..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Yaþamýn tanýmý yoktur. -Halikarnas Balýkçýsý
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - ÖzgeCân GÜNDOÐDU
ÖzgeCân GÜNDOÐDU - Roman-esk'i Bertar-af'orizmalar
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Hepimizden Ýyi Biliyor (ÖzgeCân GÜNDOÐDU) 3 Ekim 2006 Günlük Olaylar 

Burada, denizin dalgalarýný ondan ayrý bir þey olduðuna inanarak yaþayan insanlar var; oysa o biliyor: Denizin ta kendisidir dalgalar! Daha ne demeli ki! Bunun üzerine bir sigara yakarým ben, ve sonra gemileri..

Bütün Suç Mevsimlerde * (Özge GÜNDOÐDU) 29 Mayýs 2006 Anýlar 

Fümeden bozma bir aðýt yayýlýyor kente,/ tüyü bitmemiþ, yetim bir hüzün/ ve anadan üryan bir yalnýzlýk./ þair öldü. / gidenlere seyirci kalmaktýr asýl acý! Asýl þimdi acý!

Ýki Kere Ýki Kaç (K) Eder? (Özge GÜNDOÐDU) 15 Ekim 2005 Deneysel 

Okunacak hiçbir þey yoktur. Yaþanmýþtýr ve bitmiþtir. Bu kez yaz'ýl'mamýþtýr!

Sn 2 (Bin) +v (ÖzgeCan) 2 Nisan 2005 Post-Modernizm 

“Armut piþ, zarlar hep düþeþ onlar’a.. ama niyeyse, bizim ebediyen altý kapýya alýnmýþ edebi bir yalnýzlýðýmýz var...”

Via Crusis (ÖzgeCan) 27 Þubat 2005 Yeraltý 

___ Ýnanma tatlým, martýlar bu yalaný her vapura söyler____

Trajikomedramik Otologlar (ÖzgeCan) 26 Þubat 2005 Yaþam 

...Sarýlýp birbirlerine keyifle aðladýlar; adamýn topladýðý üzümleri takýp oltanýn ucuna kýrmýzý balýklar yakaladýlar…

Üvey Sevgili (ÖzgeCan) 17 Þubat 2005 Aþk ve Romantizm 

Sonrasýzlýða öncelik tanýyan eksik bir teþebbüs aþkýmýz.. Bir köprünün iki ayaðý gibiyiz; bir araya gelsek, yýkým olur!

Cevabý Yok Sorular (ÖzgeCan) 16 Þubat 2005 Sevgi ve Arkadaþlýk 

“Adýnýz girmiþti hayatýma kendinizden önce…”

Ölü - M - Cül (ÖzgeCan) 15 Þubat 2005 Aný 

'Elveda' demiyorum melek çocuk; sadece... tekrar buluþuncaya kadar 'hoþçakal'....

Beþ Yaþ Öznesi (ÖzgeCan) 15 Þubat 2005 Bireysel 

...Ötenazinin hoþ görülmediði bir kara parçasý üzerinde konuçlandýðýmýzý biliyorum ama bazen, fiþi çekmek en iyi karardýr...

Agrutra Mirva* (ÖzgeCan) 14 Þubat 2005 Ýtiraflar 

Oku da kendini haklý çýkar, diye yazdým tüm bu satýrlarý. Seni kendime kýrdýrmak için deðil. Yazýlarýmýn son olduðunu düþünenlere ve sabýrsýzlýkla bekleyenlere duyurulur: Bu son yazým deðil ama sizi temin ederim son hikâyemdir!

Cam"dan Çocuða Can"dan Satýrlar… (ÖzgeCan) 14 Þubat 2005 Anýlar 

Ýþte bu yüzden.. ne zaman yaðacak olsa yüreðinin bulutlarý… yaðmurunu kok bana. Ben, dokunmaya çalýþýrým yalnýzlýðýna, en nemli yerinden…

Son Yazý (N) (ÖzgeCan) 12 Þubat 2005 Ýliþkiler 

“Benden çektiðin kopyalarla verdin hayatýn tüm zorlu sýnavlarýný. Tanrý katýnda takdire þâyan da olsan… benden sýnýf geçemezsin artýk!”

Advaita Vedanta* (Ö.c.G) 27 Ocak 2005 Yüzleþme 

Şair çoktan sustu;ressam oldu şiirin kalemi;yarım kaldı beklenen senfoni..mağdur(e) sanık sandalyesinde buldu kendini.Kimse bir şey anlamadı.Hiç konuşmadklarımızı yazı(yorum) şimdi

Seni gamzelerimin içinde saklýyorum.
Bir gün benden (ç)almaya gelirlerse, orada aramak akýllarýna gelmez seni…

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ÖzgeCân GÜNDOÐDU, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 15:07:35