..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Umutlar, tersine çevrilmiþ anýlardýr. -Anonim
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar > Tayyibe Atay

19 Mayýs 2024
Hýmbýl Gençlik  
Tayyibe Atay
takýldýðý taþý kenara koymayý öðrenemediler bir türlü!.

:EJ:
merhaba gençlik!..

dünkü yazýmda,bir sürrü genç tipi yaratmýþ,özellikle hýmbýl olanlara seslenmiþtim...bugün düþündüm ki,onlara haksýzlýk etmiþim!..vaz geçtim...

onlarýn suçu yok bu iþte,suç baþka yerlerde dedim ama,yine yüklenmek istiyorum hýmbýl gençliðe!

gençliðin hýmbýllýðý,þimdiki iktidarýn iþine yarýyor kesinlikle...tuttuklarýný koparýyorlar en azýndan!..mesela seccadeyi dolduruyorlar,hepsi alim! elleri kocaman olunca,avuçlarý da kocaman oluyor dolaylý olarak,daha çok rahmet topluyorlar dualarýyla!..onlarýn topladýðý rahmet sayesinde hiç kan falan akmýyor ülkemde,þehit mehit yok!..hiçbir aileye ateþ düþmüyor!..su gibi akýp gidiyor hayat!..hatta,su gibi akýp giden hayatýn içindeki en büyük balýklarý yiyip besleniyoruz!..soframýz dolu dolu!..onlar sayesinde açýyoruz cennet kapýlarýný!..

oturduklarý mekanlarda kadýnlara yer kalmýyor!..üstüne üslük,kafayý taktýklarý kadýnlarý bir çýrpýda öldürüyorlar...öyle güçlüler ki,katýldýklarý uluslararasý spor müsabakarýnda dopink yapýyorlar!..sonuç fiyasko..

bu hýmbýl gençler,hep uyuyor,yataktan çýkmak istemiyor canlarý...eeee yalnýz mý yatsýnlar yatakta,olmaz...:) þimdilik tek kadýnla idare ediyorlar ama akýllarý dört kadýnda!..nasýlsa devlet babalarý altýn maltýn,para mara verecek ya,habire çocuk doðurtuyorlar hanýma!..:)vay hanýmýn haline!

bu hýmbýl gençlik,gidip kayýt oluyor halihazýr iktidara,iþ hazýr!..iþi kapanlar da gidip,oy veriyor, kendisini iþ/güç yapanlara!..cepleri para görünce,öyle bir vazgeçiyorlar ki dünyadan,hepsi Allah yolunda!..kravat düþüyor ilkin yakalardan,sonra saç sakal derken,cüpbe giymeye baþlýyorlar!..cüppe giyeni de bir þey sanýyor bu garibim halk,divan duruyor ayaklarýna!..hepsi oluyor hacý hoca,vaizci!..

bunlara nazire yapan kadýnlar da dahildir valla..:)

neyse,þimdilik sustum! hýmbýllaþmamak için spor yapayým biraz e mi!..:)

t.a

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn günlük olaylar kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bitanemi
Bitmenin Þarkýsý
Uçan Þeyler
Maldivler
Açlýk Sendromu
Atlayalým
Marul
Hamdolsun!..
Peynir Gemisi
Eskiyi Çare Yaptým

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ýmam Olacaðým
Kýçý Kýrýk Elma
Selam Efendim
Kral Nutuðu
Çüþþþ
Türlü Yaptým Türlü
Hýyar
Bakla
Acý Tatlý
Portakal

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Tavþan [Þiir]
Semazen [Þiir]
Aylan’a [Þiir]
Damlacýklar 4 [Þiir]
Peynirli Aþk [Þiir]
Damlacýklar 3 [Þiir]
Nanelim [Þiir]
Havan [Þiir]
Damlacýklar 1 2 3 4 5 [Þiir]
Makas [Þiir]

Tayyibe Atay kimdir?

Yeni þiirin,uzun yýllar yazmama raðmen yeni þairiyim. Ýnternet ortamý sayesinde okuyucu önüne çýktým henüz. Ne kadar þair olduðumun yanýtýný ise okuyucuya býrakýyorum. Bayan yazarlarýn çok az olduðu bir ülkede,duygu ve düþüncelerimi,þiirin ruhu okþayan ,elleyen tarafýyla anlatmaya çalýþýyorum.

Etkilendiði Yazarlar:
Ahmet Arif,Behçet Necatigil,Nihat Behram...

yazardan son gelenler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Tayyibe Atay, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.