..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünya hayal gücünün tuvalinden baþka birþey deðildir. -Henri David Thoreau
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
ÝzEdebiyat - Yazar Portresi - Cengiz Özder
Cengiz Özder - Gezi Yazýlarý
Site Ýçi Arama:

Ana Sayfa
  Þirket Üstyönetimine Ýyi Ýnsanlar Seçin! (Cengiz Özder) 4 Mart 2010 Meslekler & Ýþ Yaþamý 

2010 Dünya Ekonomik Forumunda, dünyanýn geçirmekte olduðu ekonomik krizin faturasý, bu krizi tetikleyen þirket ve fonlarýn yönetim kadrosuna çýkarýldý!

Kuantum Felsefesi (Cengiz Özder) 6 Mart 2008 Felsefe 

Bugünlerde kimse ne olduðunu pek bilmese de, insanlarýn dillerinde olan o çýlgýn Kuantum fiziði(Parçacýk Fiziði), onun teorisini kuran ünlü fizikçilerin bulgularýnýn sonucunda ortaya attýklarý felsefi sorulardan kaynaklanan bir felsefi akýma yol açtý. Ýþte aþaðýdaki makalede, bu felsefe hakkýnda kýsa bir giriþ bulacaksýnýz!

Kuantum Felsefesi ve Mutluluk (Cengiz Özder) 1 Temmuz 2007 Felsefe 

Kuantum fiziðinin olaðanüstülüðünü iþittiyseniz,ünlü fizikçilerin bunun paralelinde yarattýklarý kuantum felsefesi de eðer isterseniz size mutluluðun formüllerini verecek!

Manifesto (Cengiz Özder) 29 Haziran 2005 Yüzleþme 

Yetişkinlerin dünyası güzel değil. Yaş ilerledikçe, olumsuz birikimler artıyor, dünyanın kötülüğü daha çok göze batıyor galiba! Çocuk ruhunu bilen duyarlı insanlar, iyilikler üzerinizde olsun...

Haiku (Cengiz Özder) 5 Ocak 2005 Yaþam 

Haiku yoðunluðu ve sadeliði açýsýndan çok ilginç bir þiir tarzý. / Bu türde yazdýðým bazý örnekleri beðeninize sunuyorum.

Anneler Biraz da Kendinizi Düşünün! (Cengiz Özder) 5 Mayýs 2004 Ýþ Dünyasý ve Aile Yaþamý 

Anneler günü yaklaşırken, anneler için günün anlamına uygun bir yazı. Anneler biraz da kendinizi düşünün!

Zaman Üzerine Düþünceler (Cengiz Özder) 16 Ocak 2004 Felsefe 

Güncelleme:Þubat 2008

Sevgi Öyküsü (Cengiz Özder) 14 Mart 2003 Sevgi ve Arkadaþlýk 

Bu hikayeyi daha önceden okumuþ olabilirsiniz. Ama ben yeni okudum ve çok beðendiðimden, henüz okumayanlarla paylaþmak istedim.

Hükümet Etmenin Dayanýlmaz Aðýrlýðý (Cengiz Özder) 27 Þubat 2003 Türkiye 

Türkiye-ABD ve Irak sorunu üzerine

Denize sýrtýný dönmüþ bir millet (Cengiz Özder) 20 Þubat 2003 Türkiye 

Denizciliðimize sahip çýkalým

Atlantik sahili, Fransa (Cengiz Özder) 16 Aðustos 2002 Aný 

Fransa Paris'den ibaret deðildir.Uzaklarda,okyanus sahillerinde;yabancý kentler bulunur!

Yurt Dýþýna Çýkýþta Haraç! (Cengiz Özder) 15 Aðustos 2002 Türkiye 

Vatandaþlarýn yurtdýþýna çýkýþlarýnda,kendilerinden tahsil edilen harç konusunda bir eleþtiri!

Memorabilia (Cengiz Özder) 5 Aðustos 2002 Yaþam 

Kendi çocuklarým için yazmýþ olduðum bir memorabilia'yý sizlerle de paylaþmak istedim.Sizlerinde bana katýlacaðýnýzý biliyorum.

Avrupa Topluluðunun getirileri üzerine yeni bir görüþ (Cengiz Özder) 19 Haziran 2002 Türkiye 

Herkesin birþeyler söylediði ortamlarda,bazen insanlar kimin doðru kimin yanlýþ söylediði konusunda þüpheye düþebilirler.Doðru gerçekte bir tanedir.Ama polemik içindeki taraflardan haksýz olaný bile savýnýn içinde bir sürü doðruyu kulllanarak,kendi gibi d

Kuala Lumpur Yolu (Cengiz Özder) 21 Mayýs 2002 Aný 

Singapur'dan Kuala Lumpur'a bir tren yolculuðunda...

Ýstanbul-Bodrum (Cengiz Özder) 25 Nisan 2002 Aný 

Küçük bir deniz serüveni.

Ýspanya Yolu (Cengiz Özder) 19 Nisan 2002 Aný 

Bu yolculuklar,öyle gezi turlarý alýnan türden deðildir!

Kuzeyde Sonbahar (Cengiz Özder) 11 Nisan 2002 Aný 

Gezi hikayelerinin ilki.Eðer beðenilirse,gerisini getirmeye söz!

Gezi yazýlarý,seyahat hikayeleri severmisiniz?

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Cengiz Özder, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.

Bu dosyanýn son güncelleme tarihi: 28.03.2024 22:50:44