..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Kt insan korkuya itaat eder, iyi insan sevgiye. -Aristoteles
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Glmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci

18 Haziran 2022
Bayandan Az Kullanlm  
Ahmet Zeytinci
Gazete de byle bir ilan grdnz m, ne yaparsnz? App kalrsnz, hatta app kalmak da kesmez sizi, hayretleriniz bile aar da, fena mena olursunuz... Tabi byle bir ilan da hi bir gazete basmaz, basmak istemez, direk erkeklerin kiilik haklarna saldr olduu iin. Lakin bizim yan komumuz Afitap Abla, kocasndan bktndan mdr, nedir, byle bir ilan hazrlam da, gazeteler bunu basar m basmaz m diye bize danmaya gelmi...

:FGE:
Hep erkekler mi bir eyler satacak bu devirde? Bu da bayandan az kullanlm. Bayandan az kullanlm deyince de hemen araba gelmesin aklnza... Zaman zaman az kllanlm, ok ykanm, ok sabunlanm, sabunlanrken kprtlm, arada srada Yr be koum kim tutar seni. diye de gaz verilmi, biraz kro, biraz maganda olsa da, yine de yufka yrekli bir hrbo adam ite...

Gazete de byle bir ilan grdnz m, ne yaparsnz? App kalrsnz, hatta app kalmak da kesmez sizi, hayretleriniz bile aar da, fena mena olursunuz... Tabi byle bir ilan da hi bir gazete basmaz, basmak istemez, direk erkeklerin kiilik haklarna saldr olduu iin. Lakin bizim yan komumuz Afitap Abla, kocasndan bktndan mdr, nedir, byle bir ilan hazrlam da, gazeteler bunu basar m basmaz m diye bize danmaya gelmi...

Ah ki ah! Ooof ki Oooof! Afitap ablacm nedir derdin bu smet Amcayla de bakalm da derdine bir are bulalm canm ablam. Afitap Ablaya bir dokun bin ah iit! O derece bunalm smet Amcadan. Balad iini dkmeye... Dksn bakalm smet Amcann kirli amarlarn da biz de grelim. Evlatlarm bu amcanz yalannca iyice ev kuu oldu, eskiden kahveye giderdi, ben de ev de rahat eder ilerimi yapardm, imdi k desem de evden kmyor, bunu evden kartmak iin vin getirmek lazm evladm. Ablam dertlerini zincir yapm birbirine ekliyor.

Alyor eline akll telefonu faceye giriyor, kyor bir daha giriyor, bazen kamyor, benden yardm istiyor, ben ne anlarm ayol face den maceden... Sonrada telefonu alyor Balarm senin gibi akll telefona, ben senden daha akllym. deyip duvara frlatyor. O garibimin de hi sesi kmyor...

Evde bir tane televizyon var. Aslnda iki tane var da biri bozuk anlayacanz. Sabah benim kuak programlarm var, onlar seyretmezsem olmuyor, hem fasulye ayklyor hem de seyrediyorum, ama olmuyor tabi amcanz gelip hemen belgeselleri ayor, haberleri dinleyeceim diyor, oradan spor programlarna kayyor, byle byle birbirimize giriyoruz...

Ya adam, kocaman herifsin k dar dola, yry yap, ya bi kahveye git tavla mavla oyna. Yok, anam yok bu onlar da sevmiyor. Bazen torunlar gelir onlar alr zoraki moraki parka gtrr, gtrmesine ama bir saatte hemen eve geri geliyorlar. Herif oyalasana ite torunlar iki saat, ne olur sanki kyamet mi kopar?

Yok, yok gazetelere ilan veremesem bile, katlara yazp oaltp apartmanlarn girilerine asacam bir dolu ilan Bayandan az kullanlm, herifiolu. diye, herifiolu benim adam ite anlayn... Biri de kp kapma gelse ste de para bile veririm billahi... Vermesine veririm de o alan da salak deil ya biraz kullanr kullanr sonra Bu senin az kullanlm adam bir ..oka yaramaz geri al bunu. derse, ite o zaman yandmn resmidir.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn glmece (mizah) kmesinde bulunan dier yazlar...
Nasl Adamlar Bu Eskikulakesikler
Bende Takm Almak stiyorum
Ayn Numara
Nasl Kaybettik
Fahri Doktor Civanm
Tamir Mamir leri
Onun Koltuun Altna Girmesine zin Verme
Yksek M. Mhendisi
Ryama Giren Kurular
Bu Adam Ya Deli Ya da Mthi Biri

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Yedi Paket Birinci
Bir ki Gazete
Karnca Kararnca
Ay Em Ef Biraderler
Biri Baharat m Dedi
Gzel Bir nsan Patates Kzartmas ve Gazoz
ay Kaklar
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maan Soruyorum Sylemiyor
Limited irket Orta Bile Deiliz Abi Ne Stratejik Orta

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Belasn Arayan air [iir]
Buradan Bir iir kmaz Demeyin [iir]
Havai [iir]
Hamdi ile yi Arkadatk [iir]
yi Misiniz [iir]
lm Kolay Be Olum [iir]
Al Koy Cebine Bende ki Bu Yrei [iir]
Yaadklarm Yazdm Sadece - 2 - [iir]
Biz Nerede Yanl Yaptk [iir]
- Kar - [iir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da balayp devam eden bir hayat. lk ortaokul, lise ve iki yllk bir niversite deneyimi, ticaret hayat Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dii biri erkek aslan olmak zere hayat mutlu bir ekilde akp gidiyor. Biraz iir, biraz yk ve denemelerin scaklnda. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Ahmet Zeytinci, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.