..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünya hayal gücünün tuvalinden başka birşey değildir. -Henri David Thoreau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Bilim Kurgu
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Lübna'ya.
Servet Alkan
Şiir > Aşk ve Romantizm

Bana Mirim deme İnanırım… Kırmızı yağmurlarla beslenen kilitli rüya Çözünmek için çekilen sancı Rahlelerde örselenmiş düş/Lübnam.. Yeşil zencefil ve zeytin,göğüslerinden sevda ‘’Hem Bahar tutmaz kaygıları kavlatmak’’ da neyin nesi? Ne itici bir cümle…Ne olunmaz bir cümle… Bana Mirim deme İnanırım… Çünkü ben insana inananlardanım Kül rengi kalem altına uzanmış peri Haris nazarlık/Hurma tadında kalçalar Düğümlü dilek/tarih kadınla baş

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Bilim Kurgu
 Android İpuçları  (Sibel Torunoğlu)

postmodern roman
 Buzdolabı Adam Elma  (ömer kırat)

Her olay, ondan sonra olacak teorik olarak sonsuz sayıda olayın nedenlerinden biridir. Bu nedenle "neden" sorusu anlamsızdır. "Niçin" sorusu ise aklın ve mantığın değil duyguların yarattığı bir sorudur.
 Dedemin Hayatı...  (mehmet avcı)

İyi insanları bir bir tükettik. Sıram kötülerin iyileşmesini beklemekle geçiyor.
 Ufuklar: Kırmızı Bölge - 18  (Levent Ölçer)

Kimi yerleri biraz erotikli bir Ufuklar bölümü oldu. Hikaye kendini yazdı, ben sadece kalemi tuttum. Sürçü lisan eylediysek bu defalık mazur görün..
 Frank Einstein  (ömer kırat)

Bugün gazetede okuduğum haberin verdiği ilham üzerine...
 Ruhu Yarattık  (Tuna Mustafa Yaşar)

amerika 51.bölge benzeri konya'da falanks bölgesi
 Gezegenin Yeni İnsanları  (Tuna M. Yaşar)

Uzaylılar yeni insan prototipinin hayata başlaması için binlerce yılı heyecanla beklemişti. İlk örnekler üç yüz altmış kişiydi. Bedenleri zayıf yapılı ama DNA larının çok üstün özelliklere sahip olması, yeni bedenleri kendileri hayata geçirmelerine rağmen uzaylıları kıskandırıyordu.
 Dumandan Sonra  (Ömer Kandurol)

Dumandan Sonra
 Kovan Savaşları (1. Bölüm)  (Levent)

“Bakacak zaman yok Kemal! Bakacak zaman yok! Bu ne Allah’ın belası böyle!” dediği anda helikopteri binanın arkasından kaldırmış ve ileriye süratle hamle etmişti. “Kemal otomatik top kumandası bende roket ve füzeler sende! Buraya bir baraj kuruyoruz!” Ateşe başlamıştı Paşa.
10 
 Paralel Boyuttan Gelen Araba  (Tuna M. Yaşar)

Farabi eve geldiğinde içine bindiği o yabancı arabayı yerinde göremedi. “Şaka gibiydi. İyi ki yok oldu ortalıktan.” Diye evine coşkuyla girdi.
11 
 Pişmiş Tavuğun Başına Gelenler  (ömer kırat)

"Pişmiş tavuğun başına gelenler" sadece bir deyiş mi yoksa evrensel tarihimizin özü mü?
12 
 Kovan Savaşları (2. Bölüm)  (Levent)

“Hiçbiri Kerim değil” dedi kızı battaniyeye sarmalayıp korumacı bir şefkatle kucağına alan Önder. “Önemli değil.” Dedi soğuk bir sesle Cihan. “Onu da buluruz.” AVİ’ler artık açıktı ve silah sesleri ile patlamalar sürerken Şirin’e seslendi Cihan. “Burada işimiz bitti. Yaralı bir rehine ile beraber çatıdan çıkacağız. Tam bir temizlik istiyorum Şirin. Sorgulanacak birkaç kişi yeterli. Bu insanlık ayıplarını yanımda taşımak istemiyorum.” AVİ’ler artık açık olduğu için Gökdelen ve bütün tim bu konuşulanları duyabiliyordu. Şirin Yüzbaşı sadece bir iki saniye Gökdelen’den herhangi bir karşı emir gelecek mi diye bekledi. Sonra sessizliğin üzerine “Emredersiniz Komutanım” diyerek emri herkese tekrarladı.
13 
 Geçmişin İzleri  (Okan Boncuk)

Dünya 2025 yılındaki büyük mali krizin etkilerini daha üzerinden atamamıştı. Luiz bu süreçte kliniğini kaybetme noktasına gelmişti. Bir çıkış noktası ararken keşfetmişti bu yöntemi. İlk hastasını 2026 yılının eylül ayında tedavi altına almıştı. Tedavi sürecinin başarılı olması ve medyada duyulması, kliniğine bu operasyon için başvuru sayısını çok yüksek bir düzeye ulaştırmıştı. Bir beyin cerrahı olarak, hiçbir dönem bu kadar hastayla karşı karşıya kalmamıştı. Ancak bu tedavi yönteminin, başkaları tarafından kötü amaçla kullanılması sonucu; tedavi yöntemi 2030 yılında İsveç hükümeti tarafından yasaklandı…
14 
 Hayal Gücünün Paradigması - 5  (Taner SARGIN)

Ruh eşim benim tavırlarıma dayanamayıp gittiğinde Sercan’ı tekrar buldum. Aslında ona ulaşmamın tek yolu Sercan’ı bulmaktan geçiyordu. Sercan bu sefer konuşmaya gönüllü gelmişti. İnsanların kavrayamadıkları çok şey olduğunu söylüyordu. Bu günkü düşünce sistemleriyle bunu kavramaları güç diyordu.
15 
 Yaz 2011  (Levent Ölçer)

“..İzlediğin şeyi etkilersin Tiiz. Bu saçma bir politika. Dünya'yı bin yıllardır izliyoruz. Kaza ile kaç kez temas ettik. Kültürleri üzerinde iz bıraktık. Bu çok aptalca. Kendimizi kandırıyoruz..”
16 
 Karınca İstilası  (Okan Boncuk)

Karargah çadırının içinde, sabırsızlık hakimdi. Askeri yetkililerin dışında, siyasi yetkililer ve hukuk temsilcileri de bulunmaktaydı...
17 
 Antarktika'dan Sıcak Gülümsemeler  (Tuna M. Yaşar)

Birleşmiş Milletlerin onayı ile Türkiye Güney Kutbunda Antarktika Kıtasında üs kurma imtiyazına kavuşmuştu. Bu televizyonlarda bas bas bağırılıyordu. Ülke büyük bir sevinç içindeydi. En çok sevinen ise Meral’di. Haklıydı tüm ülkeden daha fazla sevinmeye. Kıtaya gidecek ekibin içindeydi. Gemiye binecek ve gidecekti. İlk kazmayı o zaman vuracaklardı.
18 
 Ayrı Dünyaların İnsanları  (Ömer Kırat)

Sevgililer Gününün romantizmiyle ve internetin ilişkiler üzerindeki etkisiyle ilgili yazılmış bir ne? Öykü tabii ki! Not: Sci-fi öğeleri de barındırıyor.
19 
 Kayıp Kentin Kütüphanesi  (SİNAN İSPENOĞLU)

Yıllar önce Turna denilen bir kent vardı. Bu kent ilime bilime öyle önem vermişler ki,astroloji,tıp,botanik vb bilimlerde çok ileri gitmişlerdi. Bu şehir kültür ve ticaret şehriydi. Ve sık sık savaşlar oluyor karışıklar çıkıyordu. Yine bir kış günù büyük bir orduyla gelerek Timur devleti taş üstünde taş,baş üstünde baş bırakmamışlardı. Şehirde ne var ne yoksa yakıp yıkmışlardı.Şehrin kalan kalıntıları da depremlerle alt üst olmuştu.
20 
 Mars Geçidi Mağarası  (Tuna M. Yaşar)

İleri bir yaşamın mağarada bıraktığı gizem.

1 2 3 4 5  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Dumandan Sonra
Ömer Kandurol
Öykü > Bilim Kurgu
Dedemin Hayatı...
mehmet avcı
Öykü > Bilim Kurgu
Ruhu Yarattık
Tuna Mustafa Yaşar
Öykü > Bilim Kurgu
Geçmişin İzleri
Okan Boncuk
Öykü > Bilim Kurgu
Karınca İstilası
Okan Boncuk
Öykü > Bilim Kurgu
İstila
mehmet burak yüksel
Öykü > Bilim Kurgu
Déjà Vu
Denis Emre HALADA
Öykü > Bilim Kurgu
Uzay Zamanı
Ahmet Sav
Öykü > Bilim Kurgu
Çöküş
mehmet burak yüksel
Öykü > Bilim Kurgu

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.