..E-posta: Þifre:
ÝzEdebiyat'a Üye Ol
Sýkça Sorulanlar
Þifrenizi mi unuttunuz?..
"Yumuþak olma ezilirsin, sert olma kýrýlýrsýn." -Victor Hugo
þiir
öykü
roman
deneme
eleþtiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Yazar Kütüphaneleri

Þu Anda Ne Yazýyorsunuz?
Ýnternet ve Yazarlýk
Yazarlýk Kaynaklarý
Yazma Süreci
Ýlk Roman
Kitap Yayýnlatmak
Yeni Bir Dünya Düþlemek
Niçin Yazýyorum?
Yazarlar Hakkýnda Her Þey
Ben Bir Yazarým!
Þu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm baþlýklar  

Arama Motoru

ÝzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci

3 Mayýs 2021
Arabeskin Krallý Bizim Gençlik Yýllarýmýzdaydý  
Ahmet Zeytinci
-Birader Orhan Babanýn kasetini aldým gel beraber dinleyelim mi? -Dinleyelim birader biraz acý takýlalým Neslihan'da zaten yüz vermediydi, iyi gider þu sýralar acýlý arabesk hem de damardan. Ah Neslihan ah! Pazara kadar deðil mezara kadar sürer bu aþk bu sevgi diyordun, elimden kirazla, can erik yiyordun...

:EJA:
Of ki of! Daha lise'ye yeni baþlamýþýz. Orhan Baba, Ferdi Baba, Müslüm Baba'da yeni yeni piyasa yapýyorlar. Eeee, insan gençlik çaðýna yeni girer de, yüreðine ilk aþklarý düþer de o yýllarda, arabesk hem de acýlý arabesk dinlemez mi? Biz sadece soðan doðrarken gözlerimiz alabildiðine yaþarýr zannediyorduk, meðerse bu kýzlar soðaný fersah fersah geçmiþler göz yaþartma da...

-Birader Orhan Babanýn kasetini aldým gel beraber dinleyelim mi?
-Dinleyelim birader biraz acý takýlalým Neslihan'da zaten yüz vermediydi, iyi gider þu sýralar acýlý arabesk hem de damardan. Ah Neslihan ah! Pazara kadar deðil mezara kadar sürer bu aþk bu sevgi diyordun, elimden kirazla, can erik yiyordun...

Kaset teybe kaymýþtýr ufaktan...

Orhan Baba'dan sevgilerle...

''Bak arkadaþ bak þu yaraya, sanma silah deðdi buraya, beni dünya bu hale koydu, beni dertler bu hale koyduuu, (Burada U'yu uzat uzatabildiðin kadar) gelen bir vurduu, giden bir vurduu, sanki dünyada kanun buydu. Ýlk darbeyi felekten yedim, belki aþkta gülerim dedim, deli gibi birini sevdim o da felekten beter vurduu, o da felekten beter vurduuuu...'' Orhan Gencebay

Off ki of

-Ne parça be Ýsmail tam da bizlik tam da bizlik anasýný satayým.
-Sen ne diyorsun birader ah Neslihan ah ulan nasýl aþkýma karþýlýk vermedin
-Boþ ver be Ýsmailcim ne diyor Orhan baba yaramýza silah deðmedi ama bizim yüreðimiz harbiden yaralý, sýzým sýzým da sýzlýyor...
-He birader doðrusun.

-Orhan baba da Ferdi baba da müthiþ Ýsmail'cim dertlerimize derman olmasalar da acýlarýmýzý unutturamasalar da ilaç gibi parçalar ilaç gibi...
-Sen ne diyorsun aðabey hastayým hastayým Ferdi babaya da tedavisi de yok bunun. Dinlesene aðabey þu parçayý...

''Dünya mý karanlýk, Yoksa ben mi görmüyorum, Yaþamak azap oldu, Sürünüyor Ölmüyorum
Akþam güneþi aþýyor, Yine dertlerim baþlýyor Ufukta ki kýzýl gurup Yüreðimi ateþliyor.'' Ferdi Tayfur

-Vayyy! Ferdi baba, vay akþam güneþi, sanki güneþ hem içimizi hem de dýþýmýzý yakýyor. Ulan Sühendan beni niye terk ettin ki ben bunun hesabýný sormaz mýyým sana?

Bir zaman sonra mahallede gruplaþmalar baþlar. Ferdi Babacýlar, Orhan Babacýlar, Müslüm Babacýlar, Hakký Bulutçular filan feþmekan...

Ne yýllardý seksenli yýllar...

''Beni böyle sev seveceksen, olduðum gibi göreceksen, girme ömrüme, girme gönlüme ne dertliymiþ bu diyeceksen. Sen dert nedir ne bilirsin, sen gönlümde Kâbe sen meleksin sen her þeysin, sen ümitlerimin tek kaynaðý, sen aþkýn bence ta kendisisin kendisisin.''

-Ah Sühendan ah olduðum gibi gör de beni böyle sevsen, ne olur yani?
-Sorma birader sorma sen Neslihan ben Sühendan aþklarýndan yanýp yanýp tutuþuyoruz yakýnda kül olursak þaþýrmasýn kimsecikler...

Bu arada Müslüm Gürses'de yýldýrým hýzýyla girmiþtir müzik piyasasýna. O da kýsa zamanda fýrtýna gibi esecektir...

Bazý acýlý arabesk arkadaþlar acýyý kendilerine hayat tarzý olarak benimsemiþler ve o zamanýn en sýký jileti permasharp ile caaart caart bir yerlerini kesmek ile meþguldürler...

''Yarabbim sen büyüksün yarabbim sen gönülsün durdur geçen zamaný kullarýn gülsün.''

Aman yarabbim aman ne günlerdi be ne günler hem de en acýlý arabesk. Sevgilin mi terk etti koy bir Orhan Gencebay. Babandan azar mý iþittin, koy bir Ferdi Baba ya da Müslüm Baba, bak acýlarýn nasýl da azalýyor nasýl da hafifliyor. Ýki de yanýnda bol sulu çay bardaðý ile raký içtin mi nasýl da çözülüyor problemler bir bir he vallahi dene de bak...

''Neden saçlarýn beyazlanmýþ arkadaþ, sana da benim gibi çektiren mi vaaar. Görüyorum ki her gün meyhanedesin yaþamaya küstürüp içtiren mi var. Bir zamanlar ben de deli gibi sevdim. O bana dert ben ona mutluluk verdim. Yýllardýr soruyorum bu soruyu kendime bilmem ki bu dünyaya ben niye geldim.''

-Hem vallahi hem billahi birader, bu kýzlar saçlarýmýza bu genç yaþta ak düþürdü ak. Gel atalým diyeceðim kendimizi þu Ýncesu deresinin altýndan geçtiði köprüden dinine yandýðým köprü çok alçak, ölmez sakat kalýrýz sonra o daha kötü birader...
-Doðrusun birader çek bakalým þu bol sulu rakýdan. Bitince de karanfil atmayý unutma aðzýna. Kokmasýn pedere valideye... Of ki of !...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazýda yazanlara katýlýyor musunuz? Eklemek istediðiniz bir þey var mý? Katýlmadýðýnýz, beðenmediðiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düþündüðünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazýlarý yorumlayabilmek için üye olmalýsýnýz. Neden mi? Ýnanýyoruz ki, yüreklerini ve düþüncelerini çekinmeden okurlarýna açan yazarlarýmýz, yazýlarý hakkýnda fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloða geçebilmeliler.

Daha önceden kayýt olduysanýz, burayý týklayýn.

ÝzEdebiyat yazarý olarak seçeceðiniz yazýlarý kendi kiþisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluþturmak için burayý týklayýn.

Yazarýn gülmece (mizah) kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Onunla Çok Güzel Günlerimiz Geçti
Gece Kuþu
Kitaplarýmý Ararken
Rüyama Giren Kuruþlar
Patlýcan Oturtma
Nasýl Kaybettik
Eþek Þakasýnýn da Bir Ýki Týk Fazlasý
Ayný Numara
Çisil Haným ve Topçular
Ütülüp Ütülüp Durduk

Yazarýn öykü ana kümesinde bulunan diðer yazýlarý...
Yedi Paket Birinci
Bir Ýki Gazete
Ay Em Ef Biraderler
Karýnca Kararýnca
Biri Baharat mý Dedi
Çay Kaþýklarý
Güzel Bir Ýnsan Patates Kýzartmasý ve Gazoz
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maaþýný Soruyorum Söylemiyor
Limited Þirket Ortaðý Bile Deðiliz Abi Ne Stratejik Ortaðý

Yazarýn diðer ana kümelerde yazmýþ olduðu yazýlar...
Bir Papatyaya [Þiir]
Ýyi Misiniz [Þiir]
Bu Kadar mý [Þiir]
Hamdi ile Ýyi Arkadaþtýk [Þiir]
Ben Uyurken Oldu Bunlar [Þiir]
Gökyüzü [Þiir]
Belasýný Arayan Þair [Þiir]
9. 15 Þemsiyesi [Þiir]
Ölüm Kolay Be Oðlum [Þiir]
Yaþadýklarýmý Yazdým Sadece - 1 - [Þiir]

Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da baþlayýp devam eden bir hayat. Ýlk ortaokul, lise ve iki yýllýk bir üniversite deneyimi, ticaret hayatý Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri diþi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir þekilde akýp gidiyor. Biraz þiir, biraz öykü ve denemelerin sýcaklýðýnda. . .

Etkilendiði Yazarlar:
Nazým Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm

yazardan son gelenler

| Þiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleþtiri | Ýnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babýali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratýcý Yazarlýk

| Katýlým | Ýletiþim | Yasallýk | Saklýlýk & Gizlilik | Yayýn Ýlkeleri | ÝzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Giriþi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

ÝzEdebiyat bir Ýzlenim Yapým sitesidir. © Ýzlenim Yapým, 2024 | © Ahmet Zeytinci, 2024
ÝzEdebiyat'da yayýnlanan bütün yazýlar, telif haklarý yasalarýnca korunmaktadýr. Tümü yazarlarýnýn ya da telif hakký sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadýr. Yazarlarýn ya da telif hakký sahiplerinin izni olmaksýzýn sitede yer alan metinlerin -kýsa alýntý ve tanýtýmlar dýþýnda- herhangi bir biçimde basýlmasý/yayýnlanmasý kesinlikle yasaktýr.
Ayrýntýlý bilgi icin Yasallýk bölümüne bkz.