..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Gerek bir sevgide dier insann iyiliini istersin. Romantik sevgide dier insan istersin. -Margaret Anderson
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > Gnlk Olaylar > Alp ahin

27 Ocak 2022
fkem ve Ben  
Alp ahin
Yaznn stne Demir Demirkan fkem ve ben dinleyin

:CHB:
Fizyolojik sebepleri kenara braktmda eskisi kadar agresif deilim, olmamaya da alyorum yle ya lm diye bir gerek var fkemle kalbini krdm bir iki gn sonra lebilir, al imdi bana belay dnceleri beni iten ie yiyebilir, bu bir seenek Bana bir ey olabilir, eleman lmeme ramen hala bana kin tutabilir, bu da bir seenek Ha Ben elemann kinine karlk yaratana yalvarp, hortlayabilir, arada evinde rzgar estirebilir, elektriin voltajyla oynayp ulan gzel aile evlad Millet lkeyi soydu soana evirdi, ona sesin kmad da, taka taka bana m taktn lan diye isyanlarmla sknt karabilirim bu da bir seenek... aka Bazen.

Zamann acmasz olduu bir gerek Teker teker lm hepimizi alacak ster 10 sene, ister 20 sene daha fazla yaa Bitecek ster kendini yogaya ver Bitecek ster ben inanmyorum dinlere de Yine bitecek Kaamazsn... leceksin ahsen mesela isterdim ki efendi gibi ucuza biram alaym, ufak ufak biriktirdiim maamla da bir ev alabileyim, aileme bir deer, bir katk salayabileyim isterdim, fakat olmuyor

Niye olmuyor? Sradan bir askerin, belli bir soydan gelen ahtan daha iyi olduunu yediremedik Niye olmuyor? Son peygamberin onca zengin, okumu etmi tccar varken, 40 yanda olmasna ramen salt doru bir insan olduunu kabullenemedik Niye olmuyor? Yerine atad Aliyi irdeleyemedik Onun ldrlmesini kabullenip gaddar Muaviyeyi ba tac ettik Aaa? Alevi miyim? Deilim Yanla yanl diyen bir bireyim. Niye olmuyor? sann kendilerini seilmi sananlarn setiklerinin yozlam olduunu gremedik Niye olmuyor? Musann firavuna kafa tutmasna ramen, gerekleri hissedemedik, eski adettir, biz yine kzleri ba tac edelim dedik.

imdi mesela, zgr olduumuzun iddia edildii ilgin bir adayz Erkekler gszletirilmi.. Her yaptklar eletirilmi Kadnlara g verilmi Derken sorgusuz sualsiz ama imzal deneysel svlar vcutlara enjekte edilmi, devamnda yzlere maskeler taktrlm Bilim ve dilsiz eytan ayn yolda ilerler olmu.

Hani dzen yle bir hale geldi ki sanki uyuz ve sinir bozucu 35li yalarnda insan kaynaklar ile yayoruz Doruyu sylediimizde ama bu byle sylenmez deniyor Eletiri yaptmzda fakat stnze kar tavrnz ho deil deniyor. Gn sonunda ise zm retilmiyor Farkllk olmuyor. Yaratlan sisteme boyun eilmek mantklym ve olmas gerekenmi gibi dayatlyor.

zet: Kim olursanz olun Kendinize gveniyorsanz her eye sfrdan balayabilirsiniz. Bu yzden istediiniz gibi yazp, izip hatta konuup davranabilirsiniz Yapamyorsanz da Eletirin tabi Fakat konu eletirdiiniz mi yoksa sizin yapamadklarnz m? Dnmeli (Yaznn stne Demir Demirkan fkem ve ben dinleyin)

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn gnlk olaylar kmesinde bulunan dier yazlar...
Metro nsanlar
Farkl Hikayeler, Tek Son
Arasa da Bulamaz

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Bir Carrefour Akam
Sorarlar Ademoluna
Ne Fark Eder?
Bir Jandarma Sosyal Tesisleri Hatras
Gitmeli, Gitmesi Gereken
Ne Zaman Doruyu Buluruz?
Bana Gre
yikimsin Bal Gzlm
Achilles
Hz Yunus ve Antlama

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Smkdarolu [iir]
Dedeku [iir]
Yansma [iir]
Oysa Yozlasir Herkes [yk]
Karmaya Daha Var [yk]
Otuzdrt (34) [Eletiri]
Maral [Eletiri]
Neden Kldarolunu Sevmiyorum? [Eletiri]
syan [Eletiri]
yle te [Eletiri]

Alp ahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendii Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Alp ahin, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.