..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
640K bellek herkese yetmelidir. -Bill Gates, 1981
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýliþkiler > Özlem Özcan

1 Temmuz 2008
Tek Gece  
Özlem Özcan
Tek bir gece kaç geceye bedeldir yalnýzlýða ihanetin huzurunda… Sabahýn yaklaþan seslerine karýþan kahkahalarýmýzýn yansýmasý olsa gerek þimdi ayný yere dalýp giden bu anlamsýz gözler.

:BDHA:
Bildiðim bir özlem duygusu, mide sancýlarý ve yine mi diyen isyanlar vardý gözlerimde. Ýþte böyle baþlamýþtý yeni bir hayatýn sancýlarý içimde. Ezberlediðim tüm gerçekleri sayýklayarak inanmaya çalýþýyordum. Unutulacaktým elbet, sýnýrýný çoktan aþmýþ bir isyan olacaktý dilimde unutmakla baþlayan her cümle…
Buzdolabýmda pasta yoktu artýk, sevdiðim tatlýlarýn isimlerini hatýrlamýyordum. Büyüyor muyum diye soruyordum kendi kendime, tatlýlardan vazgeçmek mi demekti büyümek? Bir bardak soðuk süt almýþtým buzdolabýndan, týpký demin yaptýðým gibi, ýlýklýðýna ihtiyaç duymadýðým deðiþmiþ alýþkanlýklar ediniyordum deðiþmemesinden memnun olduðum hayatýmýn çizgisinde…
Ne kadar dayanabilir bir köle özgür olmaya ya da olgun bir çiçek ne kadar direnebilir solmamaya… Cevaplarýný biliyordum, yeni bir hayatýn ýþýðý vuruyordu gözlerime cýlýzca. Tekrar diyordum, bu da bir alýþkanlýktý belki de, deðiþime açýk olmayan hangi gerçeðim vardý ki. Israrla savunabileceðim kaç þeye inanýyordum…
Evden uzaktým, içimde tarifsiz bir merakla yaklaþýrken hayata. Önlüksüz bir öðrenciydim artýk, giysilerini kendi seçmek zorunda olan. Önlüklerimi özlemiyordum, okullarýmý da öyle..

Yeni baþlayan bir yolun sonunda, öðrendiklerime dair teoriler üretirken fark ediyorum, yine bir yokluk içimde, yine bir yok oluþ yaþamýn temas etmediði tüm hücrelerimde…
Tek gecelik mi tüm paylaþýlanlar, ertesi sabaha varamayan hayatýn karanlýk yüzlerinde, kim kime ne kadar kalabilir ki… Paylaþmak aslýnda sadece sana ait olaný, anlamsýz yere inat etmek tam ortasýnda yalnýzlýðýn.
Saatler boyu anlatabilirim sana kendimi, sabah varýncaya kadar gökyüzüne, zamanýn sonuna kadar; yanýndan kalktýðýmda sen yine benden olmayan hayatýnýn aslýnda hükümsüz mecburiyetinde beni ne kadar taþýyabilirsin? Ne kadar ortak kalabiliriz yalnýzlýðýmýzda, nereye kadar gidebiliriz? Yol eninde sonunda hayallerimizin çýkmazýnda çatallaþýrken sen benim hangi hayalimi bilip de girebilirsin yolun bana ait kýsmýna, hayallerimin ulaþýlamaz varlýðýna ne kadar ulaþabilirsin. Ki biliyoruz her ne kadar ayný olsa hayallerimizin görünen yüzü, astarýmýzda yamalar taþýyoruz hayata dair…
Tek bir gece kaç geceye bedeldir yalnýzlýða ihanetin huzurunda… Sabahýn yaklaþan seslerine karýþan kahkahalarýmýzýn yansýmasý olsa gerek þimdi ayný yere dalýp giden bu anlamsýz gözler. Ayrý yerlerde yine ayrý ayrý yazýyoruz paylaþacaklarýmýzý hafýzamýza, bir gecelik daha ömrü var diyoruz bu hayatýn ya da öyle umuyoruz…
Elime bir kalem deðiyor yokluðunda, senin resmini yaptýðýn o her insanüstü varlýðý kendime göre yazýyorum. Farklýyýz, senin çizgilerinde, benim kelimelerimde ayrýlýyor yolumuz…
Aslýnda hiç birleþmeyen yanlarýmýzdan kopuyoruz yine birbirimizden… Ta ki bir diðer karþýlaþmaya kadar…

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn Ýliþkiler kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Zamana Hükmeden Kadýn
Senin Ayrýlýðýn
Yýldönümü

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ziyaret
Bedel
Ölü Veda
Yine Gel...
Kendime Aldanýrken, Aradýðým Gerçek...
Raslantý...
Karalama
Gayri Resmi Hatýralar Geçidi
Seni Deðil, Adýmý Unuttum...
Buzdolabýndan Pasta Çalarken

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Rüya... [Þiir]
Dilek [Þiir]
Gidersem Eðer... [Þiir]
Saklý Yalnýzlýk [Þiir]
Dinleme Faslý [Þiir]
Gizil Bilmece [Þiir]
Taþýnma [Þiir]
Geç Kaldýk [Þiir]
Bekleyen [Þiir]
Düþününce, Sen... [Þiir]

Özlem Özcan kimdir?

Daha kendimi tanýyacak kadar yaþayamadým kendimde. . . Hep baþka hayatlarýn peþinde sürükledim kendi hayatýmý. . . Yorulduðumda çok geçti artýk,kimbilir kimde unutmuþtum bana ait tüm özellerimi. . .

Etkilendiði Yazarlar:
Ümit Yaþar Oðuzcan

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Özlem Özcan, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.