..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
nsanln hangi filizi kreltilmek istenmise, tersine o filiz daha gr bymtr. -Freud
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Gerilim > mer Faruk Hsmll

16 Nisan 2021
Bir lnn Gnl - 6  
mer Faruk Hsmll
hbar ediyorum: Vuslat, akn katilidir. Gnl gzmle grdm, kesin delillere sahibim.

:HHF:

Gnein batmasna yakn pansiyona dnd, tabii yryerek. Bu kk kasabada binebilecei bir vasta ne gezer. ok yorulmutu, bir an nce yatmak istiyordu, yatar yatmaz da uyuyacan sanyordu. yle olmad.
     Gnl okumak ona lm, mezarlklar ise lleri hatrlatyordu. lm tandklarn, akrabalarn gznn nne getirdi, onlarla ilgili hatrnda kalan hatralar bir kere daha yaad. Kafas allak bullak olmutu, tek bir konuda odaklanamyor, zihni oradan oraya atlama yapyordu.      Ruhunun gemiteki dingin halini zlemle and. Nasl anmasn? Hele bu yaa gelinceye kadar yaadklar karsnda, o gemiteki dinginlik ona sihirli bir dnya gibi geliyordu. Mukadderatndaki yani yazgsndaki garabetten, imdi nasl kurtulabilirdi? Bir yol, bir yntem bulmalyd.

Boucu bir gece vaktiydi. Vcudunun her taraf yap yap. Alel acele giysilerini karp dua girdi, suyun hrts houna gitti, tabii verdii serinlik de. Ykandktan sonra kurulanrken hkra hkra alad sebepsiz yere. zc bir olay olmamt, gemie ait zc bir an da aklna gelmemiti, yleyse bu hkrklar neden? Yoksa doktor gibi o da m delirecekti?
     Alamak iyi geldi, rahatlamt, gz kapaklar kapand ve uyudu.
● ● ●
     BR LNN GNL
19 Austos
     Doktor, Gl' sk sk ziyaret ediyormu. Bu gidiler sadece cinsel drtlerini tatmin etmek iin deilmi; onun yanndayken huzur buluyor, mutlu oluyormu. Saatlerce kalmak istese de ii buna engel oluyormu. Gidileri nce haftada birken sonra haftada e-drde km.
21 Austos
     lgnca bir dnce dolanp duruyormu kafasnn iinde. Felein emberinden gemi bu adam, daha ocukken yerinde duramaz, hibir ey yapmasa duvarlar trnaklaryla kazrm. Ksacas hiperaktif bir ocukmu, bir eylerle megul edilmeliymi, yoksa kontrol edilebilmesi ok zor hatta imkanszm. Gl' iinde bulunduu bu hayattan ekip almak istiyormu. Gerekirse onunla evlenebilirmi. Gl'e bu dncesini ap birlikte yaamay teklif edince Hayr cevab alm.
27 Austos
     Dnyada yaarken zaman, bana dedi ki:
     -Aptal ey, beni harcadn sanyorsun; oysa tam tersi: Ben seni harcyorum. nk ben hep vardm ve hep var olacam. Ya sen?
28 Austos
     hbar ediyorum: Vuslat, akn katilidir. Gnl gzmle grdm, kesin delillere sahibim.     
3 Eyll
     Gl, doktora neden hayr demiti? nk korkuyormu. Daha nce ii brakmak isteyen iki arkada bunu canlaryla demiler. Kt yola drdkleri kadnlar satan l ete, dierlerine kt rnek olur diye bu yolu semi. Yoksa onun da doktora kar bir eilimi varm. Bu adamlar, sadece ona deil, doktora da zarar verebilirlermi.
     Doktor onun hayr demesine ramen umudunu hi yitirmemi ve her gittiinde teklifini yinelemi.
4 Eyll
     Hibir insan kendi de deildir, tek bir insan da deildir. Her insan, dier insanlardan farkl farkl zellikler alm oklu bir insandr. O nedenle ayn kii hem kskan hem cmerttir, hem merhametli hem gaddardr, hem iyi hem ktdr, hem.... Yani bir adam hem Sokrat hem de onun idam fermann imzalayan yarg olabilir.
     Bu szler belleine tabancadan frlayan bir kurun gibi gmld kald.
● ● ●
Devam edecek...

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn gerilim kmesinde bulunan dier yazlar...
Bir lnn Gnl - 8 Son Blm
Bir lnn Gnl - 7
Bir lnn Gnl - 3
Bir lnn Gnl - 4
Bir lnn Gnl - 5
Bir lnn Gnl - 2

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Kck Hikyeler - 2
Deliden Mektup Var
Bir Murat Drt Surat
Acayip Bir Hikaye
Korona Hikayeleri - 8
Kk Hikyeler - 1
Senin Hikayen
Prostat
Dilsiz Fahie - 8 (Son)
Hrsz Kim?

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Siyasi Talama: Neezde - 2 [iir]
Siyasi Talama: Karamsarzde [iir]
Kusur"den Trtklama [iir]
Zam Zam Zam... [iir]
Trtklama (Kazak Abdal'dan) [iir]
Yoklar ve Varlar [iir]
stanbul,sana k Bu Kul [iir]
k Dertli"den Trtklama [iir]
Namuslu Karaborsac [iir]
Dostlarm [iir]

mer Faruk Hsmll kimdir?

Uzun sre Oru Yldrm adn kullanarak eitli forumlara yaz yazdm. ddiasz iki romanm var. ok sayda siyasi ierikli yazya ve biraz da denemelere sahibim. Emekli bir felsefe retmeniyim. Yazmaya alan her kiiye byk bir saygm var. nk yazlan her satr mrden verilen bir paradr.

Etkilendii Yazarlar:
Az veya ok okuduum tm yazarlardan etkilenirim.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | mer Faruk Hsmll, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.