..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İste, sana verilecektir; Ara, bulacaksındır; Çal ve kapı sana açılacaktır -İncil
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gelecek
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Umudu Çoğaltır Bahar
Ahmet Zeytinci
Şiir > Umut

Önce yüreklerimize su serper bir de umudu çoğaltır bahar alabildiğine bazen de ne güzel isim olur kızlara... Arı vızıltıları kuş cıvıltıları bir de güzel insanların gülüşleri vardır baharın her yerinde... Bahar alabildiğine yenilikçidir kış uykusu geride kalmıştır bazıları için... Uzaktan da olsa bir ayının bir kurdun karşısına geçin selam verin dağların karları eriyince derelerden kana kana

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Gelecek
 Zihinlerinizi Boşluklar İşgal Etmesin  (Hüseyin İbiş)

bilgi; üzerinde yaşamak için uğraş verdiğimiz dünyada bir çok kapıyı ardına kadar açacağı bilinen, anahtar topluluğunu simgeleyen hazineden ibarettir.
 An'dan Ötesi Yalan  (Aysel AKSÜMER )

Fazla mı ciddiye aldık ki hayatı?
 Annem, Babam ve Ben ve Nehir  (Safiye Karaağaç)

Nerede kalmıştık bir tam 4 kişiyiz. Tam 4 çocuk. Babam 80, annem 77, ben 45 ve Nehir 5. Çocuklaşmış iki yaşlı ve büyüyememiş bir çocuk ve gerçek bir çocuk. Bu yazıyı yazmam gerekmiyordu ama yazdım bir gün farklı diyarlara giderse bu dörtlü yine aynı hikayeleri yaşayacaklar belki ama sebep sevgisizlik veya namus olmayacak. Entelektüel yaşlı çocuklarla ve gerçek çocuklarla karşılaşacaklar. Hayal bu ya, belki gerçek olur!
 Gidişim Çağı  (Aysel AKSÜMER )

Gelişim, Gidişim Çağı
 Bir Oğlum Olmalı Adı Fidel Boğaç Olan!  (Safiye Karaağaç)

Bir oğlum olacak falcının dediğine göre. Falcılara pek inanmam ama falcı öyle dedi. Oğlum olsa onu nasıl yetiştiririm diye düşünmeye başladım. Ama yetiştirmeye başlamadan önce ismini düşündüm. Fidel Boğaç olmalı ismi. Devrimci bir lidere yoldaşlık yapacak kadar yürekli ve Dede Korkut masallarında bir boğayı boğan çocuk kadar cesaretli olmalı. Nasıl yetiştiririme gelelim. Yüreğinde insan sevgisi olan, gözü kara ve delikanlı olmalı. Vee bir gün sevdiği kıza ninni söyleyecek kadar ninni dinlemeli annesinden. Annesi bir balık burcu ama o illa da dedesi gibi kova burcu olmalı. Dahi ve deli yani.
 Yürüdüğümüz Yol Yanlışlarımız Olmasın  (Hüseyin İbiş)

neden rotamızı doğru bildiğimiz yanlışlarımız üzerinde çizmekte inat ediyoruz?
 Dünya Cehalet Değirmeninde Öğütülmesin  (Hüseyin İbiş)

dünyanın; kendi ekseni etrafında dönerek bir günü tamamlayan, güneşin etrafında dönerek ise yılı tamamlayan bir küreden ibaret olduğu bilinir; ama bakın dünyanın hali söylenilenden ibaret değildir.
 Sizin Çocuğunuzun da Bir Pulsuz Dilekçesi Vardır  (M.NİHAT MALKOÇ)

Dünyanın en uzun ve meşakkatli işidir insan yetiştirmek…Onun içindir ki bütün toplumlarda ana ve baba kutsaldır.Resulullah’ın kavliyle söylemek gerekirse “Cennet anaların ayakları altındadır.”
 Gel Tezkere Gel  (Aysel AKSÜMER )

Sayılı günler, özlem, sevgi...
10 
 Pavlonya  (Onur Altan)

Yazın hayatım da beni iyi bir yere getiren Allahıma hamdolsun
11 
 Evliya Menkıbelerinden Türk Fantastik Edebiyatına  (Oğuz Düzgün)

Bugün batı Fantastik Edebiyatında kullanılan pek çok Fantastik Motifin aslında bizim fantastik dünyamızdan alıntı olduğu yönünde ciddi şüphelerim var...
12 
 Başarıları Göz Ardı Etmeyin  (Hüseyin İbiş)

başarı, insanların yapmakta olduğu güzel işler üzerinde elde ettiği olumlu kazanımlardan ibarettir.
13 
 İnsanı Gelecek Zamanda Çekimlemek  (Oğuz Düzgün)

Anglo-sakson dillerinde iki farklı gelecek anlayışı bulunuyor. Bunlardan birincisi, “future” ya da “futur” örneğinde görüldüğü gibi zamanda konumlanan şahsın merkeze alındığı ve özneleştirildiği anlayış…
14 
 Çocuklarımız Cehalet Rüzgarında Savrulmasın  (Hüseyin İbiş)

çocuk; hayatımızda en güzel yere sahip olan, dünyamızın bir çiçek bahçesi haline gelmesinde en önemli rolü oynayan kıymetli varlıklarımızdan bir tanesidir.
15 
 Alevilerin Kapılarına Saldıranların Açık Kimliği  (Cemal Zöngür)

Doğru ve birlikte hareket edilse, art niyetli kişi ve oluşumların hiçbiri, Aleviler üzerinde kolayca oyun oynayamayacağı bilinmelidir. Ancak Aleviler hâlâ devekuşu gibi kafayı CHP vb. siyasi yapıların içine sokup, vücutları dışarıda kaldıkça, dün olduğu gibi yarında saldırıların son bulmayacağını akıllardan çıkarmamalıdırlar.
16 
 Tbmm'de Yedi Maddelik Anayasa Değişikliği Neyi Çözer?  (Cemal Zöngür)

Devlet otoritesinin her dediğinin geçerli olduğu toplumlarda, siya partilerin varlığı vitrinleri süsleyen manken misalinden başka bir anlam ifade etmemektedir. İşte bunun için sürekli Türkiye’de demokrasinin olmayışı dile getirilmektedir.
17 
 Bu Mektup Size  (Ebru)

Evet, evet... Bu mektup size...
18 
 Zenginler Kıyamet Gününe Hazırmış  (Ahmet Zeytinci)

Kıyamet olayı Cenabı Allah'ın takdiri ve dilemesi ile olacak olan bir olaydır. Bunun ile ilgili ayet ve hadisler gayet açık ve nettir. Bu konu ile ilgili tartışmalarda abes, yersiz ve gereksizdir, spekülasyondan öteye geçemez. İşte size ayeti kerime, ''İnsanlar sana kıyamet saatini soruyorlar. De ki: "Onun ilmi ancak Allah'ın nezdindedir. Ne bilirsin belki kıyamet yakında olur." (AHZAB/63) Başka bir ayet yine ''Göklerin, yerin ve her ikisi arasındakilerin hükümranlığı kendisine ait olan Allah'ın şanı yücedir. Kıyâmet saatinin bilgisi de yalnız onun yanındadır. Siz sadece O'na döndürüleceksiniz.'' (ZUHRUF/85) Peygamberimiz Hazreti Muhammed sav.'de kıyamet hakkında mealen ''Siz ne kadar bilgi sahibi iseniz ben de sizden fazla bir şey bilmiyorum.'' demiştir.
19 
 Yirmi Yıl Sonraya Mektup  (Edip Ayhan Balkaya)

Hepimizin gelecek ile planlar yaparız.Kimimiz korkarak kırılacağını bildiğimiz umutlarla geleceğe sarılır kimimiz çoktan pes etmişçesine yatarız. Ben hep kendime karşı yapılan hataları başkalarına yapmamaya çalıştım.Bu bende büyük bir saygı duyma durumu oluşturdu.Sonra bir gece yalnız başıma elektiriklerin kesilmesiyle odamda düşünmeye başladı.Ben büyürkende hatalar yapılmış,geleceğim çizilirkende yapılmış işte bu hatalar daha ilerisinde karşıma çıkmasın diye yolun yarısında işime yarayacak bir gençlik broşürü hazırladım...
20 
 Gitmek mi zor yoksa bunu düşünmek mi?  (DİDEM SEVİNÇ)

Gidiyorum....omuzlarımda eskimeye yüz tutmuş bir kalbin ağırlığı,ellerimde harap edilmiş sevgi atlası,gözlerimde akıtmamaya çalıştığım son damla yaş ve bedenimde yorulmuşluğun verdiği bitkinlik..gidiyorum!

1 2 3 4 5 6 7  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Pavlonya
Onur Altan
Deneme > Gelecek

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.