..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
En tatlı sevinçler, en hiddetli kederler sevgidedir. -Pearl Bailey
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Tarihsel Olaylar > Osman AKTAŞ
11 Eylül 2020
Eylül Cinayetleri ve Çanakçılar  
Osman AKTAŞ
Eylül dendi mi aklıma iki büyük cinayet geliyor; biri 11 Eylül Amerikan ikiz kulelerin vurulup, masum insanların ölmesi ve bu bahane edilerek hem Afgan, hem Irak halkına yapılan zulüm. Diğeri ise 12 Eylül'de devlet eli kullanılarak işlenen cinayetler.


:EDB:
Eylül dendi mi aklıma iki büyük cinayet geliyor; biri 11 Eylül Amerikan ikiz kulelerin vurulup, masum insanların ölmesi ve bu bahane edilerek hem Afgan, hem Irak halkına yapılan zulüm. Diğeri ise 12 Eylül'de devlet eli kullanılarak işlenen cinayetler.

Elli kişinin idam edildiği 12 Eylül. Beş bini aşkın kişinin kayıp ve ölü olduğu duyurulması… İşkence sonucu sakat kalan kişilerle beraber, tahminen on yedi bin kişi zarar gördü.

Ve en vahim olaylardan biri; Erdal Eren cinayeti... Erdal Eren yaşı büyütülerek asılan bir ilk ve tek mahkûm...

12 Eylül alçakları, Fetö ve benzeri namussuzların mayalanmasına sebep oldukları gibi, aynı zihniyetin çabaları bugünkü iktidarın doğmasına neden oldu.

Kenan Evren denen vatan haini 12 Eylül öncesinde cinayetler işleterek yaptığı darbeyi nasıl meşru göstermeye çalıştıysa, sonrasında da, aynı cinayetlerine devam etti. Onun döneminde yetişenler de, yaptıkları alçaklıklarla bugünkü iktidarın kalıcı olarak seçilmesine neden oldular.

1999 koalisyon hükümetinde yer alan alçakların devlet bütçesini boşaltmaları ve "Devletin iflasını açıklayacağız" diye TV kanallarında verdikleri beyanatla, süsleyip püsledikleri bugünkü iktidarı halkın önüne bıraktılar.

Umut olması gereken CHP, muhalefet olmak yerine destek oldu o gün, bu iktidarın ülke yönetiminde söz sahibi olmasına. Aynı tutarsız tavır ve davranışlarıyla hâlâ iktidarın en zor zamanlarında desteğini esirgemeden sürdürüyor.

Koalisyon zamanında MHP üzerinde durulmaya değmeyecek kadar karakter ve omurgadan yoksun durumdaydı ve hâlâ aynı.

Okuyucular beni bağışlasın, ama eylül dendi mi, üzerime pis bir kokunun sindiğini sanıyorum ve midem bulanıyor adeta.

11 Eylül 20
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın tarihsel olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Akif'e Dönüşmek mi Akif'i Dönüştürmek mi
Mağdurluk Bilançosu

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Milliyetsiz Bir Açıklama
Meb'den Öğretmenlere Siber Saldırı
Meb'in Şematik Düşlerine Dair
Kanlı Temmuz
Ayrıkotu Yetiştirme Teknikleri
Milli Eğitimde Safir Düşler Kuramı
Öğretmen Bariyer Basamakları
Politik Batakta Bir Saz
Sahipsiz Devlet mi Sahipsiz Millet mi
Asmalı Konağa Kâtip Aranıyor

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Temel (Siz İç) Güdü [Deneme]
Aşkın Tarifi [Deneme]
Sarı Gelin [Deneme]
"Korkma Sönmez... "" Şairi [Deneme]
Sevgi Ya da Aşk Algısı [Deneme]
Eros'a Rekabet [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Osman AKTAŞ, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.