..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
"Anka kuu gibi yalnzl adet edin! yle hareket et ki, adn daima dillerde dolasn ama seni grmek olanaksz olsun." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Fantastik Roman > Timur KOHEN

5 Nisan 2023
Beyaz Melek 6. Blm  
Timur KOHEN
Beyaz Melek, bir hastane grevlisi ile bir hastann yksn anlatyor. Doktor Bilge Gker'in hastanedeki grevi, komaya girmi ve hayat makinaya bal hastalar son yolculuklarna uurlamaktr. alt yllar ierisinde onlarca hastay bu ekilde makinalardan ve hayattan koparmtr. Bir gn Bayndr Hastanesine Melek Bilen isimli gizemli ve tuhaf grnml bir hasta gelir. Ancak Melek Bilenin bu tuhaf ve gizemli grnmnn altnda olduka saf ve o dnyaya ait olmayan bir ruh yatmaktadr. Melek Bilen'in gnden gne gn yzne kan dnya tesi gleri, karakteri hakknda yeni ipularn anbean ortaya karacaktr.

:AHB:
O gne dair anlarm hala ok canl. nk bu anlarn canl kalmasnda ocukken baktm muhabbet kularnn da etkisi var. Mrnav gibi onlar da bir kaza sonucu lmlerdi.
Doktor Ercan ile yaptm sempatik ve uyar dolu konumamn uzun sre ie yarayacan dnmtm ama yle olmamt.
O gn her ey olmad gerektii gibiydi. Hastanemiz yine kalabalkt. Fatma Hemire her zamanki gibi bir orkestra efi gibi personelleri organize ediyordu. Doktor Ercan kendi halinde taklyor, temizlik grevlisi Aydn Bey tuvaletleri temizliyordu. Hoparlrlerde Beethovenin Ay Sonat alyordu.
Almilann annesi olacaklar biliyordu. En basit haliyle anlatmak gerekirse canndan bir para kopmak zereydi. Sevgi Aksoy ve ei Erling Aksoy kzlar Almila iin canlarn bile vermeye hazrlard. Tek bekledikleri bir umuttu. Ama o umut Almila iin asla gelmeyecekti. nk, Almilann kalbi byyordu ve o yllarda bu hastaln bir aresi yoktu.
Sevgi Aksoy o gn benden bir ey istemiti. Benim olmayan ama onay verebileceim bir eydi. Almilam lrse eer. Gzlerinde biriken yalar sildi. Bu kelimeyi duymak dahi istemiyorum. Dedi. Bana ondan bir hatra kalsn istiyorum.
Sevgi Hanmn ne demek istediini nce anlayamadm. Ei Erlingde oradayd. Bir ara gz gze geldik. Sandan bir tutam almaktan m bahsediyorsunuz? diye sordum. Kzarm gzleriyle bana bakyordu. Hayr. Dedi. Ellerimi iki yana aarak ne istediini beden dilimle sordum. Mrnav biz alabilir miyiz? diye sordu masumca.
O an Sevgi Hanma ne diyeceimi armtm. Mrnav hastanemizin misafiriydi ve onu bir hasta yaknna vermek gibi bir dnceyi, bir olasl hi aklma getirmemitim. Bilmem. Dedim. Bir sorun olabileceini de dnmyorum. Dedim.
Dier yandan iimde beliren ve nedenini bilmediim bir dnce vard. Almilann o kediye daha fazla balanmasn istemiyordum. Ya da Mrnavn Almilayla gl bir bann olmasn istemiyordum. zlmelerinden korkuyordum. Muhabbet kularmn ld o ocukluk gnnde yaadm acy yaasnlar istemiyordum. Bu dnceyi sylemek olaslksz bir dnceydi.
Sevgi Hanm hala karmdayd ve gzm Melek Bilene kaymt. Bana doru bakyordu. Yine bir g dalgalanmas hissetmeye balamtm. Beynimin iinde bir anda Kimse zlmeyecek. Dncesi belirdi.
Eer kt bir sonu olursa Mrnav onlara verebileceimi syledim. Erlingin gzlerinde yalar birikmiti. Erling Aksoy Trkeyi biraz olsun biliyordu ve en azndan kedinin onlarda kalabileceini anlamt. Sonra Erling ngilizce olarak, annesinin bir ngiliz olduundan ve ngilizlerin kedilere kar ok sevecen olduklarndan bahsettii ksa bir konuma yapt. Omzuna dokundum. Elimin iaret parmayla Tamam iareti yaptm.
Kedi sanki onun hakknda konuuyormuuz gibi bir anda koridorda belirmiti. Tm kt hava ir anda dald. Mrnav ortama nee katmt. Hoprlrde Vivaldinin La Stravaganza adl paras alyordu. Mrnav yine ritmik hareketlerle oyun oynuyor, tuhaf ve irin hareketler yapyordu.
Sonra bir ara ameliyathanenin olduu kata doru yneldi. te ne olduysa o anda olmutu. Doktor Ercan o katn merdivenlerinden aaya doru iniyordu. Kediyi karsnda grnce ayandaki beyaz terlii koridorun dz ve sert zeminine lapp! diye indirdi. Kedi bir an o ses dalgasnn koridorda yaylmasnn etkisiyle ne yapacan ard. Sonra arkasna bakmadan darya oradan da yola frlamt. La Stravaganzann en hznl ksmn sokaktan gelen ac bir fren kesintiye uratmt. Herkesin gz gze geldii ve Mrnavn ldn dnd ksa bir an yaand.
Sevgi Hanm, Erling ve hasta yatanda yaananlara ahitlik eden Almila acyla bardlar. Almila elimsiz ve zayf bedeniyle yataktan frlayp, kolundaki serumlar eke srte koridora kadar geldi. Mrnavn adn barp alyordu. Ben onu kucama alp yatana yatrmaya alrken Almila ellerini am onlarca metre mesafeye ramen Mrnava doru uzanmaya alyordu.
Doktor Ercan yine tiyatro yapyordu ama yzndeki endieli tavrn sahte olduunu bir tek ben biliyordum. Bir anda karma knca korktum ve tkezledim. Ona bir ey yapmak istemedim. Diyordu.
Hastane bahesinde araba yoluna sadece on be metre mesafe vard. Mrnavn bandan ve kulaklarndan akan kan kk bir birikinti oluturmutu.
ok zgndm ve Ercan orackta ldrebilirdim. Elimden sabrl davranmaktan baka bir ey gelmiyordu. yle de yaptm. nce Almilay sakinletirdim. Sonra Sevgi Hanm
Tm bunlar bir film sahnesi gibi yaanrken gzm yine Melek Bilene kaymt. alan arknn eliinde zamann yavalad ksa bir a yaadk. Bana doru bakyordu. Yine bir g dalgalanmas hissetmeye balamtm. Beynimin iinde bir anda yeni bir dnce belirdi. Mrnav hemen bana getir.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn fantastik roman kmesinde bulunan dier yazlar...
Beyaz Melek 4. Blm
Ksa Sa '. Blm
Renkli Dler Dkkn
Beyaz Melek 8. Blm
Nicole Beatrix'in Atarisi 2. Blm
Nicole Beatrix'in Atarisi
Kod. X
Beyaz Melek 7. Blm
Ksa Sa
Beyaz Melek 3. Blm

Yazarn roman ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Tm Iklar Yak!

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Kemer [yk]
Kayp Yol [yk]
Reli Hermanni'nin lgin Hikyesi [yk]
Secret War [yk]

Timur KOHEN kimdir?

almalarm neredeyse her gn gzden geiriyorum. Byk bir emekle yazdm romanlarm nasl daha arpc, srkleyici, gizemli ve fantastik hale getirebileceimin almasn yapyorum. Okuyucunun gemite, imdi ve gelecekte vermek istediim dnceyi almas iin elimden gelen her eyi yapyorum. Zamana yenilmeyecek, yaamaya devam edecek eserler oluturmak iin ura veriyorum. mgeleri merak esiyle ilemeyi seviyorum. Gizemin ve merak esinin son ana kadar fantastik bir atmosferde srp gitmesini seviyorum. Okuyucunun gznde ve ruh dnyasnda kkte olsa bir yer etmek iin gizemle yazma servenime devam ediyorum.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Timur KOHEN, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.