..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Deney, herkesin hatalarna verdii addr. -Oscar Wilde
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Eletiri > Toplum ve Birey > Ahmet Zeytinci

5 Eyll 2023
Gerekleri Tarih Yazar Tarihide  
Ahmet Zeytinci
Yine bizim tarafmzdan fazla abartlm bir tezahrat vardr bilirisiniz Avrupa Avrupa duy sesimizi ite bu Trklerin ayak sesleri Trklerle kimse baa kamaz Avrupa Avrupa kolla kendini. Elli ya da altm senelik futbol tarihimizde, seksen milyonluk bir lke olarak bir iki geici baarlarn haricinde pek de die dokunur sonular alamadmz gn gibi aikar... Bu tezahrat biraz da AB ye yani Avrupa Birliine sitemdir anlayana...

:BDI:

Evet en nemli bir mesele bu imdilerde. Cimbombom tur atlad ve ampiyonlar ligine kald nihayet. Tabi tribnler, yani 12. adam seyirci hemen balad Gerekleri Tarih Yazar Tarihi de Galatasaray. hadi canm dedim ben de... Ben de Galatasaraylym, ancak Gerekleri tarih yazarsa da tarihi de tarihiler yazar. eski zamanlarda hani u vakanvis dediimiz tarihiler...

Yine bizim tarafmzdan fazla abartlm bir tezahrat vardr bilirisiniz Avrupa Avrupa duy sesimizi ite bu Trklerin ayak sesleri Trklerle kimse baa kamaz Avrupa Avrupa kolla kendini. Elli ya da altm senelik futbol tarihimizde, seksen milyonluk bir lke olarak bir iki geici baarlarn haricinde pek de die dokunur sonular alamadmz gn gibi aikar... Bu tezahrat biraz da AB ye yani Avrupa Birliine sitemdir anlayana...

ki binli yllarn banda gelen bir Dnya ncl ve Galatasarayn UEFA ve Sper Kupa ampiyonluu, onun dnda die dokunur bir baar ben hatrlamyorum, siz biliyorsanz syleyin. Avrupann ekya gibi, svire gibi, Hollanda gibi, Romanya gibi, Macaristan gibi kk lkeleri bile bizim gibi byk bir lkeden ok fazla baarlar elde ettiler...

Bir ey ok nemli diye dnyorum. Trkiye 1. Futbol Ligi ampiyonluklar artk bu drt byk futbol kulbnn dna kmal... Galatasarayl olmama ramen Bursasporun, Baakehirin ampiyonluklarna en ok sevinenlerden birisiydim... Takmlarmz altran yerli futbol adamlarn da asla yabana atmayn...

Gemi yllarda basnmzn yapt aymazlklar tekrarlamayalm. Yirmi sene nce Avusturya ile milli maa gidiyoruz, gazetelerde balk nc Viyana Kuatmas. hayrdr kardeim Osmanl geri geldi de bizim mi haberimiz yok? Pukal Macaristan elli sene nce stanbulda 3-1 yenmiiz yllarca bunun kutlamasn yaptrdlar bize, sonra st ste senelerce katlamadmz grup sonuncusu olduumuz eleme malar...

Dnyann en by biziz, heyoooo ne mutlu olduk, artk srtmz yere gelmez. Benzin krk lira olmu, olsun dnyann en byz... Ekmek on liraya km, olsun sen sporda ki baarmza bak... Eskiden Bursaya otobs ile yz liraya gidiyorduk, imdi tek kiilik bilet neredeyse sekiz yz lira, olsun finaldeyiz nasl olsa vz gelir trs gider... Geen sene bin lira olan kiralar bu sene on be bin lira ile yirmi bin lira arasnda gidip geliyor. Olsun finaldeyiz ya hi miiim deeel!

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn toplum ve birey kmesinde bulunan dier yazlar...
Ey Trk Esnaf ve Zanaatkr
Skyor ve Yoruyor Bu nsanlar Bizi
Bu Devirde Ne Kald
Hi ncil Ya da Tevrat Yakan Bir Mslman Grdnz M
Cennet Toplumundan Cinnet Toplumuna
Ka Yaparken Gz Nasl kartlr
Negatif Elektrik cretleri Ne Kadar
Var Myz Yok Muyuz
Okumayp Okumu Gibi Yapanlar
Yapmayn nsan Yalnzlatrmayn

Yazarn eletiri ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Kamera akas aklabanlklar
Sosyal Medya Fenamenleri
Bekle Bizi Mars Sra Sende
Elektrik Parasn Ucuza Getirmenin Yollar
Artk Buradan Bir ki Nobel kmal
nsanlar Yazalm Biraz
Ailelerimizin Temeline Dinamit Koyuluyor
Silah irketleri Kimlerin ve Savalar Nerede
Richter Yrekteki Depremi de ler mi
Yan Yatt amura Batt Haberleri

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Belasn Arayan air [iir]
Buradan Bir iir kmaz Demeyin [iir]
Hamdi ile yi Arkadatk [iir]
Havai [iir]
yi Misiniz [iir]
lm Kolay Be Olum [iir]
Al Koy Cebine Bende ki Bu Yrei [iir]
Biz Nerede Yanl Yaptk [iir]
Yaadklarm Yazdm Sadece - 2 - [iir]
- Kar - [iir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da balayp devam eden bir hayat. lk ortaokul, lise ve iki yllk bir niversite deneyimi, ticaret hayat Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dii biri erkek aslan olmak zere hayat mutlu bir ekilde akp gidiyor. Biraz iir, biraz yk ve denemelerin scaklnda. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Ahmet Zeytinci, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.