..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilmek kadar kuşku duymaktan da zevk alıyorum. -Dante
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Alp Şahin
Alp Şahin - Bilgiler
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Nerede Kalmıştık? (Alp Şahin) 8 Ocak 2022 Türkiye 

İhlallere, ihtilallerle cevap verilince de suçlu oluyorsun… Kuralları bu…

  Öfkem ve Ben (Alp Şahin) 27 Ocak 2022 Günlük Olaylar 

Yazının üstüne Demir Demirkan – Öfkem ve ben dinleyin

  Dedekuş (Alp Şahin) 10 Şubat 2022 Taşlama (Kinaye) 


  Neden Rusya? Neden Rusya Değil? (Alp Şahin) 1 Mart 2022 21. YÜZYIL 

Rusya – Ukrayna gerginliğinde gördüğüm şeyler genelde hep benzer… Profil fotoğraflarına Ukrayna bayrağının eklenmesi, barışın önemini belirten özlü sözler ve sivil halkın yaşadığı zorlukların paylaşılması… Şahsen yapılanların hiçbirine karşı değilim fakat biraz da Rusya açısından bakalım mı?

  Neden Karma Ekonomi? (Alp Şahin) 8 Mart 2022 Politik Olaylar ve Görüşler 

ABD - Rusya pardon Ukrayna - Rusya çekişmesini görünce bir kez daha Mustafa Kemal Atatürk'ün önemini anladım. ABD nasıl da Dünya'nın hakimi olmuş fark ettiniz mi? Her alanda ama her alanda ABD hükümetinin dediği oluyor.

  Düşünün Bunları (Alp Şahin) 26 Nisan 2022 Toplum ve Birey 

Evvelden mesela vakti zamanında, kimi kimi bazı güç sahipleri dışarı çıkma yasağı koyduğunda kimi kimi bazı insanlar dışarı çıkıyor, eleştiriliyor, hatta ve hatta asalaklıkla suçlanıyordu… Değişen ne peki?

  1 Mayıs, Uçan At ve Birtakım Değerler (Alp Şahin) 1 Mayıs 2022 21. YÜZYIL 

1 Mayıs’ın hikaye ve tweetlerde bu kadar güzel kutlanılması gerçekten gözlerimi yaşatıyor… Hemen hemen herkes emekçinin yanında ha, öyle mi?

  Yeniden Memlekete Zafer (Alp Şahin) 3 Mayıs 2022 Tarihsel Olaylar 

Hazır değilsiniz biliyorum... Onlar da hazır değil yine biliyorum... Devletçilik öyle olmaz böyle olur diyen Zafer Partisi... Atatürkçülük öyle olmaz böyle olur diyen Memleket Partisi... Sizin o maske ve deneysel sıvılarınızı yeriz biz diyen Yeniden Refah Partisi.

  Pelin (Alp Şahin) 15 Mayıs 2022 Anılar 

Hani bazı insanlar yaşla birlikte olgunlaşır ve mantıkla düşünür, bu sayede de hayatını ona göre idame eder ya… He işte, bazı insanlar da yaşla beraber sevgiyi öğrenir ve bu sayede sevgisini göstermek ve satırlara yazmak ister.

  Dostlar Bayram Kutluyoruz Sansın (Alp Şahin) 19 Mayıs 2022 21. YÜZYIL 

Ne Türklüğümüz kaldı, ne müslümanlığımız, ne neşemiz, ne özel günlerde yürüyüşümüz, ne adaletimiz, ne de özgür düşüncemiz..

  Yanıldın Be Nostradamus (Alp Şahin) 4 Haziran 2022 Toplum ve Birey 

Aslında her şey pekala bitebilir… Gelmesi gereken zamanından geç de gelmeyecek… Yanıldın be Nostradamus

  Covid 19 Hakkında (Alp Şahin) 15 Eylül 2021 21. YÜZYIL 

Sene 2020… Aylardan Ocak… Yalan söylemeyeyim ama 14 Ocak falan. Muazzam bir grip yaşıyorum. Arka arkaya öksürüyorum, burnum olmuş ayrılık çeşmesi, kafa ise KKTC’ye selamlar olsun, tam bir zirvana…

  Ahmet Necdet Sezer (Alp Şahin) 27 Temmuz 2021 Türkiye 

Bir teyze sen görevini bırakıp arabaya binerken ”seni çok arayacağız” demişti, haklıymış.

  Hollywood Şeytanı (Alp Şahin) 29 Mayıs 2021 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Öncelikli olarak yazacaklarım inceden Lucifer dizisi spoilerı içerecek, o yüzden 5. Sezonun yeni bölümlerini bitirmeyenler izlemesin. Dırdır etmeyeceklerse pekala okuyabilirler.

  Zaman, Yıldönümleri ve Biz (Alp Şahin) 19 Nisan 2021 Sevgi ve Aşk 

Aşkta; daha iyisini beklemekten ziyade, kime ait olduğunu hissetmek önemli. Birine ait olmak için de ona karşı güçsüz ve muhtaç olduğunu kendine itiraf etmelisin. En azından ben ve benim gibi hayat görüşü olanlar için geçerli diyebilirim.

  Aşağı Yukarı Değil İleri Bak! (Alp Şahin) 1 Şubat 2021 Toplum ve Birey 

Hangimizin hayata hangi pencereden baktığının, algıladığının ya da yargıladığının pek bir önemi yok. Yeter ki ileriye doğru adımlarla ilerlemeyi isteyin. Yeter ki içinde adalet, eşitlik, hak ve anlayış olsun.

  İki Biradan Çok Daha Fazlası (Alp Şahin) 28 Ocak 2021 Yaşam 

Sanki büyük bir suç işlemişim gibi, sanki insanların gelecekleriyle ben oynamışım gibi, sanki benim yüzümden bu durumdalarmış gibi ters ters bakışlara maruz kaldım. Alışığım… İnsanları değiştiremiyorsun. Ne ben değiştim, ne de onlar... Canları sağ olsun.

  Din, Vatanseverlik ve Korsanlık (Alp Şahin) 25 Ocak 2021 Yüzleşme 

Anlamadan, sorgulamadan öyle her gördüğünüze inanıp hemen yorum yapmayın… İlla yapacaksanız da unutmayın… Taa ilk ahitlerden geliyor insanın karakteri…

  Cumhuriyet Kadındır (Alp Şahin) 28 Ekim 2020 Türkiye 

Yarın 29 Ekim... Atatürk ve Türk bayrağı fotoğrafları eşliğinde ''Cumhuriyeti yarın ilan edeceğiz'' gibi sözler şimdiden sosyal medyaya koyulmaya başlandı bile... Koyulsun tabi, kutlansın Cumhuriyet!

  Öyle mi Alay Komutanı? (Alp Şahin) 20 Ekim 2020 Toplum ve Birey 

Böyle bir hikaye değil belki onunki… Belki kayıplarından dolayı arkasındakiler de bağırıp, çağırmak istemiyor ama o efsane konuşmasıyla umutsuzca yaşayan binlerce kişinin içindeki adalet özlemini körüklemeyi başardı Kamil Kartal.

 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Alp Şahin, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 28.06.2022 03:35:18