..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnzca hava, k ve arkadan varsa hi zlme. -Goethe
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Beklenmedik > Leyla NAL

7 Ocak 2013
Keke Sylemeseydim Kzma! (6)  
Leyla NAL
“Sen benim neemsin, yaama sevincimsin, sana bir ey olursa biliyorsun yaayamam, stelik babanda bizimle deil”. Babanda bizimle deil derken Ural’n varlna ve verecei akla, yardmna o kadar ihtiya duymutu ki, kendisi de ard. “Sen sadece benim deilsin, babandan bana bir emanetsin Denizim” dedi.

:AICB:
KEKE SYLEMESEYDM KIZIMA! (6)

Leyla kalkt, karsndaki bayana elini uzatarak “Ben, Leyla” dedi. Karsndaki bayan ise “Ben de Nee, memnum oldum tantmza, keke farkl bir ortamda tanmak ksmet olsayd” dediinde, Leyla “Ksmet byleymi, daha kt olabilirdi, nk Deniz’in astm var” diye krgn bir yant verdi. Tam bu srada genler ifadeleri alnm olarak salverildiler. Leyla kzna sarlp, “Denizcim senden bana doruyu sylemeni beklerdim, sadece kadn haklaryla ilgili bir yry dedin, eve gittiimizde neler yaptn anlatman beklerim. Umut sen evladm Deniz’den byksn, belki bir gn kzm sana emanet edeceim, biliyorsun Deniz’in astm var” dedi. Umut soru iareti gzlerle Deniz’e baktnda Deniz sulu bir kedi gibi gzlerini kard. ki aile byle bir ortamda tanmaktan muzdarip olsa da genler kendilerine byle bir spriz hazrlamt. Grmek dileinde bulunup “Gemi olsun” diyerek ayrldlar.

Leyla Deniz’le taksiye bindiinde kzna fkeli mi, efkatli mi yoksa krgn m davranmas gerektiini kestirememi sadece suskundu. Deniz ise bu suskunluun ardndan evde bir frtna kopacan hisseder ekilde takside sulu, sulu keye ekilmiti.

Eve geldiklerinde taksiden inip asansre bindiler hala ikisi de suskundu. Asansrden inip Leyla anahtarla kapnn kilidini aarken Deniz “Anneciim..” dediinde Leyla “Yeri deil, eve girelim" dedi. Deniz bu sert ifadeden korkmu vaziyette sustu. Deniz annesini hi bu kadar sert ve otoriter grmemiti. eriye girdiklerinde ilk konumann annesinden gelmesi gerekliliini alglamt. Leyla mutfaa gidip bir bardak su ald. fkesini dindirmek ve kzna yanl bir ey sylemek istemiyordu.

Salona geti ve oturdu Deniz kendisine sulu sulu bakyordu. Leyla yine ayn otoriter ses ile “Anlat bakalm evladm, neler yaptn?” dedi. Deniz hep annesinden, kuzum, kuzucuum, neem, kzm, tatlm, canmn ii, yavrum, yavrucum gibi ifadeler duymu ilk defa bu kadar sert bir evladm kelimesini duyuyordu. Evladm kelimesini biraz mesafeli buldu. Annesi nedense aralarna mesafe koymak istemiti. “Dnyadaki tek varlym ben neden annem mesafe koyuyor imdi” diye dnmekten alkoyamad kendisini. Sonra “zr dilerim anneciim, yanl yaptm, niye korktuunu biliyorum, astmm nedeniyle gaza maruz kalr lebilirdim ve sana bu korkuyu ve znty yaatmamalydm” dedi.

Leyla kzndan byle bir olgunluk beklemiyordu, sulu psikolojisine girip savunmaya geeceini sanmt. Ancak kz dnyadaki tek varl kendisini artmt. Birden hngr, hngr alamaya balad. “Sen benim neemsin, yaama sevincimsin, sana bir ey olursa biliyorsun yaayamam, stelik babanda bizimle deil”. Babanda bizimle deil derken Ural’n varlna ve verecei akla, yardmna o kadar ihtiya duymutu ki, kendisi de ard. “Sen sadece benim deilsin, babandan bana bir emanetsin Denizim” dedi.

Sonra efkatli gzler fakat otoriter bir sesle “Anlat bakalm neler yaptnz” dedi.

Devam edecek...

Leyla NAL (7 Ocak 2013)

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn beklenmedik kmesinde bulunan dier yazlar...
Keke Sylemeseydim Kzma! (2)
Bir Otobs Dolusu Ak (3)
Keke Sylemeseydim Kzma! (1)
Bir Otobs Dolusu Ak (2)
Bir Otobs Dolusu Ak (1)
Keke Sylemeseydim Kzma! (3)
Keke Sylemeseydim Kzma! (4)
Keke Sylemeseydim Kzma! (5)

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Destan steyenlere te Destan (21 Mart Nevruz)
Karette Karette
Veda...

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Seni Bekledim Gnlerce [iir]
Ben, Uyuyamyorum... [iir]
zr Dilerim [iir]
Ah Kedi [iir]
Yalanmaktan Korkuyorum [iir]
Korona Gnlm [iir]
Ah Kelepem, Ah Sevdam [iir]
Ben Seni ok Sevdim [iir]
Look Inside Yourself [iir]
Birliktelik [iir]

Leyla NAL kimdir?

Ben, Leyla. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet Ran, Aziz Nesin, Cemal Sreya, zdemir Asaf, Orhan Veli Kank, Bedri Rahmi Eybolu

yazardan son gelenler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Leyla NAL, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.