..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Herkes cennete gitmek ister ama kimse lmek istemez. -Joe Louis
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > Deneme > likiler > Aysel AKSMER

24 Mart 2023
Zaman Tneli  
Aysel AKSMER
Gelecek dediin nndeki ilk saniye belki de son dakika.

:ADH:
Zaman tnelinde yitip gideceimizi bildiimiz halde sonsuz hayaller, snrsz beklentiler yklyoruz gelecee ynelik. Gelecekse ad mehul bir gnn ilk veya son saniyesi.

Hrs, kskanlk, kin, nefret gibi duygular beslemedim hi bugne dek. Fakat iliklerine kadar bu tr hislere tutsak nice insan tandm; yakndan, uzaktan.

Onlara sadece acyorum iten ie. Sonu ebediyet olan bir hikayeye lmsz roman yazmakla meguller. En kt karaktere brnyorlar korkusuzca, ftursuzca. Karsndakileri eziyor, zyor, hakkn yiyiyor, hukukunu iniyorlar. Onlar hazmediyor da bizim gibilerin ta gibi oturuyor midesine bu olup bitenler.

Mal, mlk, para ile gelen zenginlikle sonsuzluun anahtar satn alnamyor. Makamna, nvanna gvenenler, Azrail'e "Canm alrsan fena olur" gibi tehditler de savuramyor. Peki nedir bu dnyann sahibiymicesine hkmediler? Misafir olduu gereini unutanlardan erdemli insan olmay hatrlamalarn beklemek sanrm hayal tesi.

Gittike bozuluyor her ey bu da derinden yaralyor insan ister istemez. Gel de zleme gemiin gzelliini, scakln, dostluunu, komuluunu. Kekelerin l zamanlar olduunu biliyorum ama iyi ki imdiki dnemdeyim de diyemiyorum ne yalan syleyeyim.

Dilerim hayretlere drecek gzelliklerle karlar daha pozitif yazlar kaleme alrm eskisi gibi.

Kaln salcakla...

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

zEdebiyat yazar olarak seeceiniz yazlar kendi kiisel ktphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi ktphanenizi oluturmak iin buray tklayn.

Yazarn likiler kmesinde bulunan dier yazlar...
teleme
Yine Ne Oldu?
Durgun Saatler
Gzyalarm Nerede?
Gnl Kaps
Duygusal Zeka
Merhaba - Elveda
Nasihat ve Tavsiye
imizdeki Yangn Merdiveni
Pimanlk Demlendike Koyular

Yazarn deneme ana kmesinde bulunan dier yazlar...
Kendini Sev
Gece Hayat
dealler
Yldzlarmz
Sevgili Hayat
Elimde Deil
Ulaamama
lhan rem
Kendinize Yaknlan
En Kt htimalle

Yazarn dier ana kmelerde yazm olduu yazlar...
Global Yalnzlk [iir]
Deliksiz Suskunluk [iir]
Gelii Gzel [iir]
Krk Bir Ak [iir]
Yrekten Dklen Dostluk Tanesi [iir]
Doaya Karmak stiyorum [iir]
stanbul D [iir]
Erik Aalar [iir]
Bohadaki Szler [iir]
Geceler [iir]

Aysel AKSMER kimdir?

Halkla likiler mezunuyum. Devlet memuru emeklisiyim. 2 evlat sahibiyim. Ankara'da yasiyorum. Bir Oyku Kadar Kisa Bir Roman Kadar Derin Hayatlar isimli oyku kitabinin yazariyim.

Etkilendii Yazarlar:
Orhan Veli KANIK, Reat Nuri GLTEKN, Anton ehov

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | Aysel AKSMER , 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.