..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Kt bir bar, iyi bir savatan daha iyidir. -Pukin
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Fantastik Roman > Timur KOHEN

28 Ocak 2023
Nicole Beatrix'in Atarisi 2. Blm  
Timur KOHEN
Nicole Beatrix tanmad bir yabancdan bir atari alr. zerinde her ataride olmas gereken tular olsa da gizlenmi bir tu daha vardr. Gizemli yabanc atariyi Beatrix'e verirken her ne olursa olsun o tua basmamas gerektiini syler. Atarinin sahip olduu gizli g Nicole Beatrix'i iyilie ya da ktle srkleyecek. Beatrix, ona bir arkada gibi elik eden i sesinin u sorusunu duyup duracaktr; Neden bir bakas deil de sen? Koskoca gezegende o gizemli adam neden seni seti? Bu atari sana ne yaptracak? Beatrix' tm bu sorularn cevabn atarinin arpc gizemiyle tannca alyor. 'Hayatnn ne kadar gerek ve sana ait, ne kadar yalan ve atariye ait? Gizemin ve merakn hi bitmedii bu romanm para para siz deerli okurlarla paylaacam.

:CHG:
Adam imdi anlatk Beatrix. Diyip glmsyordu. Beatrixte ona glmsyordu.
Beatrix st ksmda bulunan ama tuunu ittirerek atariyi byk bir heyecanla at. Artk vapurdan inmeleri gerekiyordu ama u an bunu dnd yoktu. imdi bir el oynaya bilir miyim?
Adam, Beatrixi tepeden trnaa szd. stediini yapabilirsin. Yalnzca o tua ne olursa olsun basmaman istiyorum.
Nicole, atarinin almasn bekledi. Merakl ve sorgulayc gzlerle bu tuhaf yabancya bakyordu. Neden dokunmamalym. Basarsam ne olur?
Baz eylerin yle olmas gerekiyor. Bu tu da onlardan biri.
Vapurun son ve ac dd duyulurken onlarda vapurdan inmilerdi.
Nicole, alan atari ekrannn canl renklerine, scaklna bakp bakp Of! u renklere bak. Harika grnyor. Diye sylendi.
Adam glmsyor. Evet. Diyor. Houna gittiine sevindim. imdi oyna onunla. Tm oyunlarla.
Beatrix dnmeden oyunu balatyor. Ve retro oyunlarn byl dnyasna dalyor bir an. Daha nce oynadm hibir eski oyun ve imdilerde oynadm hibir yeni oyun u an aldm zevki veremez, diye dnyor. Bu harika atari yalnzca tm zihnini tarifi olmayan bir zevkle saryor.
Elenceli mi? diye soruyor adam.
Bu harika. Beatrixin syleyebildii tek ey bu oluyor. Oyun onu alp gtryor. Daha nce ald hibir hediyenin onu bu kadar memnun etmediini dnyor. u an dnyann en ansl insan gibi hissediyor.
Yarn muhtemelen dier bir oyuna geeceksin, belki de tm oyunlar denersin. imdilik bu atariyle istediin kadar oynayabilirsin. Atari imdilik senin.
Beatrix, kendisini o kadar oyunlara kaptrm bir haldeki, adamn atari konusundaki szlerine dikkat etmiyor. Oyun oynamaya devam ediyor. Arada srada ban kaldrp, admlarn att yeri kontrol ediyor.
Beatrix oyunda yannca. Gzn adamn yzne eviriyor.
Adam, Oynadn bu oyun bir Rus oyunundan uyarlanma. Diyor. Dikkat edersen tilki ve yukardan yumurtalar deviren tavan bile ayn. Grafikler ve oyun sesleri bile birebir kopyalanm.
Beatrix heyecanla Harika. Diyerek byk bir mutlulukla Adama bakyor.
Adam birdenbire yerinde duruyor. Gzln dzeltiyor. O atari artk senin. Onun sorumluluu da senin. Ondan gelebilecek her ey de senin. Dier taraftan sana verdiim dier oyunlar piyasada bulma ansn yok. Onlar kaa okutabileceini bir dn.
yi de diyor Beatrix, gzleri bulanklayor. Birka hafta nce 15 Temmuz ehitler Kprsnden geerken olduu gibi hissediyor. Bu atariyi hak etmek iin hibir ey yapmadm.
Sen meraklanma. Diyor adam sradan bir ses tonuyla. Zaman gelince yapacaksn. Beatrix bir bynn etkisindeymi gibi, normalde sorgulayaca her eyi es geiyor.
Ve adam birdenbire arkasna dnyor. Cebinden Beatrixin daha nce hibir yerde grmedii bir saat karyor. imdilik gitme vaktim geldi. Ne yaparsan yap ne yapmaman gerektiini biliyorsun deil mi?
Sanrm. Diyor Beatrix. Yznde u an olan eyleri garipsediini belli eden hibir belirti olmadan.
u dier oyunlar gzelce bir yere koy. Onlar kaybetmeyi istemezsin.
Haklsn. Diyiyor Beatrix ve kk ve ince oyun kasetlerini zenle cebine koyuyor. Orada olduklarndan emin olmak iin son bir kere oyun kasetlerini yoklamay da ihmal etmiyor.
Unutmaman gereken eyi son kez hatrlatmak istiyorum. Diyor adam.
Bunu ka defa syledin. Artk yeter.
Adam hafife glmsyor.
Nasl istersen Beatrix. Ama unutma bunu isteyeceksin. O tua basmay her eyden ok isteyeceksin. Atari cansz bir ey ama o her zaman sahibinden bir ey ister. Normal gibi gelmeyen eyler sylediimin farkndaym ama sizi siz yapan ey tam da bu. Merak, Beatrix. Bir kurt gibi saracak seni, iini kemirecek.
Beatrix alnn okuyor. Gzleri yine bulanklayor. Tpk tavan deliinden inmeden nceki Alice gibi hissediyor.
Sylediklerini sakn unutma. Diyor adam. Bir annenin son ltimatomu gibi.
Peki o tua basarsam?
Her ey olabilir Beatrix. Sonra ona doru yryor.
Beatrix gzlerini korkuyla ayor. Annesinin kafasn tlerken syledii ey geliyor aklna. Her ey olabilir Beatrix. Annesi, o ne zaman srad bir ey yapsa bu laf sakz gibi iner ve nne tkrrd.
Bu annemin laf. Bunu bilerek mi syledin?
Gitmem gerekiyor Beatrix. Sana verdiim atariye ve nasihatlerimi sakn hafife alma. Bazen hediyeler veririm. Belki daha sonra da vereceim gibi.
Bana m, tekrar m?
Evet. Sana. Beni tamamen unutmu olduun bir anda. Hi ummadn bir anda ve tahmin bile edemeyecein bir ekilde. Terk edilmi bir benzinlikte ya da saatini grmek iin na ihtiya duyduun boynu bkk bir sokak lambasnn altnda Yalnzca olacaklara katlanacaklar iin karlksz veririm. Ve unutmadan bu atariden ve oyunlarndan kimseye bahsetme.
Beatrix yine heyecanlanyor ve nefes alverii deiiyor. Mantkl i sesi srekli soruyor Neden sen Beatrix bir dnsene, neden sen? Aptallk etme Beatrix. Hemen o atariyi iade et. Hemen.
Beatrix i sesini tekrar ediyor. Bay Akn neden bunu bana verdiniz?
Adam ona dalga geer gibi glmeye balyor. Elindeki bir silah deil Beatrix. O atariyi sana verdim nk yle olmas gerekiyordu. Bazen bir hikyenin balayabilmesi iin benim gibi bir yabancya ihtiya duyulur. Bizim hikyemizdeki yabanc benim. Atariye ve oyunlara dikkat et. Kimsenin oynamasna msaade etme. Merak bir faredir. Gider gelir kemirir. Yapmamalar gereken bir ey varsa onu mutlaka yaparlar.
Ya imdi o dmeye basarsam.
Adam tekrar arkasn dnd ve kpr tabelasnn olduu tarafa doru ar admlarla yrmeye balad. Sylesene insanlar intihar etmek iin kprleri ya da vapurlar neden kullanyorlar? Kprden atlamay aklna ilk nce kim koydu? Bir vapurda kalabaln lgnl ierisinde, zihninde yaratt yalnz bir lm kim seti?
Kprden ilk olarak kim atlad bilmiyorum. Elinde smsk tuttuu atariyi ve dier eliyle cebine koyduu oyunlar yoklad. En son milenyumda biri atlamt. Haberlerde intiharlar nlemek iin zel nlemler alndn duymutum. Tabi nasl bir nlem lm kafaya takm birini durdurabilir bilmiyorum. Dedi. Sonra syleyecekleri bitmemi olsa gerek ki derin bir nefes ald ve konumaya devam etti. Kprler turistleri ekiyor. ntiharlar turistleri kt etkiliyor diyor annem. Bu intiharlarn srekli olmas ekonomik olarak ktym. Bununla ilgili ciddi bir nlem alnacakm.
Adam ban sallad. Sama bir ey dinlemi gibiydi. Siz ve sizin ehirli aptal dnceleriniz.
Beatrix sinirlenmiti.
Ben senin sorunu gzelce cevapladm. Sra sende. Eer o tua basarsam Hzlca elini ak olan atarideki o zel tua gtrd.
Adam srtmaya balad. Beatrix onu ve varln hissettii andan beri ilk defa rkm hissediyordu. Dier taraftan o tua gerekten basacak gibiydi. Her ne olursa olsun bunu yapacakt. nk adama fkelenmiti.
Bildiimiz eyleri soramayz Beatrix.
Beatrix bir ey yapamamt ki adam kalabaln iinde birdenbire kayboldu. Beatrixin nefesi kesildi ve gzleri yine kararr gibi oldu. Orada uzakta bir aa altnda glgelenen ansl bir bank gzne arpt. Gidebildii en hzl ekilde oraya gitti. Nefes nefese banka oturdu.
Gzne 15 Temmuz ehitler Kprs tabelas taklyor. Sanki kpr onu kendisine doru ekiyor gibi hissediyor. Aya kalkyor ve kprye doru yaya yolu msaade ettii mddete yrmeye karar veriyor.
Kpry koruyan polisler onu kameradan gryor ve Beatrixin yanna doru gidiyorlar.
Hey! Oraya gidemezsiniz. Polisin elindeki telsizden Beatrixin anlayamad anonslar geliyor. Korkuyor ve ne diyeceini aryor.
ey! A! Sanrm yolumu kaybetmiim. Diyebiliyor.
Dier polis onunla dalga geiyor. Yolunu kaybetmisin ve bundan haberin yok yle mi?
yle demek istemedim, yolumu kaybettim ve telaa kapldm.
Polis Beatrixin koluna giriyor. Telsizden bir eyler sylyor ve onunla birlikte yrmeye balyorlar. Metrobse durana gelince. Buradan karya da geebilirsiniz. Diyor.
Beatrix Sizi megul ettim. Kusura bakmayn. Diyor. Onlar selamlyor ve oradan uzaklayor.
Aklnda hala o yabanc ve syledikleri var. imdi ihtiyatl i sesi ile mantkl i sesini bir arada dinlemeye karar veriyor.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn fantastik roman kmesinde bulunan dier yazlar...
Beyaz Melek 4. Blm
Ksa Sa '. Blm
Beyaz Melek 8. Blm
Beyaz Melek 6. Blm
Nicole Beatrix'in Atarisi
Kod. X
Beyaz Melek 7. Blm
Beyaz Melek
Ksa Sa
Beyaz Melek 3. Blm

Yazarn roman ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Tm Iklar Yak!

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Kemer [yk]
Kayp Yol [yk]
Secret War [yk]
Reli Hermanni'nin lgin Hikyesi [yk]

Timur KOHEN kimdir?

almalarm neredeyse her gn gzden geiriyorum. Byk bir emekle yazdm romanlarm nasl daha arpc, srkleyici, gizemli ve fantastik hale getirebileceimin almasn yapyorum. Okuyucunun gemite, imdi ve gelecekte vermek istediim dnceyi almas iin elimden gelen her eyi yapyorum. Zamana yenilmeyecek, yaamaya devam edecek eserler oluturmak iin ura veriyorum. mgeleri merak esiyle ilemeyi seviyorum. Gizemin ve merak esinin son ana kadar fantastik bir atmosferde srp gitmesini seviyorum. Okuyucunun gznde ve ruh dnyasnda kkte olsa bir yer etmek iin gizemle yazma servenime devam ediyorum.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Timur KOHEN, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.