..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
Eðer bir kelebeði sevebiliyorsak, týrtýllara da deðer vermemiz gerekir. -Antonie de Saint-Exupery
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Eleþtiri > Günlük Olaylar > Þevket Baþýbüyük

15 Þubat 2012
Motaþ  
Þevket Baþýbüyük
MOTAÞ’ý, bu arabalarla olsaydý biz Orduzu Belediyesiyle devam ederdik. Ama etmedik… Çünkü olmadý, bu elbise bu bedene dar geldi ve çýkartýp çöpe attýk… Þimdi biz çöpe attýðýmýz bu çürümüþ kirli elbiseyi ne diye bir daha biçiyorsunuz Kaldýrým halkýna… Yani bu demode olmuþ arabalarla bu iþ gitmez arkadaþ. Hem olmuþ olsaydý millet ücret vermeden Orduzu Belediyesi tekelindeyken biniyordu bu arabalara. E þimdi her adým atýþlarýnda “zart” ettiren akýllý kartlar 1.500 TL alýyor. Demem o ki, bu halk hem her biniþte hem 1.500 TL verecek hem de rahat bir ulaþým yapamayacak…

:AIFE:
MOTAÞ’ýn Orduzu’ya girmesini en çok isteyen bendim ve en çok ben bu hususta mücadele ettim…

Etmez olaydým.

MOTAÞ Orduzu’ya gelmeye/girmeye girdi velâkin…

Orduzu, özellikle de Kaldýrým Mahalle sakinleri bir türlü MOTAÞ’tan memnun kalmadýlar.

Nasýl memnun kalsýnlar ki, trafikten men edilmesi gereken hurda arabalar Kaldýrým hattýnda çalýþtýrýlýyor.

Haydi, geniþtir, her ne kadar arada bir yolda teklese de rahat oturulabiliyoruz, diyerek sabrettik.

Dün (14 Þubat) durakta daha rahat bir araba beklerken Kaldýrým’a nasýl bir araba verildi biliyor musunuz?

Orduzu Belediyesi döneminde kendilerine devrettikleri o mavi iveco otobüslerinden bir tanesi çýkageldi. Bir ara binip binmemek arasýnda bir tereddüt geçirdim sonra baktým ki; millet yer kapmak için birbirleriyle yarýþýyor, bu densiz ve dengesiz yarýþta ben de kendimi buldum, bindim.

Ben binebildim ama yolcularýn yarýsý dýþarýda kaldý, binebilenler de balýk istifi…

Yani bu þuna benziyor; anasýný boyayýp pudralayarak babasýna satmasý gibi bir þey…

Hey gözünü sevdiðimin MOTAÞ’ý, bu arabalarla olsaydý biz Orduzu Belediyesiyle devam ederdik.

Ama etmedik…

Çünkü olmadý, bu elbise bu bedene dar geldi ve çýkartýp çöpe attýk…

Þimdi biz çöpe attýðýmýz bu çürümüþ kirli elbiseyi ne diye bir daha biçiyorsunuz Kaldýrým halkýna…

Yani bu demode olmuþ arabalarla bu iþ gitmez arkadaþ. Hem olmuþ olsaydý millet ücret vermeden Orduzu Belediyesi tekelindeyken biniyordu bu arabalara.

E þimdi her adým atýþlarýnda “zart” ettiren akýllý kartlar 1.500 TL alýyor.

Demem o ki, bu halk hem her biniþte hem 1.500 TL verecek hem de rahat bir ulaþým yapamayacak…

Hayýr, kardeþim hayýr…

Ýnþallah söylenildiði gibi, bu bir kereciðine mahsustu.

Ýnþallah söylenildiði gibi baþka araba olmadýðý için o gün idareten bu mavi iveco otobüsü verilmiþ.

Ýnþallah demode olmuþ bu arabayla bir daha Kaldýrým Halký tatsýz bir yolculuk yapmak zorunda býrakýlmaz.

Ve inþallah Kaldýrým Halký da insan yerine konularak, diðer hemþerilerimizin bindiði otobüslerle yolculuk yapabilecek…

Mazeret?

Yol mu?

E caným onu da Orduzu Belediyesi düþünsün…

Öyle ise mazeret yok!.

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn günlük olaylar kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
"Keno Ölmüþ Duydunuz Mu?"
Adýyaman Geliþiyor
"Orduzu Gecesi"
Git Ahmet Hakan!..
Yakýndýðým Þey…
Küçük Þevket Büyük Þevket"i Eleþtirince…

Yazarýn eleþtiri ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
At Sineði
"Ötesiz Ýnsanlar"
"Ben Yoruldum Hayat"
Hayýrsýz Evlat
Kentlinin Otobüse Binme Kurallarý
Oruç ve Ýbadetlerimiz
Bitkisel Ýlaç Satan Þarlatanlar…
Duy Beni!…
Caný Çýkasýcalar…
Býrak Beni Haykýrayým

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Cennet Gülleri [Þiir]
Tüm Türkiye Üþüdü Koca Reis [Þiir]
Tüm Türkiye Üþüdü Koca Reis [Þiir]
Çocukluðum [Þiir]
Duvardaki Saat [Þiir]
Olma Geveze [Þiir]
Özgürlük [Þiir]
[Þiir]
Bizim Kadir de Ehliyeli Olunca… [Öykü]
Vay Sözüm Vay… [Öykü]

Þevket Baþýbüyük kimdir?

Edebiyatýn karýn doyurmadýðýný bile bile aç kalma pahasýna yazmaktan imtina etmeyen, hayal gücünden çok izlenim ve gözlemlerini yazmaktan büyük keyif alan, yazarken adeta orgazým olan sýradýþý bir yazar

Etkilendiði Yazarlar:
Roman, Hikaye, Þiir, Biyografi, Gezi

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Þevket Baþýbüyük, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.