..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Anlamak beenmenin balangcdr. -Spinoza
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Fantastik Roman > Timur KOHEN

5 Nisan 2023
Ksa Sa '. Blm  
Timur KOHEN
Ezildi... Dvld... Kk drld... ocukluu yaatlmad... Aslan Aslan, gittii Kur'an kursunda srf altn slatt iin arkadalar tarafndan alay edildi. Sessizce ve alayarak bu alayn bitmesini bekledi. Satamalar, karmalar, alaylar sadece bu olayla kalmad. Ta ki bir noktaya kadar... O gn Aslan Aslan'n iinde biriktirdii kin, nefret ve intikam duygusu daha nce grlmemi bir sel gibi nne neyi katyorsa yok edecekti. Herkes iin bir plan vard. Son derece akll ve zeki olan Aslan Aslan artk bir lm makinasna dnmt...

:DJA:
Aslan Aslan evin tek erkek ocuuydu. 04. Ninsan 1984te ou ocuk iin iyi saylabilecek bir yerde ehitler Mahallesinde domutu. Bir de ondan iki ya byk zek bozukluu olan bir kz kardei vard.
Babas o daha anne karnndayken bile serseri bir hayat yayordu. Bir mddet bu ekilde yaamay kendine ve ocuklarna yaktrabildi. Sonra parasz kald iin bir yol ayrmna girmek zorunda kald. Eli yz dzgn biriydi. Ama ayn gzellik huyunda yoktu. Bir dnem bu serseri hayat iin gerekecek paray bulamad. te o andan itibaren yol ayrmna girdii eyi yapt. Yurt dna gitti. Bir daha da geri dnmedi. Yapt tek babalk ei Hayriye Aslana aydan aya ama dzenli bir ekilde para gndermekti.
Hayriye Hanm einden henz gurbete gitmedii zamanlar da bile bir hayr grmyordu. ki ocuunu da kendisine yardma koan komularnn yardmyla dourmutu. Kocas iflah olmaz bir serke hayatn girdabna kaplp gidiyordu.
Aslan Aslann yapt vaheti aratran herkes rahatlkla u sonuca varabilirdi; Aslan zeksyla her trl eyi yapabilecek, yeryznde o gne kadar rastlanmam bir akla sahipti. Bir daha byle gl bir akl ve irade gcne sahip birisinin yeryznde dolaacan hi sanmyorum. Evet onun gzlerinden zek fkrrd. Bunu ona bakan herkes anlard.
Aslan Aslann annesi ei almaya gittikten sonra ehitler Mahallesinden tanarak Telsizler Mahallesindeki kaynbiraderinin evinde iki ocuuyla yaamaya balamt. nk ei Naml Aslandan gelen para yetmiyordu ve o mahallede bir bana kalmas pek doru karlanmyordu.
04 Nisan 1984 gn sabah saatlerinde ehitler Mahallesindeki o tuhaf evin ierisinde ac dolu iniltiler duyuluyordu. Ac dolu iniltiler len saatlerine kadar srd. Hayriye Hanm arndan ve edebinden sesini kimsenin duymamas iin acya kar ir mcadele veriyordu. Bu ekilde bir iki saat dayand. Ama sonunda l bast. Azn eliyle kapamasna ramen hem de
Eve yakn olan komular inilti seslerini duyar duymaz yardm iin kouturmaya balad. Hayriye Aslann sesine gelen komular tela ierisindeydiler. Onun doum yapyor olabileceini konutular. Mavi demir kapy olanca gleriyle almalarna ramen aan olmad. eriden o srada daha iki yanda olan kz ocuunun alama sesi de geliyordu.
Hayriye Hanmn doum sancsnn baladn tahmin eden yan komusu Aye Kocasakal tek katl evin camn krd. Demir korkuluklar keser yardmyla yerinden sktkten sonra ieri gidi.
Evin ierisi acnacak bir haldeydi. Daha yeni iki yana girmi olan mmihan gzleri kapal, iniltili sesler karr vaziyetteydi. ocuk rl plak bir halde girite duruyordu. Komulardan Bahti Hanm, ocuu hemen kucana ald ve yatak odasna giderek bir battaniye aramaya koyuldu. Bahti Hanm ocuklara dayanamazd. ocuu o halde grnce alamaya balad.
Aye Hanm ise daha souk kanl davranyor, suyu gelmi Hayriyeyi derin nefesler almasn sylyordu. Hayriye hem utancndan hem de ektii acdan dolay yz gz kzarm bir halde sylenenleri yapmaya alyordu. Dier taraftan gz kzndayd. Ona bir ey olmasndan korkuyordu.
Aye Hanm her eyi kontrol altna almas gerektiine hkmetti. Acele etmeleri gerekiyordu. Bahtiye sesleniyor ve elini abuk tutmasn istiyordu. Bahti Hanm ise hala gzleri kapal olan bebei sarp sarmalamakla urayordu.
Aye Hanm ve Bahti Hanmn sylediine gre mmhann zek geriliinin sebebi Aslan Aslann doumu srasnda yaad ve belki de gnlerce ektii hastalk yzndendi.

On dakikalk ksa bir yolculuun ardndan Nadim Hocann evine varmlard. Aslan Aslan imdi daha iyi grnyordu ama gzleri uzaklara dalp gidiyordu. O gzlerin gerisinde kimsenin gremedii bir karanlk vard. Nadim Hoca ona olunun giysilerinden verip, vcudunu temizledikten sonra kyafetlerini giymesine de yardm etmiti. Nadim Hoca altna iemenin ne kadar ayp bir ey olsa da bir hastaln belirtisi olabileceini anlatmaya almt. Aslan ise o kendine zg baklaryla bir noktaya bakyordu.
Onlar evdeyken Nadim Hocann ei komudan km eve gelmiti. Fatma, Nadim Hocaya Burada neler oluyor? diye sordu. Nadim Hoca Bir ey yok. der gibi bir ba hareketi yapt. Bunu yapmasndaki maksat einin baka soru sormasn engellemekti. Ama Fatma Hanm sormaya devam etti. Hayrola! Burada Ne oluyor?
Nadim Hoca sessizce L Havle ve La Kuvvete ll Billhil Aliyyil Azim. Dedi. Sonra eini dier odaya doru gtrd. Eine ocuk Camiide altna yapt. Msaaden olursa ona st ba ayarlyordum. Diye kt. Kadn da fkelenmi bir ses tonuyla ona bard. Evi yok mu? Gitsin evine. Onun pisliini ben mi ekeceim?
Aslan dier odadan tartmay duyuyor ve her geen saniye iyice alyordu. Ellerini yine yumruk yapmt. Artk bu tartmay duymay istemiyor, bir an nce ortadan kaybolmak istiyordu.
Ltfen! dedi Nadim Hoca. Biraz alak sesle konu. ocuk zaten kt durumda.
Hatice Hanm sinirle gzlerini at. Sonra da Ne haliniz varsa grn. Deyip oradan uzaklat. Hatice Hanm gereksiz kmalar yaptnda byle yapard, oday terk ederdi. Nadim Hoca ise siniri geene kadar gzlerini yumar beklerdi. Camiide Kuran kursu verirken de sz anlamaz rencilerine kar ayn tavr taknrd.
Yine ayn eyi yapt. Gzlerini kapatp bekledi. Sonra aklna hemen dier odadaki Aslan geldi. Onu unutmutu. Hzlca onun olduu odaya geti. ocuk orada yoktu. Sanki bir anda oradan buhar olup umutu.
u amarlar bana verebilir misin? Evet, onu da Nadim Hoca einin istedii ili amarlar dikkatlice eine uzatt. Aye Hanm elindeki sepete koyduu amarlar artk iyiden iyiye eskimi olan makinaya gtrmek iin odadan kmak zereydi. Bu ocuk dedi. Sonra gzlerini ksarak konumay srdrd. Annesi ve zihinsel engelli kz kardeiyle birlikte amcasnda kalmyor muydu?
Evet.
O ocuklarn yerinde olmay hibir ocuk istemez. Sonra duraksad ve O adam Ad neydi?
Nadim Hoca derin bir i ekti Naml Aslan dedi.
ocuk nereye gitti? dedi.
Nadim Hoca ban iki yana sallad. Bilmiyorum. Sylediklerini duyup gitmi olmal. Dedi.
Sonra gzlerini yine ksarak konutu. Camideki ocuklar onunla ok alay etmitir.
mer ve Emir adnda iki spa Sonra dudaklarn slatt ve devam etti. zellikle onlar ok dalga geti. Neyse olan oldu. Biz elimizden geleni yaptk. Ben kursa geri dnyorum. Diyerek evden kacakt ki durdur. Hatice ona doru bakmaya balad. Ne oldu? diye sordu.
Nadim Hoca tam eine Camide krlan camlardan ve bahede yrdklerinde ieklerin mknats gibi ekildiini grdnden bahsedecekti ki bundan vaz geti.
Hoca yolda giderken dier ocuklarla tm bu olup bitenleri konumay planlyordu. Bir daha kimsenin zaaflaryla alay edilirse balarna gelecekleri ey bilmeleri gerekiyordu.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn fantastik roman kmesinde bulunan dier yazlar...
Beyaz Melek 4. Blm
Beyaz Melek 8. Blm
Nicole Beatrix'in Atarisi 2. Blm
Beyaz Melek 6. Blm
Nicole Beatrix'in Atarisi
Beyaz Melek 7. Blm
Kod. X
Beyaz Melek
Ksa Sa
Beyaz Melek 5. Blm

Yazarn roman ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Tm Iklar Yak!

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Kemer [yk]
Kayp Yol [yk]
Secret War [yk]
Reli Hermanni'nin lgin Hikyesi [yk]

Timur KOHEN kimdir?

almalarm neredeyse her gn gzden geiriyorum. Byk bir emekle yazdm romanlarm nasl daha arpc, srkleyici, gizemli ve fantastik hale getirebileceimin almasn yapyorum. Okuyucunun gemite, imdi ve gelecekte vermek istediim dnceyi almas iin elimden gelen her eyi yapyorum. Zamana yenilmeyecek, yaamaya devam edecek eserler oluturmak iin ura veriyorum. mgeleri merak esiyle ilemeyi seviyorum. Gizemin ve merak esinin son ana kadar fantastik bir atmosferde srp gitmesini seviyorum. Okuyucunun gznde ve ruh dnyasnda kkte olsa bir yer etmek iin gizemle yazma servenime devam ediyorum.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Timur KOHEN, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.