..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Bulanmadan ve donmadan akmak ne hotur. -Mevln
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > iir > Ak ve Romantizm > sa Kantarc

10 ubat 2024
S. Kimek ve Hayaletli Evler  
sa Kantarc

:AAJ:
nsanlar para kazannca her eyin gzel olacan sanr, ok para, unlar bunlarhep bir gvence iinde olmak isterler
Oysa hayatn temeli ruhaniyettir, ruh, ruhsal alan, ruhsal yaama tarz.
Herkesin bildii gibi en bata insanlar birbirini s.kmek iin sevgili olur. Kz adam s.kmek ister, adam kz. Bu yzdendin ki bir sr sevgili geride brakrz ve yenisini ararz.
nsanlar evlenirken yuvam olsun, ocuum olsun ya da bana bir adam baksn diye dncelerle evlenir, ailem evlenip evden gitmemi istiyor.
Oysa akn, evliliin temeli ruhsal arkadalktr, yoldalk insan bunu en bata anlayamaz, ya 40, 50 olan milyonlarca insan da anlayamaz, ama baz ansllar anlayacaktr.
stediklerimizi elde ettike, ya bu beni mutlu eden ey deilmi diye dnrsnz, ve bu yzden boanr insanlarkendilerini bulup tanmaya balamlardr, gzleri, ufuklar almtr, yzn grmek istemediim lanet eski karm diye bir ey yok bende, annesinde kalan ve srekli benden para isteyen ve beni sevmeyen, kar iin seven bir ocuum yok.
Mutlu olaym derken uvallar insanlar, ba belaya girer.
Ak olur birini ldrr, kr ya hibirisi olmad, beni defalarca ldrd kaltaklar ama kllerimden kendimi yeniden yarattm.
Ya aldka insann her eyi deiir, inanlmaz biimde. 18 ayr, 30 ayr, 40 ayr, ama bazlar hi deimez, dnmeyen insanlardr bunlar, farkna varan insanlar ise istemedikleri eyleri srdrmezler, onlar ruhani yoldalarn bulur anslar varsa, ruhaniyeti bulurlar, bulacaklardr, arayan bulur derler, mevlasn, belasn da.
Deiim, dnm kanlmaz. Sonu ne olursa olsun insan deimek, dnmek zorunda.
nsan hevesini alr ve ald iin bambaka eylere ynelir, bir ocuum olsun der, ocuk olur ve sonra baka bir eyler ister, iyi bir ister, onu bulur ve iyi paraya ramen ii brakr, bu benim istediim deilmi diye dnr, mesela evliliin ne olduunu renen ve boanan biri, bunun acsn eken biri bir daha asla evlenmem der, her eyi yaayp deneyerek reniriz, batan ne olur nereye gider nasl bilelim, nemli olan birini, birilerini, kendimizi mahvetmeden ilerlemek, yolumuzu bulmak, ein seni aldatt m, siktir et, yr git, bas tekmeyi, hayatta her ey olur, tutup da intihar edip kurtulaym deme. in srr, ne olursa olsun pes etmemeliyim, yoluma devam etmeliyim demektir, zorsa diren, acysa katlan, alamaksa ala; ama yer yer fkeden kudurma ierir yaamak, ge git ilerle, moral veren eylere sarl.
Hibir eyi delice isteme.
Hibir eye delice balanma.
Bu yol sadece ruhsallkla geilir, tamamlanr.
Bilgece eylere, felsefeye, dncelere, moral veren eylere ve fikirlere sarl, kendini yen, kendini a, kendinin kulu klesi olma ve hi kimsenin, sakince bak her eye, kalbindeki sevgiyle, ve merhametinin nn tkayan eyleri at iinden, ta atma ve talamasn kalbin. 13 yandaki gibi umutlu kal lene dek.
u ara en yaygn sorun uyuturucu sorunu. Buna bulama.
Her ey ters gidebilir, gzel eyler bombok olabilir.
Yklmamalsn.

Tematik televizyon kanallarnn birinde bir program izledim, ad: Hayaletli Hastane. Birka gen adam var, bunlar metafizik varlklarn olduu evleri, yerleri ziyaret edip onlar grntlemeye alyorlar. Onlardan biri unu diyor: Bu varlklarn geldii yer sour.
Dedii doru, ben size bu bilgiyi vereyim: eytani varlklar, ruhlar, eytani metafizik varlklar bunlar yaknnza geldiinde, bedeniniz onlara temas ettiinde muazzam bir keskin soukluk hissedersiniz, bu bildiimiz souk gibi deildir, bambaka, keskin bir soukluk, rperti duyarsnz.
Deneyimledim!

Hayalet ya da onlarn deiiyle kt ruhlarn olduu hastanede gece ekim yaparken varlklar kzdrmak ve onlar kafesle yakalamak gibi bir numara yapyorlar, ve metafizik varl epey kzdryorlar ve tam bu srada genlerden biri ondan hi beklenmedik hareketler yapmaya balayp fke krizine girip barmaya ve metafizik varla kfretmeye balyor ve kendini kaybediyor
Gen adam evden kp kendi bana ilerlerken fkeyle baryor.
Ne oldu ona?
Ktcl eytani varlklar kalbe girip kalbin frekanslarn nefretle doldurur, evin bacasnn tkanmas ya da dardan kapatlmas gibi, o zaman ev duman dolar, boulursunuz.
Hayalet peinde koan gencin kalbi, zihni bloke oldu, arzaland sistemi, fkeyle patlyor baryor.

Bu genler varlklarn seslerini kaydetmeyi baaryor, dk frekansl seslerle onlar rahatsz edebiliyorlar.
Dk frekansl ses demek onlarn yannda dinamit patlatmak gibi bir eydir, rahatsz edicidir.
O birka gen uzun ylardr bu ite olduklarn ve ilk kez byle gl bir ktcl varlkla karlatklarn anlatyor.
O ktcl varlklarn milyon numaras vardr.
Onlar nasl bloke edersiniz.
radenizi demir gibi yaparak. Kim gibi? Tomris Hatun gibi.
Nefes kontrol gc.
yle gl nefes alp ver ki a kurt gibi dada.
Karn kaslarnn, gbein kontrol, binlerce yumruk yesen de karn ars hissetmezdin.
Gzn diktiin canllar nesneler.
Gzn hep gzel eylere dik, baklarnda ruhaniyet, nur olur.
Du al.
Kendini bulduun kiiyle sevi atr atr.
Aksi arza saan btn dnce ve fikirleri yok et zihninden.
Her an ok yufka yrekli olabilmelisin ve sk sk demirde yrekli.
Dua.
Duadan nemlisi yrek gc.
En zorlu anlarda moral ver kendine.
Acya, travmaya dayanma eiini srekli ykselt.
Yeryz bir cehennemdir, ne normali!!!!!!!
Pes etmemezlik bilinci, iradesi.
Yarandaki kurtlardan nefret etme.
Bilin alt kontrol.
Bilin altn yeniden dizayn et.
Allahn isimleri yardm eder.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn ak ve romantizm kmesinde bulunan dier yazlar...
Kz Aldm rlplak
imdi Yak Bir Sigara
Birds And Girls
Bir Kadnn Geliim Sreci
Bir Kedi Bir Fikir Meme
Seni Mutlu Edeceim
Onun Srtn Hayal Ediyorum
afak Bir Ezgiyle Hatrlyorum Seni
nk Delisin
En Gzel Sevime Yerleri

Yazarn iir ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Hayran Olduum Tek ey
Bir Kvlcm Seni Kurtarr
Gecenin Isl Ceplerinde Iyor Gen Kz
Dilerinin Beyaz Sessizlii
Fahie
Ellerindeki G
Dostum Mevlt
kz Lei ve Karnca
lk Sarldn Senindir
Ac Zorsa Krmzdr Sevimek indir

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Dindar Kzn Kendini Arama abalar [yk]
Atlar ve nsanlar (Sevienler in) [yk]
Saplantl Ak ve Yapayalnz Gnler [yk]
Gen Kzlarn Dnyas ve Dardakiler [yk]
Teneke Surat [yk]
Kimseyle Vurumayn [yk]
Biz Evlensek mi? [yk]
ki Yalnz [yk]
Kara imsek ve Kardeleri [yk]
Bir Kzla Bir Erkein Dostluu [yk]

sa Kantarc kimdir?

yazar

Etkilendii Yazarlar:
jack london

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | sa Kantarc, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.