..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Ölümden önce yaþam var mý? -Duvaryazýsý
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Deneme > Ýtiraflar > ESRA BAYKAL

14 Mart 2002
Size Aþýk Olabilir Miyim?  
ESRA BAYKAL
Müsaitseniz Size Aþýk Olabilir Miyim?

:GFDC:
Fransýzlardan kalma bir binada ders yapardýk bizler. 37 bizler...37 miz oturup, gelen geçen hayatla, gündemle,gündem yaratmakla, ortalýðý karýþtýrmakla uðraþýrdýk...En þahin, en sel bizdik! Eserdik, kimse bizi tutamazdý...Heyecanlýydýk , yeniydik bu hayata...Bizim yýkýlmamýþ umutlarýmýz vardý...Yýkmaya gelirlerdi günde 2 defa, bizden birþey olur mu, olmaz mý yý tartýþýrlardý hararetli...Sonra giderlerdi , cevapsýz sorularýyla...Biz gülerdik 37 , 37...En gündem aslýnda bizdik, gaydik, lezbiyendik , normaldik...Herþeydik iþte...

Sonra O geldi bir gün...Sarý, kahve arasý bir renkte girdi içeri...Kahve severmiþ, verdik içti, ilk kez sigara içmemize izin verdi. Ben içmedim, utandým sarýdan. En çokta kahverenginden...Ben griydim o gün, en normal bendim o gün...Saçlarým bile ...Onlar hep anormaldirler, gününü bilmiþler, toparlanmýþlardý O’nun karþýsýnda...O anlattý, ben dinleyemedim, gözlerinden. Önüme geçtiler, göremedim anlattýklarýný. O bana baktý, 1 kere, ben kýzardým...36 anlamadý o an...

Sonra ara verdi, niye ki?! Niye sustu ki...Uzak'tan gelmiþ...Uzak bizi pek tanýmýyormuþ...Ama o tanýyormuþ bizi...Anlatmýþ onlara da...Bize anlattýðý gibi anlatmamýþtýr iþallah dedim ben, O Uzak’ ý anlatýrken...Sonra yine çaðýrmazlar iþallah O’nu diye...

Sonra, bitti dedi...Gidin, ben anlattým size dedi...Gidin, ve doðun yeniden dedi, olmamýþsýnýz daha dedi...Diþisiniz ama, yetmez pek dedi, akýllý olun, aþýn dedi...Ben gitmesin istedim fena halde...Ýçimde bir nehir çoþtu çok fena...Çok fena kalbim çarptý O’na...Ama o þapkasýný takýp gitti. Ýki saniye durdum , gitme demek için koþtum peþinden. Diyecektim ki :

-- “ Müsaitseniz size aþýk olabilir miyim ?! “

Demedim ama, ayýp diye...Ayýp diye gittim yine de...Fark etmiþti beni, etmiþti diyorum, bana baktý bir kere 37 arasýnda bana baktý , ben griydim hem de o gün...Saçlarým bile normaldi , gittim ondan...En normal benim diye, normal kötü birþeymiþ aslýnda öyle dedi O...Normal asýl ayýp olanmýþ, biz yaratýkmýþýz, veya olmalýymýþýz...Ben normal gittim ama...

--“ Ben müsaitseniz, benden okutacaktým size, siz çoksunuz ben deðilim nasýl çok olunur ki”
dedim...

--“ Kendin ol! “ dedi...Sonra hep dedi bunu...
O hep demesi gerekeni dedi, hep kendince dedi...Ben baktým, anlamaya çalýþtým nasýl ki kendim ? En kendim aslýnda o cümledeydim diyemedim ki kendim kendim...

--“ Müsaitseniz size aþýk olabilir miyim ? “

.Eleþtiriler & Yorumlar

:: ...
Gönderen: Umut . / , Türkiye
23 Aðustos 2012
Yazý gayet hoþ da sanki biraz fazla (...) var gibi . Ama severek okudum, yalnýz arada biraz kopma var.

:: Zeki kadýn ;)
Gönderen: Göksunur Kolsuz / , Türkiye
2 Ekim 2009
Akýllý kadýnlardan korkulur derler ya hani:D evet evet doðru,kesinlikle korkulur:) Her yazýsýnýn her satýrýný deli gibi okutan AZINLIKtan birisi o:) Yazý çok güzel... --“ Kendin ol! “ dedi...Sonra hep dedi bunu... O hep demesi gerekeni dedi, hep kendince dedi...Ben baktým, anlamaya çalýþtým nasýl ki kendim ? En kendim aslýnda o cümledeydim diyemedim ki kendim kendim... --“ Müsaitseniz size aþýk olabilir miyim ? “

:: :)
Gönderen: mustafa evci / Ýstanbul/Türkiye
3 Haziran 2007
Gerçekten yazýyý okutan baþlýklar vardýr ya, yazarýmýzýn yazýlarý da bu mahiyette. Yazýnýn iç unsurlarý baþlýðý zaman zaman kapsayamamýþ kalsa da, bence Esra haným için 'sýký kalem' demek abartý sayýlmayacaktýr. Velhasýl sevdim tarzýnýzý ve yazýlarýnýzý Esra Haným...

:: size aþýk olabilir miyim?
Gönderen: barýþ akçay / Bursa/Türkiye
17 Mart 2006
yenýyým bu sýtede.. yazýlarýný okuyorum guzel ve devamý daha ýyý olacak býlýyorum....yazýlarýnýza aþýk olabilir miyim? :)

:: merhaba esra hnm
Gönderen: esra baykal / Bursa/Türkiye
28 Aðustos 2005
mail sayfama gelen bir yazýdan yola çýkarak size ulaþtým.benim adýmda esra baykal.bana cevap yazarsanýz sevinirim.

:: Hoþ bir yazý
Gönderen: Evren ÝÇENER / Bursa/Türkiye
21 Nisan 2005
Aþýk olmak kolay birþey deðil,bir kez deðil;bir çok kez karþýlaþmanýz,karþý tarafýn tepkilerinize olumlu yanýt vermesi (mimik,bakýþ,söz,tavýr) ve onu herkesten ayýran büyüleyici bir havasý olmasý gerekir.Ve kalp atýþlarýnýn hýzlandýðý yerde sorarsýnýz "müsaitseniz size aþýk olabilir miyim" ? Aslýnda çoktan piþmiþsiniz,olmuþsunuzdur da en baþýnda belli etmemeye gayret gösterirsiniz..Karþý taraf kanayan yaralarýnýzý gördüðü taktirde merhemini derhal verir,sürer,iyileþtirir.Ta ki yaranýz kapanana kadar..Ya sonra...Hep burada takýlýyorum,týpký bozuk teypteki kaset gibi!

:: "çürük bir erkeði, ilke sahibi bir kadýn kadar bun
Gönderen: alihamza / Ýstanbul/Türkiye
8 Nisan 2005
kim demiþti; "iþte tam aradýðým kadýný buldum dediðim anda baktým ki, onun aradýðý erkek ben deðilmiþim!.." iyi yazýyorsun!..

:: Böylede olurmuþ...
Gönderen: MUSTAFA PINAR / Ýstanbul/Türkiye
17 Kasým 2004
Bana düþmez belki, ama olursa senin yazýn olur iþallah bir sonraki izedebiyat kitabýnýn arasýnda

:: KEÞKE
Gönderen: Gültekin BAYIR / Ýstanbul
3 Kasým 2003
Hiç görmedim seni ; Üstelik ne bela biþeydir bilirim akýllý bir KADIN. Ama yinede ... Keþke olabilsen... Hoþgeldin Esra :) gÜlTeK

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn Ýtiraflar kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Bugün Seni Her Zamankinden Çok Özledim
Her Sabah Ayný Adamla Uyanmak...
Yine Geç Kaldým...
Bana Ait
Ben Evlenirken
Sana Bir Özür Borçluyum
Elma Þekeri
Amacým Gidiþimi Anlamlandýrmak
Satýyorum. Satýyorum... Satt... Týmm
Bir Lanet Edilesi Kitap Daha!

Yazarýn deneme ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Nefesimi keseceksin biliyorum!
Korkak Erkeklerden Sýkýldým
Aþk, askerlik, erkekler...
Kadýn Olmanýn En Güzel Tarafý Erkeklerdir
Red Kid
Korkak Erkeklerden Sýkýldým - 2
Bir gün size ahlak-sýz bir teklifle geleceðim...
Sizin hiç sýfýr kilometre sevdanýz oldu mu?
Hatun Kaçmýþ Sen Hala…
benimle

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Gelme Bu Gece [Þiir]
Nehir, Deniz, Sen vs. [Þiir]
Aþký Küstürdük! [Þiir]
Bir Islýk [Þiir]
Aþktan Korkan Adam [Roman]
Kurtlar Vadisi [Eleþtiri]
Ýlk Gece Birlikte Olmayacak Hatun Aranýyor [Eleþtiri]
Sevmedende Olur Diyorlar! [Eleþtiri]
Benim Kocam Ab"ye Karþý [Eleþtiri]
Reklamcýlar ve Topluma Ettikleri [Eleþtiri]

ESRA BAYKAL kimdir?

Arýza hallerin dýþa vurumu

Etkilendiði Yazarlar:
Ahmet Altan,Murathan Mungan, Sait Faik, Alain De Paton

yazardan son gelenler

bu yazýnýn yer aldýðý
kütüphaneler

yazarýn kütüphaneleri

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © ESRA BAYKAL, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.