..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
nsann en iyi taraf rperebilmesidir. -Andre Gide
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > Gerilim > Tuna M. Yaar

15 Austos 2020
Reptilian 5  
Yaratk

Tuna M. Yaar

Akam olmu dn melodileri balamt. nce saz bir giri yapt. Galiba Ankarann bklm bklm yollarn alyordu. Ekremin tahmini doru kt. Trk doruydu. Melodiye org aleti de elik etti.

:ABJC:
Akam olmu dn melodileri balamt. nce saz bir giri yapt. Galiba Ankarann bklm bklm yollarn alyordu. Ekremin tahmini doru kt. Trk doruydu. Melodiye org aleti de elik etti.

Ekrem aynada kendine son kez bakt. O an babaannesi Leylann szlerini hatrlad. Ne taranyorsun. Aynann banda kz gibi bekliyorsun. Gren olursa ayplar seni. Demiti babaannesi.

Ekrem kapya yneldi. Spor ayakkabs tozlanmt. Temizleyecekti ama ayakkab frasn da getirmemiti. Ayakkabsn giydi. Tertemiz hal zerinde yryerek lavaboya girdi. Orada sehpa zerinde duran kat havludan iki tane kopard. Tekrar temiz halnn zerinden tozlu ve kirli ayakkabs ile yrd, evden kt.

Hemen bahe emesinin yanna gitti. emeyi ap ellerini slatt. Spor ayakkabsn bir ka defa elleri ile sildi. imdi ellerini temizlemesi gerekiyordu. Ama birden bahe duvarndan Glistan seslendi.

Abi galiba ellerini ykayacak sabun aryorsun. Az nce sabunla iim bitti. Al. Dedi.

Ekrem uzatlan kk kapl iti kutusunu ald. Eline kutudan bir miktar alp su ile kprtt. Sonra ellerini durulad.

Glistan hala bekliyordu. Ekrem Al itiyi teekkrler. Diye kutuyu Glistana uzatt.

Grmeliydiniz Glistan, sevinten havalara uuyordu. O benim erkeim, biricik akm. Diye bir ka defa eve girene kadar sylendi. Evden ieriye girerken yine sylenince Filiz Kz kendini kaybetmi. Kendine gel Glistan. Duyan olursa sana deli divane derler. Dedi.

Glistan Derlerse desinler, banane. Hayatmn akn buldum ya, gerisi vz gelir.

Filiz ki gnl bir olunca samanlk seyran olur derler. Gerekten kskandm seni. Dnme senin tatl glgen derse hi amam.

Glistan Aman abla beni kskan yeter.

Ekrem dn alanna girince kalabaln haddi hesabnn olmad grd. Tahmin etmiyordu bu kadar kalabalk olacan. Herhalde tandk dostlarn ou ehirden gelmilerdi. Bir ok insann giyim kuam onu gsteriyordu.

Kalabaln iinden biri Ekreme dnp baknca btn kafalar senfoni uyumu iinde ona evrildi. Bir ka kii ayaa kalkp Ekremin yanna geldi. Bunlar okul arkadalarndan Rdvan ve Eypt.

Eyp Hele ho geldin Ekrem. Seni aramzda grmek byk eref. Geliin dne rastlad. Byk ans. Az sonra helva yemeye oturacaz dedi ekledi. Bu yanmda ki damat aday. Aday diyorum nk damad elimizden karmazsak. Ben sadcm.

Nee iinde Ekrem ve iki okul arkada etraflarna Ekrem namna selam verip oturdular. Az sonra sahneye Eyp ve Rdvan davet edildi. Eyp yanna Ekremi de srkledi. Ekrem iyi stil kak havas oyunu bilirdi. Temposunu bir misafirin ar ball ile yava tuttu.

Yirmi dakika boyunca bo alanda Ekrem ve iki arkada tepindi durdu. Gbek attlar, ellerini klatarak uyum iinde eildiler bkldler.

Orkestra yeni bir arkya balad. Anamur Yollarn almaya balad. Bozkr kak havasna dinleyen dn misafirlerinden ou kii alana girip gbek atp oynad.

ark bitiminde solist Sayn misafirlerimiz, havaya silah skma konusunda dikkatli olun. Kymzde polis karakolunun olmad bilinciyle arya kamadan havaya skabilirsiniz. imdi helva yeme srecine geiyoruz. Buyurun masalara. Dedi.

Otuza yakn masa ksa srede doldu. Ekrem ve iki arkada ayn masaya oturdular. Kyller scak datlacak helvalarn zlemle beklediler. Helva demilerdi ama bir srpriz yaplmt. Helva yannda etli bulgur pilav da dattlar. Dnd bu, her trl srpriz olurdu.

Ekrem evine ge saatte gece birde geldi. Artk antasnda ki hazineyi aabilirdi. antasnn iindeki viski iesini kard. Kapan at. Yudumlamaya balad. ienin te birini bitirince imeyi brakt. Kapan kapatp antasna geri koydu.

Yatak odasna girdi. Divanna uzanp srt st yatt. Bugn her ey gzel gidiyordu. Ryasnda rem diye grd kz aklna geldi. Kz ne kadar da Kz arkada Banuya benzetmiti. Acaba rem onun gbek ad myd. Bu sorgu keyfini kard. Gerei renmeden de keyfinin yerine gelmeyeceini hissetti.

Cep telefonunu eline ald. Sarho hali ile Banuya ne yazdn bilmeden mesaj gnderdi. Az sonra cevap geldi. Seni beni kim paralad. Ne demeye alyorsun Ekrem?

Ekrem yazd mesaja baknca at kald. Banu benim yazd belli ama bu mesaj ben vermedim ki. Diye yazd. Bir an korku iinde titredi. Bir ekilde reptilianlar devreye girmiti. Ryas sahte olamazd, gereklik pay ieriyordu. Ekrem maaradan evine nasl geldiini bilemezken yabanc mesajn iinde baz kayp halkalar zmeye balyordu.

Dnde paralara ayrlmt. Peki neden ac hissetmemiti. Yoksa acy hissettirmeyecek bir iksir mi iirmilerdi. Evet yava yava hatrlamaya balad. nce devasa boyutta k saan bir sandk. Sonra kadife gibi hissettii mavi fosfor yansmas. Dur elimi dokunmadan nce bana seslenenleri de hatrlyorum. Hatta bir balkhanedeymiim gibi kokuda gelmiti burnuma. Diye sylendi Ekrem.

Banuya Biraz itim. Ne yazdm bilemedim. Kusura bakma. Diye yaz gnderdi.

Banudan ksa bir yant. ok mu dertlisin?

Ekrem Dertli deilim aksine ok mutluyum. Ama sebebi ne bir trl bulamyorum. ey soracam. Senin gbek adn var m?

Banu Evet var. Gbek adm rem. Bunu bana babaannem koydu. Kyde halen rem diye bilinirim. Sen de bana rem diyebilirsin.

Ekrem Tamam seni zel isminle aracam. ey diyorum, sen bugn hi ryanda kt bir ey grdn m. nk ben grdm. Rya ikimizle ilgiliydi. Rya deil gerek gibiydi. Seni ve beni karanlk bir salonda paralara ayrp bir cihazda birletirdiler. Bu bir eit kutsamaym.

Banu Ne tesadf ayn ryay bende grdm. Beni karanlk bir salona ayna gibi eyin iinden geirerek getirdiler. Yere yatrdlar ama sarhomuum. O zaman korkmadm. Kulama biri bu eii de geersen sper zeki olacaksn dedi. Sonrasn hatrlamyorum.

Ekrem imdilik syleyeceklerim bu kadar. Seni de uykundan uyandrdk. Sonra yine grrz.

Banu Ben uyumuyordum. Film izliyordum odamda. Sen tez hazrlyordun. Nasl gidiyor bitirme tezin?

Ekrem Bir ka sayfa yazabildim. Yazm elli sayfay bulunca bitecek. Biliyorsun anlatmtm sana. Kymzde maara var. lkel insanlarn maara duvarna izdikleri resimler var. Tezimde o resimleri baz alyorum.

Banu Halimize kretmeli deil mi Ekrem. Dnsene bir neandertal kahvalt nedir bilmez. Zavalllar av peinde ne ileler ekmi. Sonra soylar da tkenmi.

Ekrem Bir kitapta okumutum. nsan geninde czi de olsa neandertal harfleri varm.

Banu Olmas yksek ihtimal. nk ayn gezegende yayoruz. Ve bir homosapience ile karlamalar mmkn. Bir homohabilis olmadma krediyorum.

Ekrem Gnmz iin kredebilirsin ama homohabilis dneminde doas itibari ne yaayaca plan uuru yok. uuru ak ama ona kendi halinden irendirecek hi bir materyal yok. Doa o dnemle her eyi ile nlerine serilmi. Bundan daha telerini istemeleri igd inanlarn kapsar.

Konumalar gzel gidiyordu. te Ekremin en ok sevdii ey. Konuacak bir eylerin mutlaka olmasyd. Konu nereden nereye geldi diye Ekrem hayflanmad. Bir ak szcn de esirgemedi. Seni seviyorum akm. Yazd gnderdi.

Banu Bende seni seviyorum. Yazd.

Mesajlamay braktlar. Ekrem saatine bakt. ok ge olmutu ama hi uykusu yoktu. Sanki yeni bir uykudan uyanm gibi zindeydi. Belki reptilianlarn bir mdahalesi. Diye dnd. Kendilerinde olan ona veriyorlard. Ezoterik bir inanta yer altnda yaayan varlklarn hi uyumadn ve uyumann gneten kaynaklandn, aslnda karanlk bir dnyaya uykuyu gnein getirebileceini okumutu.

Yerinden doruldu. Ayaa kalkp alma odasna doru adm att. Odasndan kaps kapal olduu halde youn bir n geldiini grd. Korkmayacakt. Korku ile baa klmazd. Kap kolunu indirdi. O an o youn k aniden kesildi. Bilgisayara bakt. alr vaziyetteydi. Ekrem ak braktn zannetmiyordu.

Hemen masasna oturdu. Mausu ile word dosyalarnn bulunduu klasr at. Derin bir oh ekti. Yazamaya alt tezin word belgesini at. Dosya az sonra alnca aknlk yaad.

Elli sayfa tutacak tezi tamamlanmt. Tezi balangcndan itibaren okumaya balad. Okumas bir saati buldu. ok harika ve bilimsel yazlar olduunu grd. Tezde konu deiiklii de yoktu. Ekremin zerinde alt argmanlar ieriyordu.Bir reptilian yapacan yapm insanlar iin gizem olan maara resimlerinin hikayesini bir bir aklamlard.

lmszd reptilianlar. Haliyle neandertallerin hayatna dokunmadan onlar gzlemleyip kayt altna almlar, gerekli bilimsel verileri word dosyasna aktarmlard.

Reptilianlara teekkr etmeliydi ama gitmilerdi. Onun yerine karlat reptilian kralna rabta yapmay seti. Yerinden kalkt. Odadaki divann zerine oturup bada kurdu. Ban kalbine edi. Gzlerini kapatt. Ve adnn Enmeenluanna olduunu tahmin ettii reptilian kralna rabtaya balad.

inden Destur ya Enmeenluanna. Dedi. Kraln kalbinden kendi kalbine ay rengindeki krmz nurun aktn dnmeye balad. O an zihnine grntler geldi. Kral ona sesleniyordu.

Ne aryorsan bizde hepsi var. Biz reptilianlar siz insanlarn lm enerjisi ile besleniriz. Nasl dersen bir insan ldnde kuvvetli miktarda lm mas yapar. Biz ldrdmz insanlara yeniden can vermeyiz. Ama sen ve rem zel kiilersiniz. Sizin ruhlarnz ok kadim bir gemiten geliyor. Bu zamana kadar reenkarne ola ola geldiniz. Reenkarnenizde reptilian olmanz da var. Evet reptilianlar lmsz ama bir istisna dnda. Bir reptilian insan olmaya ok heveslidir. Dileyen reptilian lm seeneini kullanabilir. Siz de yle yaptnz."

SON

Tuna M. Yaar

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn gerilim kmesinde bulunan dier yazlar...
Reptilian 1
Reptilian 2
Reptilian 3
Reptilian 4
Otostopunun phesi

Yazarn yk ana kmesinde bulunan dier yazlar...
izikler
Sava Trafii 2
Sava Trafii 1
Sava Trafii 3
Aalara Fsldayan Adam
Sava Traii 8
Sava Trafii 6
Sava Trafii 4
Sava Trafii 5
Sava Trafii 7

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Masa [iir]
Gbeklitepe 5 [Roman]
Gbeklitepe 4 [Roman]
Gbeklitepe 3 [Roman]
Gbeklitepe 2 [Roman]
Gbeklitepe 1 [Roman]
ok Eskiden 9 [Roman]
ok Eskiden 8 [Roman]
ok Eskiden 4 [Roman]
ok Eskiden 6 [Roman]

Tuna M. Yaar kimdir?

Voltaire

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Tuna M. Yaar, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.