..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Sanatnn ilevsel tanm bilinci neelendirmektir. -Max Eastman
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Glmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci

21 Mart 2024
Kitaplarm Ararken  
Ahmet Zeytinci
Ya Hatun u nce Memedi bulamyorum grdn m bir yerlerde... Mehmet itedir imdi Benim olann bir ismi de Mehmet. O onu diyor... Yahu ne Mehmeti ben roman olan nce Mehmedi soruyorum sana sen bizim olandan bahsediyorsun bana... Hanm Haaaaa! Sen kitap olan Mehmedi soruyorsun. Grmedim ama burada bir yerlerdedir mutlaka...

:BBJ:
Hanmmmmmm Yorgun Savay grdn m? Grmedim rtbesi neydi, hangi cephede savayordu, silah neydi? Ya kitap ite. Ha sen onu diyorsun... Evetttt onu diyorum. Epey bir danmdr...

Ya Hatun u nce Memedi bulamyorum grdn m bir yerlerde... Mehmet itedir imdi Benim olann bir ismi de Mehmet. O onu diyor... Yahu ne Mehmeti ben roman olan nce Mehmedi soruyorum sana sen bizim olandan bahsediyorsun bana... Hanm Haaaaa! Sen kitap olan Mehmedi soruyorsun. Grmedim ama burada bir yerlerdedir mutlaka...

Geenlerde televizyonlarda sizde denk gelmisinizdir delikanlnn bir tanesine Dnya klasii tane kitap ismi sayar msnz? deyince rportaj yapan adama Anna Karenina 1 - 2 - 3 - diye cevap verdi de imdi benim aklma geldi, bana da yle denk gelse bir sokak rportaj ben de matrak olsun diye nce Mehmed 1 - 2 - 3 - 4 desem mesela... Yok yahu demem yle bir ey aka aka...

Hanm hanm! Hanm bu hemen duyar. Hanm Yaar grdn m? Geen Bursaya gittiimizde grtk ya sen de vardn. Hanmmmm! Ben Onu mu diyorum Yaar Ne Yaar Ne Yaamaz kitabn diyorum. Yaar hanmn Teyze olu olur bu arada. Bende de kabahat var ksacktan Yaar diyorum. Halbuki Yaar Ne Yaar Ne Yaamaz Aziz Ustann o kitabnn ad...

Hanm bkt benim kitaplarm oradan buradan toplamaktan. Ne yapalm, sende dank bir adamsn biraz. Biraz m, dedin hanm... Yok dememisindir yle... ok da fazla danklm yok, bir sabah oraplarm ararken sknt kar evde, bir de kitaplarm ararken, baka bir danklm var m, Allah akna sen syle?

Hanm Temelleri grdn m? Hangi temelleri diyorsun, bizim apartman grevlisi Temeli soruyorsan bayramda izin yapacakm be gn haberin olsun. Yahu hanm ben onu mu diyorum? Hanm Ya ne diyorsun ak seik sylesene. Ben hani u gariban bir ocua verecektik Temel Britannica Ansiklopedileri vard, kuponlar biriktirip de almtm... Hanm kzar Yahu yle sylesene, sen de ifreli konuuyorsun hepten. Kaldrdm ben onlar depoya oradan al da kimlere vereceksen ver.

Hatuncuuuuuuum huuuuuu! Hatun bu hemen duyar Ne var yine ne aryorsun? Yzbay grdn m? Grmez mi? Grmese bile grr gibi yapar. Grdm grdm yzbay blnn bandayd bu gece de nbeti subayym. Senin iinde ge kalmasn vukuatn veririm diyor Yahu dalga geme izgi romanm Yzba Tommiksi soruyorum da... Kzar birazda Yine operasyon emri geldi deil mi? Geldi geldi gelmez mi... Baka trl vakit gemiyor ki ne yapalm.

te byle bizim evde ki kitap muhabbetleri... Tabi kitaplarn benim ile muhabbetleri de ayr bir zevk veriyor insana okurken...

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn glmece (mizah) kmesinde bulunan dier yazlar...
Muz Kabuu ve Merdiven
Onunla ok Gzel Gnlerimiz Geti
Byle dam Grlmedi
Gece Kuu
Kadrolu Ev Erkei
Nasl Kaybettik
Geel Geel Geel
Ayn Numara
Eek akasnn da Bir ki Tk Fazlas
Fahri Doktor Civanm

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Yedi Paket Birinci
Bir ki Gazete
Ay Em Ef Biraderler
Karnca Kararnca
Biri Baharat m Dedi
Gzel Bir nsan Patates Kzartmas ve Gazoz
ay Kaklar
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maan Soruyorum Sylemiyor
Limited irket Orta Bile Deiliz Abi Ne Stratejik Orta

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Pazarola [iir]
Bir Papatyaya [iir]
9. 15 emsiyesi [iir]
Buradan Bir iir kmaz Demeyin [iir]
Yaadklarm Yazdm Sadece - 2 - [iir]
Al Koy Cebine Bende ki Bu Yrei [iir]
Hamdi ile yi Arkadatk [iir]
Ne Gnlerdi [iir]
Ben Uyurken Oldu Bunlar [iir]
Havai [iir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da balayp devam eden bir hayat. lk ortaokul, lise ve iki yllk bir niversite deneyimi, ticaret hayat Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dii biri erkek aslan olmak zere hayat mutlu bir ekilde akp gidiyor. Biraz iir, biraz yk ve denemelerin scaklnda. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Ahmet Zeytinci, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.