..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Paranýz varsa toprak alýn. Artýk üretmiyorlar. -Mark Twain
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Þiir > Modern > ÇAÐLA GÖKDENÝZ

20 Mayýs 2009
Yan... Yan... Yan...  
‘Ey ateþ! Ýbrahim’e karþý serin ve selametli ol.’’ Enbiya/69

ÇAÐLA GÖKDENÝZ

:BCAJ:
Virgüllerin anlatmaya yetmeyeceði sorular sýralandý dudaklarýmýn ardýnda. Üç noktalar kilometreler etti içimde de yine de sormadým…

Sevdanýn payýna sus kelimesi düþmüþtü bir kere
Her harf, her kelime, her cümle vebaldi
Virgüller sýralandý, üç noktalar uzadý
Sorularýn cevaplarý gelmedi hiç
‘O nasýl’ meraký ateþ olup yaktý beni
Serinliði getirecek bir Enbiya düþmedi payýma
Rab kuluna dedi:
…Yan…Yan…Yan…

Þimdi bir uzun türkü tutturdum ben… Sen kýsa cümlelerimin kesme iþaretlerine takýldýn. Suya baktým, batan güneþe… Bütün cümlelerimden eksilttim seni, kalan boþluða üç noktalar kafi gelmedi.

Ýnsan kendinden kaçar mý/ bu günlerde kaçýyorum kendimden…

Çaðla Gökdeniz

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: Baþlýk yok...
Gönderen: Haþim Gökçek / , Türkiye
28 Mayýs 2009
Kaçmak, "tutulmaktýr..." Kaçmak, acý üretir Üç noktalýk bir duyguda...

:: yan
Gönderen: mehmet asým erdoðmuþ / , Türkiye
25 Mayýs 2009
yanmadan eriþilmez varlýða. yanmadan yok olunmaz varlýkta. yanmadan açýlmaz gözümüz. yanmadan kapanmaz gönlümüz. yanmakta yarar var. "yar" da yanmak var. " yaram yarimdir, yarim yaramdýr"

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn modern kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Tut ki Mutluyum
Karþý Kýyýsýn Sen
Dumanýmsýn, Dumanýmdasýn
Ýbrahim... Ateþ... Ben...
Üþüyorum
Sus (Ma) Diye
9'un Günahý
Cinayet Vakti
... Ýz...
Evveli Vardý Elbet Lakin Sonu da

Yazarýn þiir ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýçi (M/n)
Gölgeydi Cehennem, Tek Bir Soluk Ýçin
Birgün
Kanayan Sevdam
Umrumda Deðil
Mor Acýmasýzlýk
Tuzaklarda Aþkýn Hükmü
Yok Ediþ
Prens ve Kurbaða

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Mutluluk Sadece Senin Yanýnda Olmakmýþ, Anladým [Öykü]
Teninin Kokusuna Hasretim [Öykü]
Yalnýz Bir Opera [Öykü]
Ellerin [Öykü]
Mezarýný Bilmediðim [Öykü]
Lale, Nilgül [Öykü]
Hele Bir Sen Git [Öykü]
Bal Gözlüm [Öykü]
Adýný Koyma [Öykü]
Ýçimden Göçtü, Göçüp Gitmelerinin Karasý [Öykü]

ÇAÐLA GÖKDENÝZ kimdir?

Her þeyin bir sonu var elbet dedi kadýn kendine. Limanlar bekleme yeriydi ve gemiler zamaný gelince giderdi. Gittiði o kadar çok þey vardý ki. Ve þimdi yüzünü yine gitmelere dönüyordu. Öykülerini taþýmakta zorlandý hep. Yazarken gözyaþlarý þahitti. Çünkü ela gözleri bir tek o zaman yeþile kavuþuyordu. Ama artýk hep ela kalsýn istiyor. Gidiþleri biriktiriyor ve intihar saklýyor gözbebeklerinde. Mavi yosun kokulu uçurumda yalnýzlýklar betimliyor. Kabulleniyor vazgeçmeyi. Umarým baþka bahara o þehirde diye yazdý vakti zamanýyla. Þimdi sonbaharda ve o þehirde. Mutlu. . . 2007-2009 yýllarý arasýnda izedebiyatta yazdý. Yazdýkça yaþadý, yaþadýkça da yazdý. Sonra vakit geldi izedebiyatta sus düþtü payýna. Dar aðacý bile kabul etmedi onu. Limanlar bekleme yeriydi ve gemiler zamaný gelince giderdi. Çýktýðý kapýlarý hiçbir zaman çarpmadý. Kim bilir?Belki bir gün payýna düþen sus kalkýverir üstünden. Kim bilir? www. caglagokdeniz. com

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ÇAÐLA GÖKDENÝZ, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.