..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşık olmayan âdem / Benzer yemişsiz ağaca. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Osman AKTAŞ
Osman AKTAŞ - Sanal Şiirler,Öyküler
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Ey Analar Çocukları Okullarda Doğurun Devlete Zorluk Çıkarmayın (Osman AKTAŞ) 28 Ekim 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

"Bu kapsamda 2023 yılında ise hedefimiz, 4 ve 5 yaşta okul öncesi eğitime erişimi yüzde 100'e çıkarmak. Dolayısıyla 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda da yer aldığı şekliyle 5 yaşa anaokullarının zorunlu hale getirilmesi yönündeki hedefimizi gerçekleştirmek için tüm planlarımızı ve bütçe yapılandırmamızı yapıyoruz.

  Atatürk Olma Elzemi (Osman AKTAŞ) 31 Ekim 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

"Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak olan sizlersiniz." bu vasiyeti dikkate almazsak, elimizde yaşayabileceğimiz bir Türkiye Cumhuriyeti olmayacak.

  Muhalefetten İktidara Jest (Osman AKTAŞ) 7 Kasım 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Şehit yakınına küfür meselesine değineceğim. Gerçi Lütfü Türkkan denen bu yaratık için yüz binlerce twit atıldı, kınandı, eleştiri yapıldı ve mensubu olduğu partiye nasihat ve tavsiyelerde bulunuldu ve hatta bildiğim kadarıyla en çok da iktidar partisi konuya ilişkin sert eleştirilerde bulundu. Ben bu konuya farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. Bu olay muhalefete ne kaybettiriyor, iktidara ne kazandırıyor.

  Adalet Mahkeme Duvarlarının Süsü Mü (Osman AKTAŞ) 8 Aralık 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Son yıllarda gerçekleşen cinayetlere bakıyorum da, ailesi tarafından şımartılan, “dur”, “sus”, “yapma” gibi kavramları ya kavrayamayan ya da kavramak istemeyen çocuk özelliğindeki canilerle dolup taşmakta. Bu canileri şımartan da maalesef görevini hakkıyla yerine getirmeyen ya da getirmesine fırsat verilmeyen devlet.

  Hâkimiyet Kayıtlı Şartlı (Osman AKTAŞ) 2 Ocak 2022 Politik Olaylar ve Görüşler 

Ben, bütün bakanlıklar adına Sağlık Bakanlığı'nın teşkilat şemasını verip, rahmetli Ahmet Hamdi Tanpınar hocanın "Saatleri Ayarlama Enstitüsü" adlı kitabındaki gibi bu on yedi bakanlıkla ilgili bazı çıkarım ve eleştirilerde bulunmak istiyorum.

  Akademik Küstahlık (Osman AKTAŞ) 6 Ocak 2022 Politik Olaylar ve Görüşler 

Bir ülkede Milli Eğitim Bakanının okulları ziyaret etmesinden daha güzel bir şey olamaz. Sayın bakana bu duyarlığından dolayı teşekkür ediyoruz. Üstelik sayın Bakan Eğitim sektöründen de gelmiyor. Birkaç yıllık Milli Eğitim Bakanı yardımcılığı yapıyor, o kadar.

  Dinhuriyet Sancısı (Osman AKTAŞ) 24 Ocak 2022 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Bir imam 15 Temmuz değerlendirmesi yaparken, cumhuriyetin ilk yıllarında bugüne gelişmelere de değiniyor. Hükümetle fetö ilişkisine temas edip, bir sır perdesini kaldırıyor. Suçlu Amerika... Fetö aracılığıyla ülkenin gelişine vurulan darbe filan. Meraklıları için bu imam Ahmet Kalkan. Youtu.be'dan videolarını dinleyebilir, sizler de kendi değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.

  İcraatın Dışından (Osman AKTAŞ) 21 Eylül 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer okullar açılırken her tür tedbirin alındığını, yüz yüze eğitimden dönülmeyeceğini söylüyor, öğretmenlere de cilala parlat babından etkileyici seslenmeler yapıyordu.

  Temel (Siz İç) Güdü (Osman AKTAŞ) 5 Eylül 2021 Sevgi ve Aşk 

Biz bülbülü hep gül dalına yakıştırır, ötüşünü de göksel sözlere benzetiriz. Ruhumuzu okşar bu birliktelik. Bülbülün ötüşü ile gülün kokusundaki o mistik ahenk, sanki sevgililerin sarılmasından duyulan haz olur doldurur içimizi.

  Eylüllenmek (Osman AKTAŞ) 4 Eylül 2021 Sevgi ve Nefret 

Eylül sevmek isterdim bir kadını ve bir çocuğu severcesine, ama Eylül denince aklıma askeri darbe ve ziyan olmuş yıllar geliyor.

  Eylüllenmek (Osman AKTAŞ) 4 Eylül 2021 Unutulamayan Dönemler 

Eylül sevmek isterdim bir kadını ve bir çocuğu severcesine, ama Eylül denince aklıma askeri darbe ve ziyan olmuş yıllar geliyor.

  Akif'e Dönüşmek mi Akif'i Dönüştürmek mi (Osman AKTAŞ) 29 Ağustos 2021 Tarihsel Olaylar 

"Âkif'in Mısır dönüşü hasta yatağında verdiği mülakatları sağlıklı bulmak ne kadar doğru? Mısır'a kaçış gerekçesi belli. Kelleyi zor kurtardı. Oradayken de takip altındaydı. Böyleyken, memleketinde ölebilmek için ülkeye zorlukla dönebiliyor. Bütün sağlık sistemi çökmüş birisinin bir gazetede gündeme getirilen sözleri kime ne kazanç veya değer sağlar?" diyor biri. Kimin söylediğinin önemi yok. Bu bir zihniyet meselesi...

  Yapay Zekâ Varsıllaması (Osman AKTAŞ) 26 Ağustos 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Bugün televizyonlarda yapay zekâ haberlerini seyrettim. İlgi uyandıran çok güzel bir çalışma. İnsanın hayranlık duymaması işten değil. Konuya ilişkin açıklamaları Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile şirket yönetim kurulu başkanı birlikte yaptılar.

  Toplu Gözleşme (Osman AKTAŞ) 24 Ağustos 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Ali Yalçın, kendine yakışanı yaptı. Kendini bu makama taşıyanları hayal kırıklığına uğratmadı. Kutluyorum. Her toplu sözleşme döneminde olduğu gibi şarkısına la minörden bas bir giriş yapıp, sahibinin istediği üzre soprano ile sonuçlandırdı.

  Aşkın Tarifi (Osman AKTAŞ) 23 Ağustos 2021 Sevgi ve Aşk 

Aşk, karanlık bir dehlizde kendine koşmaktır; hem birliktesin, hem yetişemediğin birisin.

  Eşref ile Safilin (Osman AKTAŞ) 19 Ağustos 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Ak her daim temiz ve saflığı ifade etmez. Bazen de kirin ve kokuşmuşluğun rengidir.

  Cami ve Genelev Meselesine Dair (Osman AKTAŞ) 18 Ağustos 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Yılmaz Özdil 31 Mart 2018 tarihli yazısında, "Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi Abdullah Akın diye bir herif, üniversitenin televizyon kanalına çıkarak, hiç utanmadan “1924 yılında camiler kapatıldı, Çanakkale ve Bursa'da genelev olarak kullanılan camiler var” demişti.

  Büyük Devletin Büyük İtibarı (Osman AKTAŞ) 17 Ağustos 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Bugün bana "AFAD"dan bir mesaj geldi; "Yangın ve sel yaralarının sarılmasında *BenDeVarım diyoruz. YANGIN veya SEL yazn1866'ya gönder. Bir SMS 10 TL B003"

  Yeni Bir Bakan Yine Bir Bakan (Osman AKTAŞ) 9 Ağustos 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Dün bu saatlerde bakanın değiştiği haberini okudum. Yeni bakanımızı karşılama yazısı yazacaktım ki, eski bakanın tam da yerinde bir saptama konuşmasını dinledim ve bir uğurlama yazısı yazmam gerektiği düşüncesi ön plana çıktı.

  Bir Bakanı Yolcu Ederken (Osman AKTAŞ) 8 Ağustos 2021 Politik Olaylar ve Görüşler 

Milli Eğitim Bakanı değişti. Sayın Selçuk iyi bir hatipti. Çok da güzel saptamalar yapıyordu ve hâlâ bu performansını koruduğunu da düşünüyorum. Ancak yaptığı saptamalar doğrultusunda bakanlığı süresince değiştirdiği tek şey ders kitapları oldu.

 

 "...
Demir döver gibi dövüyorum turna seslerini babasına sıvanan çocuklar için akşam ne anlama gelir, bilir misin uzayıp giden düşler coğrafyasında.
..." 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Osman AKTAŞ, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 25.01.2022 01:38:55