..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyada insandan çok aptal var. -Heinrich Heine
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aþk > Orhan TURAN

13 Mart 2006
Sen Ýçimde Kal Ey Sevdiðim!  
sýralama

Orhan TURAN

Þimdi bu geceden sonra, yani bir sonraki geceye eþ düþen karanlýkta ve onu takip eden sonraki ayrýlýk zamanýnda, ya da sonrasýnda… Þimdi bu gündüzden sonra, yani bir sonraki gündüze eþ düþen aydýnlýkta ve onu takip eden sonraki ayrýlýk zamanýnda, ya da sonrasýnda… Þimdi bu düþündüðüm “sen”den sonra, yani bir sonraki düþünceme eþ düþen paragrafta ve onu takip eden ayrýlýk cümlesinde, ya da sonrasýnda… Þimdi bu yaþamdan sonra, yani bir sonraki yaþama eþ düþen zamanda ve onu takip eden sonraki ayrýlýk zamanýnda, ya da sonrasýnda, Kulaklarýn çýnlarsa sevdiðim, bil ki adýný anýyorum ve seni söylüyorum her daim!

:CACC:
Ben sana yazýlar yazarým, þiirler okurum, “yorgun iþ dönüþlerine” býrakýrým tüm kasvetimi ve her gece ölmeden kusarým sensizliði…
Gözlerim taþýrken gamý, rýzk denen bu yükü de unuturum, saçý sakala baðlar yatarým, sen yeter ki ruhumda kal!

Sen hülyalarýmda kal! Orada daha kutsal ve daha yücesin!
Bilirim! Orada daha huzur verici ve sevgini esirgemezsin.
Sen rüyalarýmda kal!
Elini tutarým, gözüne bakarým, saçlarýný tararým rüzgârda!
Sen hep içimde kal yasak aþkým!
Aðlarým,
Söylerim hem þarkýmýzý, sonra dualarým vardýr peþi sýra, mübarek akþamlarda dillendiririm!
Sen içimde kal ey sevdiðim!
Ben sana yazýlar yazarým, þiirler okurum, “yorgun iþ dönüþlerine” býrakýrým tüm kasvetimi ve her gece ölmeden kusarým sensizliði…
Gözlerim taþýrken gamý, rýzk denen bu yükü de unuturum, saçý sakala baðlar yatarým, sen yeter ki ruhumda kal!

Zannýmca bu aþk efsanem olacak benim! Her defasýnda ulaþmak istediðim ama tutamadýðým bir aðaç dalý. Görmek istediðim sonsuzluk, bulmak istediðim mutluluk, sevgilerin en yücesini yüklediðim sen;
Zannýmca bu aþk sonum olacak benim!

Rubai’den de girdim, Mesneviden de, Kürdili Hicaz da yetmedi, Uþþak makamý da kurtarmadý bu ruh halini… Anlatmaya deðer bulamadým hiçbir naðmeyi, anlamaya deðer gelmedi hiç biri…

Arayýp bulmasý gereken bir adresi var gönlümün! Biliyorum çiçeðim, hiç bulamayacak seni! Hep soracak, isteyecek, koklayacak ve arayacak ama hiç bulamayacak.
Gözlerim tütecek gözlerinde, ellerinin hasretiyle, yokluða deyecek ellerim, sesinin titreþimini ararken kulaklarým, bir kurt kadar keskin olacak ve kesif bir yorgunlukla düþecekler omzuma… Acýdýr, ýzdýraptýr, yazýktýr ki ne ellerini bulacak ellerim, ne gözlerini gözlerim ve ne de sesini iþitecek kulaklarým…

Þimdi bu geceden sonra, yani bir sonraki geceye eþ düþen karanlýkta ve onu takip eden sonraki ayrýlýk zamanýnda, ya da sonrasýnda…
Þimdi bu gündüzden sonra, yani bir sonraki gündüze eþ düþen aydýnlýkta ve onu takip eden sonraki ayrýlýk zamanýnda, ya da sonrasýnda…
Þimdi bu düþündüðüm “sen”den sonra, yani bir sonraki düþünceme eþ düþen paragrafta ve onu takip eden ayrýlýk cümlesinde, ya da sonrasýnda…
Þimdi bu yaþamdan sonra, yani bir sonraki yaþama eþ düþen zamanda ve onu takip eden sonraki ayrýlýk zamanýnda, ya da sonrasýnda,
Kulaklarýn çýnlarsa sevdiðim, bil ki adýný anýyorum ve seni söylüyorum her daim!

Mahur akþamlardan da yazdým, denemelerden de, manzum da yetmedi, serbest nazým da kurtarmadý beni, yazýya dökmeye baþaramadým hiçbir zaman seni! Seni tercüme edemedi lisanýma hiçbir kelime!
Sonunda olmasý gereken bir sahibi var gönlümün! Biliyorum sevdiðim, hiç olmayacaksýn sen! Hep soracak, isteyecek, koklayacak ve arayacak ama hiç bulamayacak.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn sevgi ve aþk kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Kahpe Kadýn Mona Lisa…
Tarla Kuþuydu... Juliet!
Alýþamadým Bu Kente
Ayýp Yalnýzlýklar...
Ýþte Gidiyorum Çeþmi Siyahým
Eðil Kadýn; Alnýndan Öpeyim!
Ne Zaman Çok Ýstesem Gelme!
Yaþadýðýmýz "Hayalse", "Gerçeklerine" Lanet!
Tahta Kaþýk
Duman

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Aþk mý Alýþkanlýk mý?
Lâl...
Allah"ýn Arama Motoru!
Eylüle Teslim Bir Adam; Alpay…
Geçmiþi Yad Edip, Þimdiye Sitem Etmektense, Þimdi Ýman Dileyip, Geleceði Güzelleþtirmek Zamanýdýr
Bacaðýmý Kaybettiðim An!
Sevgi Sonunda Yanmayý Getirir!..
Kime Aitsin?
Bir Garip Seyyahlýk; Kendine Göçen...
Kýrýk

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Özledim [Þiir]
Yanacaðým [Þiir]
Öncesi Yok [Þiir]
Seni Kendime Sakladým, Hepsini Bana Sapladým. [Þiir]
Bana Her Þey Seni Hatýrlatýyor! [Þiir]
Benim Adým Mabure; [Þiir]
Su ve Ateþ [Þiir]
Tüm Ayrýlýklara Dair [Þiir]
Dua… [Þiir]
Utandým Filistin [Þiir]

Orhan TURAN kimdir?

Yazarken çarptýðým kayalar, ruhumun akýþýný kemirince görüntü farklýlaþtý. Her otuzuna geldiðinde mi, muahasebe yapma gereði duyar insan. . . Cevaplanmasý gereken çok soru var þimdi. . . Allah'a af dileyerek, hayata ikinci defa baþlamak. . . Ýkinci þans da bu olsa gerek!

Etkilendiði Yazarlar:
...

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Orhan TURAN, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.