..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Bilimsel > Ruhbilim > Ahmet Zeytinci

17 Ekim 2023
Pireyi Deve Yapanlar  
Ahmet Zeytinci
Parmanza ine mi batt ya da ekmek keserken ba elinize mi kardnz, ne yapalm sadece elinize kardnz, aklnz karmadnz ya, olur bazen byle vak'alar, vak'alar da vak'anvisler yazar, yani yazard eskiden imdi vak'anvis mi kald? lber Ortayl gibi salam tarihilerimiz var...

:AFJ:
Pire bu, nasl deve olur demeyin. yle bir oluyor ki hem de incir ekirdei bile buna ayor da dolmuyor. Ben doluyorum, ben yazyorum, incir ekirdeine ne ki? Ha bir de u var Yunanistan'n Pire Limanna gidecekseniz de bu da gznzde byyor ise orasn bilemem...

Parmanza ine mi batt ya da ekmek keserken ba elinize mi kardnz, ne yapalm sadece elinize kardnz, aklnz karmadnz ya, olur bazen byle vak'alar, vak'alar da vak'anvisler yazar, yani yazard eskiden imdi vak'anvis mi kald? lber Ortayl gibi salam tarihilerimiz var...

Baz tipler vardr ''Dnya yansa bir tutam otu yanmaz.'' derler, herkesin de baaramad bir davran kalbnn betimlemesidir bu... Bu adamlarn gznde pire piredir, deve de devedir...

Hi bir eyin fanatii olmamak lazm. Ne siyasi partilerin, ne futbol takmlarnn, ne sanatlarn, ne de baka baka kurum ve kurulularn... Ne yapalm takmnz yenildiyse, iki takm ma yapyorsa biri yenecek biri yenilecek illaki... Matan kp da imeye datmaya gitmenin ne alemi var? Oy verdiiniz parti iktidardan dt faraza, ne yapalm, semenin tercihlerine sayg gstereceiz. Siz bunlar iin o kck pireleri deve yapmaya kalkar da einiz ve dostunuz ile kavga grltye tutuursanz, ok ey kaybedersiniz, her eyden nce, dostluu, arkadal, muhabbeti kaybedersiniz...

Develer de iki eit, ok eit de aslnda benim bildiim, tek hrgl olan bir de iki hrgl olan var. Tutup pireyi deve yaparken iki hrgl yapmayn bari... O zaman iki katna km demektir sorunlarnz, benden sylemesi...
Canm ok da pirelenmeyin siz de her eye biraz da ho grl ve itidalli olmak gerekir hele de bu devirde... Yoksa her olayda pireleri deve yapmaya kalkarsanz dnyada yaanlr bir yer olmaktan illaki kacaktr eninde sonunda...

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn ruhbilim kmesinde bulunan dier yazlar...
Uyku Problemi Olanlar
Bazen Kafay Yer nsan
ocuklarnza Sevgi ile Yaklan
Psikopat ve Sosyopat Dolu Bir Dnya

Yazarn bilimsel ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Ekya Ekranada Hkumdar Olmamal
Bende Seimin ve Siyasilerin Nabzn Tuttum
iddeti Krkleyin Bakalm
Marsa Bir ki
Seim Vaatleri
Holywood Neden Hep Felaket Tellall Yapar
Emperyalizmin Oyunlar
Filmlerde Dnyay Kurtaranlar Gerekte Dnyann ine Edenlerdir
Noktal Virgl
Virs Sonras nsan Tipleri

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Belasn Arayan air [iir]
Buradan Bir iir kmaz Demeyin [iir]
Havai [iir]
Hamdi ile yi Arkadatk [iir]
yi Misiniz [iir]
lm Kolay Be Olum [iir]
Al Koy Cebine Bende ki Bu Yrei [iir]
Biz Nerede Yanl Yaptk [iir]
Yaadklarm Yazdm Sadece - 2 - [iir]
- Kar - [iir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da balayp devam eden bir hayat. lk ortaokul, lise ve iki yllk bir niversite deneyimi, ticaret hayat Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dii biri erkek aslan olmak zere hayat mutlu bir ekilde akp gidiyor. Biraz iir, biraz yk ve denemelerin scaklnda. . .

Etkilendii Yazarlar:
Nazm Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Ahmet Zeytinci, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.