..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
"Bazen bir msra yaam deitirir." -Kafka
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > nceleme > Trkiye > Hamdiye Hatipolu

13 Nisan 2021
Yunanistan'dan Brek thal Ediyormuuz. Haberiniz Var m?  
Hamdiye Hatipolu
Yunanistan; Baklava, Lokum derken Breimizi de elimizden alyor gibi.. Bize de yediriyor.. ohh afiyet olsun..

:ACGB:
Bugn file marketten aldm sigara breinin, orada yaplmadn, Yunanistandan ithal edildiini rendim. Tabii ben okk😲

File markette hamurun yapldn sanyordum. ( scak Scak frndan karp satyorlar. Tm hamur ileri ekmek te dahil)
...
Hatta migrostaki brekle tad birebir ayn.. sanrm o da ithal. Gittiimde sorarm..
(Ama hl inanamyorum. Kendi blgemizden deilde taa ordan almamzn sebebi ne? Ve bunu niye bilmiyoruzz🤔 kandrldm hissettim akas. Frnda piiyor tamam ama orada yaplmyor. )

Filede brei veren sat elemanna sorduumda; reyondaki tm hamur ilerinin Yunanistan'dan dondurulmu bir ekilde geldiini, markette frnda piirildiini syledi.

Donuk ekilde
Yunanistandan brek ithal ediyormuuz!!

wahh bizim halimize..😱

*Marketlerdeki donuk breklerin yzde 80i Yunanistandan geliyormu.
Etiketine hi dikkat etmemiim. (Frndan kyor sonuta orada yapldn dnmek gayet doal deil m?
phe etmeye devam ...

Frndan scak scak sat yaplmas, orada yapld anlamna gelmiyormu.
Bugn bunu rendim..

Bilginiz olsun😉

Pastanelerdekiler acaba nereden🤔

(Bizim breklere ne olmu, cler m yemi...🤷‍♀️👻
~kafamda deli sorular...🙃

Kapan gzel bir szle bitireyim: Kuku duyduun kadar zgrsndr..

Kaln salcakla..🍃

Bursa. Nisan -12 -2021

.Eletiriler & Yorumlar

:: NE DYELM K
Gnderen: FATH TANER VURAL / , Trkiye
20 Kasm 2022
Merhaba, Hamideye hanm ok ilgin bir konuya dikkat ekmisiniz, evet Yunanistan'dan brek ithalat konusu olduka artc bir durum, neden acaba, yoksa orann brei bizimkinden daha kaliteli, daha lezzetli mi, hi sanmyorum, tm avrupa bizim yiyecek kltrmze hayran, sanrm daha ucuz olmal, evet bu mantkl, yle ki dnyann deiik yerlerinden ithal edilen ok gda rnleri var, neden evet bence daha ucuzlar, peki neden daha ucuzlar, aratrmak lazm elbette. vuralfatihtaner@gmail.com

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn trkiye kmesinde bulunan dier yazlar...
Yzleme/ Soma

Yazarn nceleme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Ya Maymunlar nsanlardan Geliyorsa
Kendini Eitme Potansiyeli
Anne Bana Sarlsana...
nanta Cemaat/tarikat ve irk Oluumlar
ocuk Beslemek mi? Eitmek mi?
Gzel Kitap
Sevgi sterse Hereyi Yener... Yeterki Sevelim.
merhaba sevgi insanlar
Kim Dorucu, Kim Deil ki...
yemek senfonisi

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Sonsuzluk [iir]
Bugn [iir]
12 Nisan'a Dair [iir]
Ak Dkld Dudaklarndan [iir]
Dnyaya Gelme Bedeli [iir]
Sessizlik [iir]
Her Vuruta Rzgrn Dansn Hissederdim [iir]
Son Bak [iir]
Krdm [iir]
Kurtaralm Dnyay [iir]

Hamdiye Hatipolu kimdir?

. . . . bir varz bir yokuz gibi. . .

yazardan son gelenler

yazarn ktphaneleri

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2024 | Hamdiye Hatipolu , 2024
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.