..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
nsann en iyi taraf rperebilmesidir. -Andre Gide
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Roman > Polisiye > MUSTAFA ESER

14 Austos 2023
Bereli 30  
MUSTAFA ESER
17/25 ARALIK

:BFH:
15 Kasm 2013 Cuma

Emniyet Mdrl stihbarat ube Mdr Engin Altay ve Halkla likiler ube Mdr Timurhan Yrekli arabalaryla Arnavutky yaknlarndaki kye dnen yola yaklarken tedirginlikleri had safhadayd. Sabah saat 07 olmadan aabeyin yardmcs Aydn Timurhan Yrekliyi aramt. Sesi titriyordu. Alamak zereydi.
-Aabey hemen gelin diye yalvarmt adeta. ok kt eyler oldu. Felaket.
-Ne oldu Aydn karde. Ne felaketinden bahsediyorsun sen?
-Aabey ltfen gelin. Trlara el koymular.
-Ne tr Aydn?
     Aydn sakinlemeye alt.
-Dn gece yurt dna transfer yaplacakt aabey. Her ey ayarlanmt.
-Biliyoruz Aydn. Bir sorun kt deme. Bu mmkn deil.
-ok byk bir sorun kt aabey. Gece bilmediimiz bir gurup Sapancadaki depoya operasyon yapm. Depodaki grevli kardelerimizi ehit etmiler. Trlara el koyup Ankaraya gtrmler. Sabaha kar Mstear tarafndan Hazineye 10 milyar dolar teslim edilmi.
     Timurhan Yreklinin bir anda nefesi kesildi. ksrmeye balad. Konuamad.
-Timurhan aabey! Timurhan aabey! Aabeyin ekeri ve tansiyonu frlad. Gelseniz iyi olur.
-Tamam Aydn. Kapat. Karabulutun haberi var m?
-Haber verdim aabey yola kt.
-Tamam Aydn biz de geliyoruz.
     Timurhan Yrekli apar topar kyafetlerini deitirdi. Bir taraftan da Engin Altay arad. Hemen apartmann nne inmesini syledi. Byle bir ey nasl olurdu? Camiann trlarna kim, nasl el koyabilirdi? Akl almyordu. Bu doruysa ki doruydu. Camiann 40 yllk urala oluturduu itibar sfrn altna inmi demekti. te bu resmen kyamet demekti. Timurhan Yrekli ceketi elinde apar topar evden karken 25 yllk karsnn sesleniini bile duymad. Apartmann nne indiinde Engin Altay arabasnn yannda bekliyordu. Yz allak bullakt. Timurhan Yrekli biner binmez arabay tekerlerini ttrerek hareket ettirdi. 10 dakikada ka Ayet el Krsi okuduunu unutmutu. ekinerek sordu.
-Hayrdr aabey? Ne oldu?
     Timurhan Yrekli cevap vermeden torpido gzn at. Engin Altayn arada bir sigara itiini biliyordu. Paketten kard sigaray yakt. kinci sigaray Engin Altaya uzatt. Kendi tarafndaki cam bir parmak kadar at.
-Dn gece bir felaket yaanm Engin. Tam bir felaket.
-Ne felaketi aabey? Neden bahsettiini anlamyorum.
-Sapancadaki depoya operasyon yaplm Engin. Depodaki arkadalar ldrp trlara el koymular.
     Engin Altayn yz sapsar oldu. Krk yl dnse aklna gelmeyecek bir eydi bu.
-Ne! Ne diyorsun aabey? Ciddi misin?
-Yola bak Engin. Ciddiyim. Biraz nce Aydn arad, haber verdi. Aabey sinir krizi geiriyormu. Bizi ard.
-Kim byle bir eye cret edebilir aabey? Aklm havsalam almyor.
-Benim de senden kalr yanm yok Engin. Kimlerin yaptn bilen yok ancak sabah Mstear Hazineye on milyar teslim etmi.
-Stk desene aabey.
-Stk ki ne stk Engin. Burnumuzun dibindeki paray kaptrdmza m yanaym, gaflete mi? Camiann itibarnn yerle bir olduuna m yanaym? Bilemedim Engin.
-Kardelerin parasna yazk oldu aabey.
-Para yeniden kazanlr Engin. Ama itibar kazanlmaz. En ge le vaktine herkesin azna sakz oluruz. En kts de muhterem bymze kar yaayacamz mahcubiyet.
     Arnavutky yaknlarndaki ky yoluna dnene kadar konumadlar. Aabeyin villasnn nnde arabay park ettiklerinde Karabulut ve Aydn bahe kapsnn nnde konuuyorlard. lgin olansa bahe kapsnn nnde bir cam arabas vard. Arabadan inip yaklatlar.
-Selamn Aleykm Aydn. Cam arabas neyin nesi?
-Aleykm Selam aabey diye karlk verdi Aydn. Aabey sinir krizi geirdi camlar krlnca deitirsinler diye ardm.
-Sen ne yaptn Karabulut?
-Hala oktan kamadm Timur aabey. Berbat durumdaym. Buraya nasl geldiimi anlamadm.
     Timurhan Yrekli ceketinin cebinden kard naneli ekeri azna att.
-Kimse kusura bakmasn ama korktuumuz bamza geldi. Byle olaca belliydi.
     aknlkla yzne bakanlara aldrmadan devam etti.
-Ben, bu sevkiyat biz ayarlarz dedike herkes srarla kar kt. Arkadalarmzla yllardr sevkiyat yapyoruz. Holdingdekileri, bankadakileri ikna edemedik. Bu saatten sonra dvnmenin kimseye faydas yok. Ne yapacaz ona bakmak lazm.
     Villann ikinci katndan gelen haykrla devam edemedi. Aznda dndrp durduu ekeri yuttu. Aabey balkona km baryordu.
-Aydn yanndakilerle yukarya, hemen!!!
     Aydn, Karabulut, Engin Altay ve Timurhan Yrekli sklm pklm yukarya ktlar. Aabey pr hiddet, sk sk maklube yedikleri salonda volta atyordu. Karsnda el pene bekleyen adamlara aalar gibi bakt. Sabah ki kaostan sonra kulland ilalarla her ne kadar ekeri ve tansiyonu rahatlasa da fkesi gememiti.
-Bu rezaleti aklamak isteyen var m diye ineleyici sordu baklar yerde bekleyenlere.
     Timurhan Yreklinin tamamen susuz olduunu dnd konularda savunma yapmak gibi bir huyu asla olmamt.
-Rezaletten kastettiiniz nedir aabey?
     Bu cevab ne aabey ne de dierleri bekliyordu. aknlkla Timurhan Yrekliye baktlar.
-Bilmiyormu gibi soru soruyorsun Timurhan! Dn gece yaananlarn baka bir izah var m?
-Bizim sulu olduumuzu dnyorsanz yok aabey. Hibir izah yok. ahsm adna sulu olduumuzu dnmyorum. O yzden bence her eyin bir izah olmasndan ziyade bundan sonra ne yapacamz. Bize yaplan bu operasyona nasl cevap vereceimiz daha ok nem arzediyor.
     Aabeyin atk kalar normale dnd. Yz az da olsa yumuad.
-Kimlere sulayacan ve planlarn merak ettim Timurhan. Aklaman bekliyorum.
-Suizanda bulunmak istemiyorum aabey. Kimseyi sulamak niyetinde de deilim. yanl kiilere verildi. Herkesi memnun edeceiz diye bu duruma dtk. Naizane dncem bu ynde.
     Aabey duyduklarndan tatmin olmua benzemiyor, cevap bekler gibi bakyordu.
-Gnlerdir lkenin her yerinden trlar, kamyonlar Sapancaya emanet getiriyor. Gerek stanbul iinde gerekse tarada hibir problem yaanmad. Bu bakmdan buradaki kii adna rahatlkla vicdanmzn rahat olduunu syleyebilirim. Buna benzer sevkiyatlar yllardr yapyoruz. Ki malumunuz bu en byk sevkiyatmz olacakt. Hkmete ve tm muhaliflerimize hadlerini bildirecektik. Sevkiyat konusunda tecrbeli bir ekip varken tecrbesiz bir ekip grevlendirilmemeliydi. tirazlarmz imamlar urasnda dikkate alnmad. iten geti. Yenisine bakacaz.
-Sama sapan konuma Timurhan! Bize gvenip paralarn emanet eden kardelerimize Kusura bakmayn paralarnz aldrdk m diyeceiz? Tvbe, tvbe.
     Tanyan herkes Timurhan Yreklinin asla sama konumadn bilirdi.
-O zaman bize operasyon ekenlere karlk vereceiz. Asla unutulmayacak bir karlk olmal.
-Mahremler bu konuda alyorlardr. Biz ne yapacaz onu syle Timurhan.
     Aabey birden bire hatrlam gibi oturmalar iin koltuklar iaret etti. Aydna seslendi.
-Aydn ocuklara syle, bize kahvaltlk bir eyler hazrlasnlar.
     Koltua oturup gzlerini Timurhan Yrekliye dikti.
-Aklndan geenleri bizimle payla Timurhan.
     Timurhan Yrekli gelene kadar bir eyler dnmt.
-Pein pein byk bir darbe aldmz kabul edelim aabey. Bize operasyon ekenler tahminimizin stnde gl ve organize. Unutmamamz gereken ikinci nemli husus nerede hata yaptmz.
     Engin Altay mzrdand.
-Biz hata yapmadk aabey.
-Bugn itibaryla bu kuru bir iddiadan teye gemez Engin. Operasyon yedik. Kardelerimizden topladmz 10 milyar elimizden utu. Bu demektir ki bir: nefsimize duyduumuz ar zgven kk ayrntlar grmemizi engelledi. u anda hatalarmz dnerek vakit kaybetmek fuzuli. kincisi bu operasyon nasl yapld diye dnmenin de manas kalmad artk. Devlette her zaman milliyeti bir klik vardr. Anlalyor ki bu klii tam olarak tasfiye edememiiz. Veya deifre ederek pasife drememiiz. Bana gre en nemli soru bizi kim deifre etti?
     Timurhan Yrekli Karabulut ve Engin Altay szd. alanlar kahvaltlklar servis etmek iin kapy alarak ieri girince sessizlik oldu. alanlar ilerini bitirip kana kadar konuma olmad. Kahvalt tabandaki kk peynirli poaadan byk bir srk alan stne de ayndan bir yudum iin Timurhan Yrekli konumaya balad.
-Benim aklma ilk gelen isim Caner ayl oldu. Hakkmzda ok fazla bilgisi var. Sapancaya para gnderdi, amasn bilahare konualm. Olunun lmnden bizi sorumlu tuttuu aikr. Merref abla da byle dnyor. Korumak iin Ali Yldrm sahte bir nianla himayesine ald. Bizimle olan tm balarn koparmak zere sanki. Formalite damad Ali Yldrm gemii karartlm karanlk biri. Mahede ettiimiz kadaryla olduka kalifiye ve maharetli biri. stihbarattaki bize kar gurup iin altna ahsen eminim. Daha ilginci Ali Yldrm Canerin parasn Sapancaya gtren kii. Balantlarna ulaamadmza gre tam bir profesyonel olarak deerlendirmemiz gerekiyor. Karaahinler ve Caner ayl ile aramzdaki en byk engel bana gre.
     Timurhan Yrekli susup muzaffer bir edayla muhataplarna bakt. Sessizlii frsat bilen Karabulut sze balad.
-Benim aklma ilk gelen kii Kk Aa oldu aabey. Camiamza muhalif olduunu hatta bu muhalifliin dmanlk seviyesinde olduunu inkar edemem. Balantlarn tam olarak zemediimiz iin kesin kanaat belirtmem uygun olmaz ama byle bir operasyonu ondan bakas organize edemez. En nemli soru ise bizi nasl deifre etti?
     Azna att zeytinli poaann stne bardandaki son yudum ay ien Engin Altay ksrerek konumak isteini belirtince ona baktlar.
-Ali Yldrm Karaahin holdingde alyor. Kk Aa dediiniz Ayhan Tatekinin Abdlkadir Karaahinle uzun gemii olan bir tankl var. Ali Caner aylnn damad ve gvenlik mdr olduuna gre mantk basit deil mi aabey? Caner veya Ali Abdullah, Ali Yldrm zerinden Kk Aaya ulam olabilirler. Ali Abdullah ve Ali Yldrm Sapancadaki depoyu biliyorlar. yle deil mi? Ali Yldrm Diyarbakrdayken bizden olmayan istihbaratlar oteldeydi.
      farkl gr Aabeyin dncelerini toplamasn salamt.
-nzde haklsnz. O zaman ortak dmanlarmz belli. Caner, Ali Yldrm, Kk Aa ve Orhan Metin.
-Orhan Metin ne alaka aabey anlamadm?
-Yanl hatrlamyorsam daha nce sylemitim Engin. Karaahinlerin itibarlarn kullanmak istiyoruz. 4 yl nce Karaahin Holdingi bnyemize katmak iin karar alnd. Adamlarn gvenilir bir nakliye alar var. dnyasndaki isimleri ok itibarl. 30 yllk irketlemeye gre kk ama salam bir altyapya sahipler. Mahremlerimizin ald karar uygulamak iin ncelikle ortaklk teklifinde bulunduk. Ali Abdullah kar kt iin aile kararsz kald. Orhan Metin ailenin silahl gc, Orhan Metin pasifize edilirse Ali Abdullah ortaklk tekliflerimizi kabul etmek zorunda kalacak. Ali anladm kadaryla, profesyonel olsa da bir tetikiden baka bir ey deil. Ama Caner ve Kk Aa ortadan kaldrlmal. En azndan Canere ayan denk al kabilinden byk bir gzda vermeliyiz.
     Karabulut, Timurhan Yrekli ve Engin Altay balarn sallayarak duyduklarn onayladlar.
-O zaman Kk Aa sende Karabulut.
-Emredersiniz aabey.
-Caner ve Orhan Metin de sizde Timurhan. Ali kk sinek, mide bulandrana kadar yaayabilir.
-Emredersiniz aabey.
-Kk Aann nerede olduunu biliyor muyuz Karabulut?
-Kk Aa istenildii zaman bulunacak biri deildir aabey. Operasyonda parma varsa bir sre ortalarda gzkmez. Aratrr bulurum ama biraz zaman alacaktr.
-Ge olsun da g olmasn Karabulut. Kk Aa ve adamlarnn pasifize olmalarn ve ortala dosya salmasn istiyorum. Kk Aay ortaya karmak iin medya gcn aktif kullanalm. Hakkndaki bilgiler yayn kuruluundaki kardelerimize ve finanse ettiimiz yayn kurulularna servis edin. Kk Aa dedikodu olarak balayacak haberleri okuyup ortaya kmazsa her eyin stne kalacan anlasn. Farkndaysanz sava halindeyiz, medyaya servis edeceiniz her haber doruluu tartlmadan kabul grecektir. Ve muhataplarmzn hareket kabiliyetlerini snrlayacaktr. Her nz de bu minvalde aln, greyim sizi. Muhterem bymzn huzuruna mahcubiyet iinde gitmek istemiyorum.
-Emredersiniz aabey. Ben msaadenizi istiyorum.
-Msaade Allahtan Karabulut kardeim. Selametle. Hayrl haberlerini bekliyoruz.
     Karabulut odadakilerle tokalap knca aabey baklarn Timurhan Yrekli ye evirdi.
-Canere ulu orta bir saldr istiyorum Timurhan. Otelinin nnde olsun. Caner mesaj alacaktr. Pimanlk iinde tekrar yanmza gelmeli. Yok inat ederse hakknda hazrladnz dosyalar nce Canere ardndan gazete ve televizyondaki kardelere ulatrn. Ki yuvaya dnmezse itibarnn sfrlanacan iyice anlasn.
     Timurhan Yrekli glmsedi.
-Emredersiniz aabey.
-Orhan Metine gelince; Turul Ercan ldrtmeye azmettirmek, kara para aklamak, altn kaakl yapmaktan dosya hazrlayp ieri aln. Uzun sre cezaevinde kalmasn temin edin. Ben Adliyedeki kardelerle greceim. Temas halinde kotarrsnz. Mardinli Beir u tefeci. Orhan Metini ieri alnca dkkanlarna ksn. Suphi de hazr olsun.
-Emredersiniz aabey.
-Camiaya kafa tutmak neymi herkes renmeli Timurhan ve herkes camiamza biat etmeli. Hayrl haberlerinizi bekliyorum. Haydi selametle.
     Timurhan Yrekli ve Engin Altay aabeyle kucaklap arabalarna binerek emniyet binasna doru yola ktlar.

Orhan Metin ie gitmek iin hazrlanrken aabeyi aram hemen gelmesini istemiti. Karaahin sitesinin nne geldiinde saat 08 i gsteriyordu. Ali Abdullah apartmannn nne onu bekliyordu.
-Hayrdr aabey sabah sabah? Bir sorun mu var?
     Ali Abdullah dnceliydi.
-Byk bir sorun var Orhan. ok byk bir sorun hem de. Gece Sapancadaki depoya birileri operasyon yapp paralara el koymular.
     Orhan Metin beklemedii bu haber karsnda bir anda ard. Yz kart. Cebinden kard puroyu yakt.
-Kimin yaptn biliyor muyuz aabey?
-Kimse bilmiyor Orhan. Sabah Ankaradan telefon geldi. Mstear Hazineye on milyar dolar teslim etmi.
-Haber medyaya dseydi haberim olurdu aabey.
-Camiann gc Orhan. stemedikleri haber yaynlanmyor. Devlet el koyduysa camiaya sava am demektir. yleyse ortalk ok karr. Bu operasyon devletin pasifize olduu zannedilen milliyeti kanadnn uyandn gsterir Orhan. Mstearn haberi varsa Babakann da haberi vardr. Bu ayn zamanda hkmetin sava ilan demek. Camia zerimize gelebilir, dikkatli olmak lazm.
-Kayp yz milyonu unuttun camiann derdine mi dtn aabey? Ne yapacaz?
-u anda yapacak bir ey yok Orhan. Paray teslim ettik. Czdanmz aldk. Ya camiadan veya Harunun ekibinden paramz bilahare isteyeceiz. stihbarat, emniyet can skc eyler olabilir diyorum. Yaknda kokusu kar, bekleyip greceiz. Ben holdinge gidiyorum. Gelecek misin?
-Gelirim aabey. Dkkana oradan geerim.

Ali Abdullah ve Orhan Metin holdingin nnde konuurlarken Ali arabadan inip yanlarna yaklat.
-Gnaydn Abdullah Bey. Orhan Bey.
-Gnaydn Ali.
     Orhan Metin laf dolatrmadan dorudan sordu.
-Dn gece neredeydin Ali?
-Haticeyle, nianlmla yemee gittik. Saat dokuz gibi Sonerle spor salonuna takldk. 11-01 arasnda Bekirin ay bahesindeydik.
-Bakyorum da bu aralar Sonerle pek sk fksnz.
- arkada olarak birlikte taklyoruz Orhan Bey. Bu sorgulamann sebebini renmem mmkn m?
-Sorgu deil Ali sadece merak. Uygunsuz yerlerde ban belaya sokma diye.
-Dn gece olanlardan haberin yok o zaman Ali diye konumaya kart Ali Abdullah.
-Dn gece ne oldu ki Abdullah Bey? Haberim yok. Televizyona bakmam.
-Dn gece hibir televizyonda yaynlanamayacak eyler olmu Ali.
     Ali cevap bekler gibi sessizce bakyordu.
-Devlet dn gece Sapancadaki bir depoya operasyon yapm Ali. Camiann 10 milyar dolarna el koymu. Sabaha kar para hazinenin kasasna girmi. Senin bu operasyonla bir alakann olmadn varsayyorum.
     Ali gnl rahatlyla cevap verdi.
-Ben sizin iin alyorum Abdullah. Devlet memuru deilim ki operasyonla alakam olsun.
-Bende yle dnmtm Ali. Gemiindeki karanlk noktalardan dolay zaman zaman iime phe dyor.
     Konuma bitmiti ama Ali uzaklamad.
-Bu durumda gvenlik zafiyeti yaamamak lazm Abdullah Bey. Bilhassa Orhan Beyin gvenliini artrmak gerekir.
-Yok artk Ali. Abartma. Camiayla devlet arasndaki sava. Ve benim gvenliim. Ne alaka?
-Camiann yllardr devlete szdn herkes biliyor Orhan Bey. Karaahin Holdinge ortaklk teklif etikleri doru mu?
-Doru Ali. Dorudan ve dolayl olarak yaplan teklifleri reddediyorum.
-Camiann, i dnyasndaki itibarnzdan faydalanmak gibi plan varsa holdinge kmenin en kolay yolu Orhan Beyin pasifize edilmesidir diye dnyorum Abdullah Bey. Yanlyor muyum?
     Ali Abdullah ksa bir an dnd. Duyduklar mantklyd.
-Haklsn Ali. Orhann ismi ve varl yllardr bize dokunulmazlk salad. Byle bir plan varsa sylediklerin mantkl.
     Ali birka adm geriye ekilip mdr Serhat arad. Talimatlarn verdi.
-Evinizin nndeki gvenlii yenileyeceiz Orhan Bey. Her ikinize de rutinlerinizi deitirmenizi tavsiye ediyorum. n azndan grmz netleene kadar.
     Orhan Metin de Aliye hak vermeye balamt.
-Hallederiz Ali. Kaynbabanla konumadn m? Bizden nce hedefte o var.
-Birazdan konuacam Orhan Bey. Sapancadaki depoya sizde para gtrdnz m?
     Orhan Metin dik dik cevap verdi.
-Gtrdk ne olmu?
-Anladnz manada sormadm Orhan Bey. Para sizin istediinizi yaparsnz. Devletin her kademesindeki gc bilinen camia ncelikli olarak sizin devlete muhbirlik yaptnz dnecektir. Bu durumda Karaahin ailesinin tamam hedefte demektir.
     Ali Abdullahn rendiklerini kritik etmeye ihtiyac vard. Bunun iin yalnz kalmalyd.
-Tamam Ali. Bu konuyu ayrntl olarak dnp deerlendirelim. Gerekirse seni
-Gvenlik iinde zafiyet olmaz Abdullah Bey. Ben Serhata gerekli talimatlar verdim. Sivil plakal iki ara srekle olarak takipte olacak. sterseniz farkl alternatifleri de dnebiliriz. Zrhl araba ve elik yelek gibi.
-imdilik onlara gerek yok Ali. nerilerini dikkate alacaz, deil mi Orhan?
-Evet aabey. Gvenlik mdrmzn nerilerini gz ard edemeyiz. Rutinlerimizi gzden geirmek nemli. Her zamanki gibi ok dikkatli ve mantklsn Ali.
     Ali cevap vermedi.
-Tamam Ali. Sen iine bak.
     Ali karlk vermeden arabaya binip hareket etti. Orhan Metin baklaryla Aliyi takip ediyordu.
-Ne yapacaz aabey?
-Bekleyeceiz Orhan, imdilik. Alinin ngrleri hakl. Sende dikkatli ol.

Karaahin Holdingden ayrlan Ali ok mutluydu. Helal olsun sana Kk Aa. Camiann bunu hazmetmesi zor olacak ama kendini riske attn Bu dncelerle ayl Otelin yemek salonuna girdiinde Caner ayl ve Hatice kahvalt masasnda bekliyorlard. Sandalyeye otururken bekledii soru Caner ayldan geldi.
-Dn gece neredeydin Ali?
     Ali formalite kayn pederine glmseyerek bakt.
-kinci defadr bu soruya muhatap oluyorum Caner Bey. Yanl anlamayn. Dn gece Haticeyle yemek yedikten sonra spor salonuna ardndan bir arkadamn ay bahesine gittim. Gece birde evime gidip yattm.
-Dn gece olanlardan haberin var o zaman.
-Biraz nce Abdullah Beyden duydum. Gece bir operasyon olmu galiba. Birileri camiann kayt d dvizine el koyup sabah Hazineye teslim etmiler diye duydum. Bu devletin camiaya sava ilan etmesi demek.
-Doru duymusun Ali. Devlet hi kimsenin beklemedii bir hamle yapt. Bu saatten sonra camia beklenmedik eyler yapabilir.      
     Caner ayl garsona ay getirmeni iaret etti.
-Evet Ali. Seni dinliyorum.
-Tahminime gre hedefte siz varsnz Caner Bey. ldrmek iin saldrabilirler. Benim iin yaptklarnz ve benim yaptklarm. Bunlar bir arada dnnce camiann depoyu devlete ihbar ettiiniz dncesine kaplmas mantkl geliyor. Size saldrmak iin ok fazla sebepleri var. Yanlyor muyum?
-Yanlmyorsun Ali. Yllardr camiann iindeyim. En byk finansrlerinden birisiyim. Birisiydim demeliyim. Camiann tm gnahlarna bir ekilde ortak oldum. Camia tam olarak beni zengin etmedi ama ben onlar ihya ettim. Bedel demeye hazrm. Benden sonra olacaklar dnmyorum. Takdiri ilahi. Herkes kaderini yaar. Kzma sahip kman istiyorum, cann pahasna.
-Bunlar dnmek iin erken Caner Bey. Biz tedbirimizi alalm. Gerisi takdir. Gvenlik mdrnz olarak an itibaryla evinizin ve i yerlerinizin gvenliini artrmak istiyorum. Onay verirseniz hemen balayalm. Size yeni bir ofr ayarlayacam. Olabildiince dikkatli olmanz, ofr ve korumasz hareket etmemenizi rica ediyorum. sterseniz elik yelek ayarlayabilirim. Personeliniz dahil kapal mekanlarda bulunmamanz lazm. alma odanz deitirmenizi neriyorum.
-elik yelek hari tamam Ali. Sen hallet. kmadan seninle konualm.
Caner ayl masadan kalkp uzaklat. Hatice onaylad Aliyi.
-Sylediklerini ben hallederim Ali. Babam hedefteyse sende hedeftesin. Ne yapacaksn?
-Benim iim bu Hatice. Kendime dikkat ederim. Sizin gvenliiniz daha nemli.
-Ekstra korumaya ihtiyacmz olduunu dnyorsan, devlete mi bavursak?
-Sen bilirsin Hatice. Camiann gcn dnnce Gvenilir balantlarnz varsa aa kmadan bir eyler yapabilirseniz bilemem. Benim her hangi bir balantm yok. zninle bir telefon grmesi yapmam lazm.
Ali masadan kalkp birka adm uzaklat. Serhat arad. Caner aylnn ev gvenlii ve koruma iin talimat verdi. Grmesi bitince masaya geri geldi. Haticenin zerine krem peynir ve bal srd ekmei ald.
-Ne dnyorsun Ali?
-Adm adm atee doru gittiinizi Hatice. Sadece hayatnzla snrl deil. Ksa bir sre sonra tm servetinizi kaybedebilirsiniz.
     Hatice glmsedi.
-Takdir Ali. Hepimiz kaderimizi yaayacaz. Bilmediimiz eyler iin zlmeye gerek yok, yle deil mi?
     Ali cevap vermedi. Kafasnda dnceler cirit atyordu. Bu gnlk rahatt. Byle bir durumda kendisi olsa beklenmedik anda saldraca iin bu gn saldr beklemiyordu. Ama akam ve yarndan sonras her eye hazrlkl olmak lazmd. Kahvalt bitince Hatice odasna kt. Ali Caner aylnn yanna, lobiye geti. Caner ayl her gnk rutini gerei tm gazeteleri sehpann stne ym inceliyordu. Aliye oturmas iin iaret etti.
-Ne dnyorsun Ali?
-Hayatnz yksek risk altnda Caner Bey. Hayatnz, servetiniz, aileniz ve itibarnz.
     Caner ayl kahvesinden bir yudum iti. Taban kenarndaki lokumu azna atp inedi.
Gzlerini Aliye dikti.
-Tavsiyen var m?
-Savan seyrine bal olarak deiir Caner Bey. Camiann hkmete dolaysyla devlete kafa tuttuunu biliyorsunuz. Camia hkmetin desteiyle elde ettii gc koruyabilir mi? Bana sorarsanz koruyamaz. Camia yllardr dorudan veya dolayl olarak insanlarn cann yakt, yakmaya devam ediyor. Dindarlara, milliyetilere, solculara, lkede ki tm toplumsal snflara zarar verdiler. Devlet iin hayatn feda edecek milyonlarca insan var. Karar sizin. Tecrbeleriniz ve ngrlerinize gre karar vermelisiniz. Bu saatten sonra camiaya geri dnebilirsiniz veya devletin tarafna geersiniz. Bu kadar yllk i yaamnzdan sonra devlete ulamak sizin iin zor olmaz diye dnyorum. Devlette her hangi bir balantm olmad iin size yardmc olamam.
-Meslek ahlakna uygun deil ama sana bir sorum var Ali? Karaahinler?
-Dn geceki operasyonu biraz nce Abdullah Bey haber verdi Caner Bey. Tahminim onlarnda Sapancada paras vard. Size yaptm nerilerin tamamn onlara da yaptm. Nasl bir pozisyon alacaklar hakknda bir bilgim yok.
-Karaahinler yllardr devlet yanls bir gurup olarak bilinirler Ali. Pozisyonlar az ok tahmin edilebilir. Camiaya hep souk yaklatlar, ortaklk tekliflerini reddettiler.
-Yorum yapmam dediiniz gibi meslek ahlakna uygun olmaz Caner Bey.
-Tamam Ali. Sen iine bak. Grrz.
     Ali bayla selam verip kt. Gezdii i yerlerindeki gvenlikileri sk skya tembihledi. Kk Aay arama ihtiyac hissetmedi. Kk Aa gibi deneyimli bir istihbaratnn en azndan birka gn ortalarda gzkmeyeceini biliyordu. Arayana kadar Kk Aay aramamak en dorusuydu.
Onun yerine Hulkiye cevapsz bir ar att. Saat 11de Soner arad.
-Efendim Soner.
-Msait misin?
-Msaitim Soner Hayr m?
-Hayr Ali. Hayr. Kibar yengenin yerinde yemek yiyelim seninle.
-Konum at, orada bulualm.
     Saat 11,30 da Ali lokantann karsna arabasn park etti. Soner bekliyordu. Arabadan inip yaklat. Lokanta dolmaya balamt.
-Sorun mu var Soner?
-Hafta banda birileri gelip hara istemiler Ali. Murat haber verdi. Gelsinler, bakalm kimlermi?
     Yarm saate yakn beklediler. Beyaz kakollu tespihli adamlar lokantaya yaklanca Soner ve Ali adamlara doru yrdler.
-Hayrdr birader? Yemek yemeye geldiyseniz biraz bekleyin lokanta dolu.
     Otuzlk tespihi sallayp duran kakollu ban evirdi.
-Size ne birader? Lokantann sahibiyle iimiz var.
-Ne iiniz var?
     Kakollu adam elini beline atmaya frsat bulamad. Sonerden kafay yer yemez yere yld. Alide Sonerle e zamanl olarak dier adam vurduu kafayla yere ykmt. Dier iki adama frsat vermeden silahlarn ekip adamlara dorulttular.
-Bana bakn genler, gidin Rfk aabeyinize syleyin. Bu lokanta Orhan Metin Karaahinin korumasnda.
     Az burnu kan iinde yerde yatan adam burnunu tutarak ayaa kalkt.
-Orhan Metin Karaahin? Psikopat Orhan Metin mi?
     Soner dilerini gstererek gld.
-Aynen koum, psikopat Orhan Metin. imdi toz olun buradan. Haydi. Haydi.
     Adamlar koar adm uzaklatlar.
-Karnn a m Ali?
-Pek deil Soner. Lokanta boalsn bir eyler attrrz. Bekleyelim.
     Lokantann iinde herkes can havliyle alyordu. Kibar Karaahin ve gen alar servise zor yetiiyorlard. Murat boalan tabldotlar toplarken bir taraftan da ay servisi yapyor, bulak kadn gelen tabldotlar ykayp tezgahn kenarna istif ediyordu. Yasemin kasann bandayd. Lokanta be gndr 11,50-13,00 aras full ekiyordu.
-Duyduklarm doru mu Ali?
-Duyduun eye bal Soner. Ne duydun?
-Devlet dn gece camiann deposunu patlatm. On milyar dolara el koymu.
-yle olmu bende duydum.
-Senin bu konuda bilgin yok, deil mi?
-Bilgim yok Soner. Ama ortalk snyor. Devlet sava baltasn kardna gre yaknda ortalk toz duman demektir. Dikkatli olmak lazm. Ekibini salam tut bana sorarsan.
-O konuda salamz Ali. Orhan Bey hakknda sylediklerin aklma yatt. Merak etme.
     Kibar Karaahin lokantann nne geldiklerinde Soneri fark etmiti. Saat 13 te servis rahatlayp lokanta boalnca kapnn nne kp Sonere seslendi.
-Soner Bey!
-Efendim yenge.
-Biraz nce kavgam ediyordunuz siz?
-Yok yenge.
-eri gelin. Karnnnz a m?
     Soner ve Aliyi ieride Murat karlad.
-Murat Soner ve Aliye servis aar msn?
     Murat hemen pencere kenarndaki masaya servis at. Birka dakika iinde tabaklarda kuru fasulye, pilav, salata, yannda kadayf geldi. Kibar Karaahin gelip masaya oturdu.
-Neler oluyor Soner Bey?
-nemli deil yenge. Birilerinin rahatsz ettiini duyduk ta. Arkadalara rica ettik gittiler. Tekrar gelirlerse haberimiz olsun.
Kibar Karaahin Murata bakt.
-Murat m haber verdi?
     Soner ban sallayp yemee devam etti.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn polisiye kmesinde bulunan dier yazlar...
Bereli 25
Bereli 33 Final
Bereli 28
Bereli 32
Bereli 19
Bereli 31
Bereli 20
Bereli 29
Bereli 21
Bereli 23

Yazarn roman ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Mankurt simli Romanm
Terk Edilmi Romanlar Bitenlerden Daha Vaatkr.

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
slam Felsefesi - slamn Felsefesi - Mslmann Felsefesi [Deneme]
Selefiler - Reformcular [Deneme]
Kelimeler Kavramlar - Reform - slamda Reform [Deneme]
Kelimeler - Kavramlar - Oryantalistler [Deneme]
Amatr Yazarn ilesi [Deneme]
Yaratc - Yaratma [Deneme]
Kelimeler Kavramlar - Kelam lmi [Deneme]
Zafer Toprak Syleisi - Tarih [Deneme]
Elfaz - I Kfr [Deneme]
Kelimeler Kavramlar - nsan Anlatan Bir Kelimedir [Deneme]

MUSTAFA ESER kimdir?

50 YAINDAYIM. MEMURUM. K OCUUM VAR.

Etkilendii Yazarlar:
HERKESTEN VE H KMSEDEN

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | MUSTAFA ESER, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.