Düzenleme  (Kâmuran Esen)

Umarým sizin izedebiyat zevkiniz, hobi aþamasýndadýr.
57 
 Çapkýn Erkek (Kadýn)  (BÝNNUR EDÝSAN)

Çapkýn: 1) Geçici aþklar arkasýndan koþan 2) Cinsellik taþýyan ve hatýrlatan 3) Haylaz 4) Okþayýcý bir söz gibi de kullanýlabilir.
58 
 Evli Bayanlara Öðütler  (Kâmuran Esen)

Can sýkýntýsýndan doðan bir yazý...
59 
 Ekonomik Yaptýrým Budur Ýþte  (Ahmet Zeytinci)

Bir kere A ve B harflerini kullanmýyoruz, bundan sonra alfabeden çýkartalým. Ya da çýkartamýyor isek bile en azýndan A ve B’nin yerlerini deðiþtirelim. A’dan sonra C gelsin ya da D gelsin. Bundan sonra AB ülkelerinin uçaklarýna binmeyelim, uçak ile gitmek gerekiyorsa gemiler ile gidelim, nereye gidilecekse... Gemilerde onlarýnsa yüzerek gidebiliriz... Can Yelekleri Tavandadýr, diyordu geçenlerde birisi, tavana da bakalým...
60 
 Ben de Yürürüm Bir Gün Kýrmýzý Halýda  (Ahmet Zeytinci)

Ýlla sanatçý mý, sinemacý mý olmak lazým, Kýrmýzý Halý da yürümek için? Sýradan bir vatandaþ olarak ben ya da bir baþkasý Kýrmýzý Halý da yürüyemez miyiz? Ya da sadece yürünür mü Kýrmýzý Halýda? Koþarak geçse birileri Kýrmýzý Halýnýn üstünden, Kýrmýzý Halý da o koþarak geçene darýlýr mý? Bir de bu Kýrmýzý Halýnýn açýk kýrmýzý ya da koyu kýrmýzý olmasý, durumu etkiler mi?

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa

son eklenenler
Uygulamalý Atasözleri
Aysel AKSÜMER
Deneme > Gülmece (Mizah)
Kitle Ýmha Silahlarý
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Sendromlar Çeþit Çeþit
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Çoraplar Ne Ýþe Yarar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Þýnav Mýnav Durumlarý
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Boynuzsuz Geyik Muhabbetleri
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Gölgem ile Muhabbet
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © , 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.