..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
ahin bakl, ahu gzl, irin davranl ve tatl szl idi. -Fuzuli, Leyla ve Mecnun
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > iir > yksel > Hlya Krklarolu

7 Temmuz 2024
Kendime Kadar (Sevgili Gnlm)  
Avmede henz satn alm olduum

Hlya Krklarolu

:AED:
Avmede elimde henz satn alm olduum ipek etamin earbm ile hlyalara dalmken, gecelere ve ryalara pekte ihtiyacm olmadn biliyordum sevgili gnlm✍🏻
Varsn lde olmasn bedenim, bir balarna kalsn kum taneleri, aralarnda olmadmn farknda bile deiller, peki ya olsaydm?

Ayakkab m giyerdim sanrsn kzgn kumlarda; belki oka snacak yanacak, kavrulacak ayak tabanlarm, bedenim ay ayyy ayyyy ayyyyyyy deyip bir parmak ucuna, bir topuklarla havaya zplarken metrelerce ipek kuma zerimde rzgarla dans ediyorken ruhum, duymam ki yakc scan verdii azabn sesini.

Ya duymazsam susuzluu lde? Grmesem veya ayaklarmzn dibine kadar gelmezse serap?
Ardndan syleriz: Gelmese de olur kendi bilir!
Ad stnde serap!

Dnya deli gzlerimden uzun yllar oldu, ok uzun yllar.
ok susuz kalm olabilirim dnyada, ok sevgisiz de kalmmdr bilirim: Bak bunu bilirim ite sevgili gnlm.

Ya olduu gibi kabul edebilmeli her eyi tek tek, veya tmn birden reddede bilmeli?
Sokak diliyle ya herro; ya merro diyebilmeli.

Her birimizin cebinde krmz kart gibi HAYIRlarmz olsada ya kullanmyoruz, ya da zamannda kullanamyoruz ki hayatta bu arada akp gidiyor avularmzdan.
Halbuki Hayrda hayrlar vardr.

nsann kuma ne kadar ok ihtiyac olduunu imdi yazarken anladm sevgili gnlm, ne garip deil mi?
Deniz kenarnda ki kumlar deil; lde ki kumlara ruhen ihtiyatan bahsediyorum.

Araplarn edebiyat belki bu yzden mi kuvvetli. l kumlar m tetikliyor kalemi?

Yanmdan, samdan, solumdan yryen merdivenlerden geen insanlar gryorum avmede, darda da bu byle onlarda belki grebiliyordur beni diyeceim fakat gz arpmalar oluyor ksaca. Dikkat ekecek bir eyim yok, kalemimden baka onu da duyan grebilir beni.

Grnmez gibi bir insan oldum sihir katmadan, nlanma olmadan kah oradaym, kah burada.
Kalemim deince duygulara kveriyorum birden
hokus pokus gibi ortaya

Her zamanki gibi bir oradan, bir buradan yazdk yine bizim de usulmz byle ne yapalm deil mi?
Bu yalarda sakinliyor insan sanki sevgili gnlm✍🏻.
Geri yerine gre sakindik hep.
Haberleri izlemiyorum uzun zamandr, genlikte izledikte mutsuzluktan baka ne oldu bugne kadar?

Dnya, mal, mlk, para, gm, dolar, euro deyince ban kaldrmyorsun bile bu yalarda, burun kvrp hh diyor ileriye bakyorsun, yol var m yrnecek diye!
Bize yolumuz lazm, seksek oynayarak mutluluk iinde yryecek yol lazm. Yolumuzu da kendimiz ina edeceiz edebiyat, spor, sanatla

Dikkat ekmemek albenisi olan bir ey, arada bakldnda gzlerime huzursuz oluyorum. Bu yzdendir ki kimsenin gzlerine ruhunu grmekten te bakmyorum.
Gzler kalbin aynas ya hani sevgili gnlm✍🏻
Yalan da syleyemezmi onlar diyor szlerin yazar, yalan m?
Kalbm basarm ki doru! Gzlerde sakl, kalpler.

Ruhu grmek ise bir dakika sryor sevgili gnlm✍🏻
Sonra bakma bakma sakn, bakmasnlar bana da

Byleyken byle iteEtraf gzlemlemek iin byk ansn oluyor. O kadar grnmez olmuum ki, bamda ki ipek earp ile kaldrm talar arasnda kmldayan yapraklar grebiliyorum kendime kadar.

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn yksel kmesinde bulunan dier yazlar...
Bylendim
Silindir Fra
Seksek
Yakn Gzl ile Uzaklara Bakmak
Salarma Rengarenk Boncuklar Taklymta
Senin Adn Hlya
l ve Krmz pek
Alalm Artk Kalemi Elimize
Data ve Desesperado
Hevesimi Saklarm

Yazarn iir ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Sensiz
stemem Demesin Gzme Gz
Susturur Beni
Tutulma
Yeilky
Buz Mavi Rengi
Yamurlu Gnde Ara
Elim Titrer
Yaln
Mavi ve Hlya

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
B On ki [Deneme]
Ne Zaman? 2nci Blm [Deneme]
Tekerlek Patlad Zaar [Deneme]
Bir Saa Bir Sola Sallanyorum [Deneme]
Aquarallyswimming Anlar Birinci Parkur Karg [Deneme]
Bir Ka Karnca [Deneme]
Bilet Kazand [Deneme]
Ne Zaman Kltrleneceiz? 1nci Blm [Deneme]
Kltr 4nc Blm [Deneme]
Kltrleneceiz Kltrleneceiz 3 Blm [Deneme]

Hlya Krklarolu kimdir?

1970 Erzurum merkez doumluyum. 1972 ylndan bu yana stanbul da ikamet etmekteyim. 5 yllk konfeksiyon deneyimimden sonra 10 yl hizmet sektrnde alan olarak yer aldm. 2016 ylndan itibarenaktif olarak yzme sporuyla ilgilenmeye baladm. Master yzc olarak bir ok birincilik ve derecelerim bulunmaktadr. Yzme sporu dnda, okuluk ve taekwondo ile de ilgilendim. Keman dersi aldm. Dier ilgi alanlarmn iinde Franszca ve keman bulunmaktadr.

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Hlya Krklarolu, 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.