..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Sanat, toplumda uzun alma ve abalardan sonra alnnda ilk duyan insandr. -Atatrk
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Trkiye > Aysel AKSMER

3 ubat 2024
Taksiler Kan Krmzs  
Aysel AKSMER
zmir'de taksi ofrmz haince vuruldu. yilikten maraz dodu.

:EAE:
Glerken alamak, keyifliyken acnn en koyusunu yudumlamak, maskeli azrailince habersizce vurulmak ve mesin diye merhamet ettiince veda etmek hayata hem de sevdiklerinle helalleemeden ne ac.

Ahhhh dedin tm Trkiye seninle Ahh ekti. Acn sen yaadn biz yreimizde hissettik. "yilikten maraz doarm" maraz domas hafif kald, sen iyilikten ldn be gzel insan hem de kamera kaytlarna anbean geerek. Tarihe unutulmaz bir cinayet olarak yazld alnyazn. Hafzamzdan silinmeyecek o beklenmedik saldr an.

Ticari taksiler sardr artk hafzalarmzda kan krmzs her biri.

amz "Canilik Dnemi" retmen ders anlatrken, doktor koridorda yrrken, polis toplum huzurunu , asker vatann btnln korumak, topran savunmak iin grev bandayken ehit ediliyor hep srtndan vuruluyorlar.

Ahh be taksi ofr kardeim keyfi, sadiste, ruhsuzca, kallece vuruldun hem de kendi yurdunda gya yurtda bildiin bir dmanca. ine kurt dt belki iinden ama basp gitmemisin srf mesin diye. Adamln kitabn yazmsn ama nerden bilecektin ki arabana aldnn cellat olduunu.

zmir'de grevbanda hain bir silahl saldryla aramzdan ayrlan taksi ofr Ouz ERGE'ye Allah'tan rahmet kymetli ailesine sabrlar diliyorum. Umarm katili de en ar cezay alr. Bu ac iimizde hep k souu gibi kalacak ve iimizi sonsuza dek titretecek.

Btn taksi ofrlerimizin ve vatandalarmzn ba saolsun. Allah yar ve yardmcs olsun tm emekilerimizin.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn trkiye kmesinde bulunan dier yazlar...
Halit Kvan

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Dokunmak Dokunuyor
Nereden Balasam?
Yaral Ben Ama Kan Yok
Buyur Buradan Yaz
Srad Tarzlar
nsan Snf
Ruhumun i
Uygulamal Ataszleri
Kar Geliyorum
nsan Profili

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Hayat Bu lm Bu [iir]
Global Yalnzlk [iir]
Deliksiz Suskunluk [iir]
Gelii Gzel [iir]
Krk Bir Ak [iir]
Yrekten Dklen Dostluk Tanesi [iir]
Doaya Karmak stiyorum [iir]
stanbul D [iir]
Bohadaki Szler [iir]
Erik Aalar [iir]

Aysel AKSMER kimdir?

Halkla likiler mezunuyum. Devlet memuru emeklisiyim. 2 evlat sahibiyim. Ankara'da yasiyorum. Bir Oyku Kadar Kisa Bir Roman Kadar Derin Hayatlar isimli oyku kitabinin yazariyim.

Etkilendii Yazarlar:
Orhan Veli KANIK, Reat Nuri GLTEKN, Anton ehov

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Aysel AKSMER , 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.