..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Özgürlük sevdasý insanýn baþkalarýna duyduðu sevgidir; güç sevdasý insanýn kendine duyduðu sevgidir. -Hazlitt
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Ýnceleme > Söyleþi > H.Deniz Hatipoðlu

31 Mart 2005
Sevgi Ýsterse Herþeyi Yener... Yeterki Sevelim.  
Bir yaþantý biter, baþka baþlar....

H.Deniz Hatipoðlu

eþimi hastanede býrakamadýk, hem ölenlerden hemde oradaki hasta yaklaþýmlarý çok fenaydý..üç kez hayata gidip geldi..kanser ilaçlarý zor ilaçlardý.. ve biz doktor la görüþerek eve gelmek istedik ve ona moral kazandýrdýk.. yoksa doktorlar yaþamaz, sayýlý

:CJGD:
Birkadýn tanýdým; sevgi yüklü bir kadýndý bu. Gözleri halâ pýrýltýlý enerjisi pozitif olan biri . Adý Sabiha yaþýný hiç sormadým desem yalan olmazdý.
Çoktu yaþadýklarý azdý nefreti.. sevmiþ evlenmiþ çoluk çocuða karýþmýþ biriydi her kadýn gibi...
Ama farký vardý diðerlerinden ki gözlerinde onu hissettim.

Eþini akciðer kanserinden kaybetmiþti . Herþeyiyle a dan z ye o ilgilenmiþ (tabii birde baðlý olduðu çocuklarý destekti ona) en zor haliyle bile..
Kimbilir ne dolu hayat geçirmiþti belki o zor günleri hayat arkadaþýyla göðüs germiþ atlatmýþlardý ...
O anlattý ben dinledim imrenerek.. çocuklarýný o sevgi ortamýnda büyütmüþ kendine güvenen insanlar yetiþtirmiþ..
Aslýnda hayatta en önemli maneviyatýmýz bu, o bunu baþaranlardan olmuþtu gözümde..Eþinden bahsederken bile hala sevgisi üstündeydi...Hayata veda ederken yanýnda ona kelime-i þahadet getiren, kuran okuyarak veda ederken hakkýný helal et bile diyebilen o hasta yatalak olan hayat arkadaþýna hep gözü gibi bakan bir sevgi insaný sabiha. ...
Çok duygulanmama sebepse öldükten sonrasýný bana þöyle anlatmasýydý:
----eþimi hastanede býrakamadýk, hem ölenlerden hemde oradaki hasta yaklaþýmlarý çok fenaydý..üç kez hayata gidip geldi..kanser ilaçlarý zor ilaçlardý..
ve biz doktor la görüþerek eve gelmek istedik ve ona moral kazandýrdýk..
yoksa doktorlar yaþamaz, sayýlýdýr zamaný demiþlerdi sözle olmasada...
biz yinede Allahtan umudumuzu kesmedik . Hep dua ettim Allahým bir aylýk ömür ver eþime ne olur sonra al canýný ama bir ay onunla yaþama süresi ver diye hep dua ettim.
Ve dört yýl aþaðý yukarý bir zaman tanýdý Mevlam bana ...
Onunla hep hayal kurardýk tatil hayali ve biz mudanyada bir yaz geçirebildik...
(Buna da þükür dedi ve gözleri yine buðulandý)
...en son zamanlarýnda iyice zayýfladý yinede ne isterse onu yapmaya çalýþtým . Artýk heryere tekerlekli sandalyeyle gidiyor çok çabuk yoruluyordu çünki halsizdi.
Hep dýþarý çýkarken bana el sallardý köþeyi dönerken. Tabutuyla giderken sanki yine el sallýyor gibiydi, yine köþeyi geçerken bende el salladým HOÞÇA KAL diye . Allahým sabýr ver bana , sensiz geçireceðim günler için....

Ýþte beni derinden etkileyen bu son sözler herþeyi beynimde oluþturuverdi..Sabihayý kýzý vasýtasýyla tanýdým . Kýzýnýn kendine güvenini davranýþýný demekki yetiþtirilme tarzýndan ve genlerinden aldýðýný annesiyle görüþmemizden sonra daha iyi anladým..
Demek ki sevgiyle yoðrulmak; yalnýzlýðýn, umutsuzluðunda ilacý....

Allah tüm hastalara acil þifalar ihsan eylesin.Tüm dualarým onlar için oldu bu akþam, tanýmadýðým Sabihanýn eþine dua ettim....

H.Deniz HATÝPOGLU
Bursa...
31/03/2005 (perþembe)

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn söyleþi kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Ya Maymunlar Ýnsanlardan Geliyorsa
Anne Bana Sarýlsana...

Yazarýn Ýnceleme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yunanistan'dan Börek Ýthal Ediyormuþuz. Haberiniz Var mý?
Yüzleþme/ Soma
Kendini Eðitme Potansiyeli
Ýnançta Cemaat/tarikat ve Þirk Oluþumlarý
Çocuk Beslemek mi? Eðitmek mi?
Güzel Kitap
merhaba sevgi insanlarý
Kim Doðrucu, Kim Deðil ki...
yemek senfonisi

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Sonsuzluk [Þiir]
Bugün [Þiir]
12 Nisan'a Dair [Þiir]
Aþk Döküldü Dudaklarýndan [Þiir]
Dünyaya Gelme Bedeli [Þiir]
Sessizlik [Þiir]
Her Vuruþta Rüzgârýn Dansýný Hissederdim [Þiir]
Son Bakýþ [Þiir]
Kördüðüm [Þiir]
Kurtaralým Dünyayý [Þiir]

H.Deniz Hatipoðlu kimdir?

. . . . bir varýz bir yokuz gibi. . .

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © H.Deniz Hatipoðlu, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.