..E-posta: ifre:
zEdebiyat'a Üye Ol
Ska Sorulanlar
ifrenizi mi unuttunuz?..
Ik verirseniz, karanlk kendiliinden yitecektir. -Erasmus
iir
yk
roman
deneme
eletiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
yelik
Yazar Katlm
Yazar Ktphaneleri

u Anda Ne Yazyorsunuz?
nternet ve Yazarlk
Yazarlk Kaynaklar
Yazma Sreci
lk Roman
Kitap Yaynlatmak
Yeni Bir Dnya Dlemek
Niin Yazyorum?
Yazarlar Hakknda Her ey
Ben Bir Yazarm!
u An Ne Okuyorsunuz?
Tm balklar  

Arama Motoru

zEdebiyat > yk > yileme > sa Kantarc

7 Mays 2022
Beni apa Gibi Aa eken Bir ey Varsa  
uyan

sa Kantarc

fRKINDALIK

:DGI:
Beni apa gibi aa eken bir ey varsa iimdedir, dncelerimdedir, eski bir yara izidir, eski bir akn yrtc glgesidir, eski bir acnn yreime sapl klcdr.
Beni aa eken benim iimde bir yere yuvalanm bir karanlktr, zihnimdeki bir girdabn kahpe glnden kaynakldr.
Beni aa eken bakas deildir, beni aa eken bakasnn hakkmda dedikleri, hakkmda yapt yorumlar, hakkmda atp tuttuu yalanlar deildir.
Herkes szleriyle cennetini ya da cehennemini ina eder.
Onlarn szleri onlar kapsar, beni deil.
Onlarn szleri beni apa gibi aa ekemez. nk ben onlar umursamam. Onlar var saymam, ben iimdekileri, tavrm umursarm ve onu kzgn bir kl gibi bylerim bilerim. Ben iimi glendirecek eyler yaparm. nk ben kozmik n yeil bir parltsym, srekli ocuk.
Ben zihinsel kapasitemi onlarn rk ve kof ve karanlk anlaylarna uzatrsam, ben onlara cevap vermeye kalkrsam enerjimi israf etmi olurum. Kalbimin, ruhumun, zihnimin mrettebat gemide isyan karr.
Ben onlara kar hibir ey yapmam, gerek yok. Herkes kendini kuatr mhrler yalan syleyerek, pislik saarak.
Beni yukar eken ne sylerlerse sylesinler asla irkinlememek. Onlarn seviyesine inmemek.
Beni kimse aa ekemez, beni ancak yanl dncelerim aa eker, beni eytan aa ekebilir; nk gzle grlmeyen bir varlk; ama ruhumun kameras onu gsteriyor, karanlkta bile. Beni aa eken bir ey varsa ben onu bulup kulandan tutup dar atar ve ona siktir ekerim.
Bana kimse orospu ocukluu yapamaz.
Yaparsa da kraln yapacak kuvvetim vardr. Ve benim yaptm orospu ocukluu yledir ki onun ruhunun kurtuluuna altn bir imza atar.
nk ben fikri idareciyim dnyann tepesindeki uzay gemisinde.
Ben o gemide ehrin belediye bakanym.
Ben tanrsal bilincin birbirine arpan kl seslerindeki kelebeklerden bir tanesiyim.

Ben yenilmezim!
Ben ktlkle mcadelede fikri idareciyim.
Ben bakanm!

sa Kantarc

Syleyeceklerim var!

Bu yazda yazanlara katlyor musunuz? Eklemek istediiniz bir ey var m? Katlmadnz, beenmediiniz ya da dzeltilmesi gerekiyor diye dndnz bilgiler mi ieriyor?

Yazlar yorumlayabilmek iin ye olmalsnz. Neden mi? nanyoruz ki, yreklerini ve dncelerini ekinmeden okurlarna aan yazarlarmz, yazlar hakknda fikir yrtenlerle istediklerinde diyaloa geebilmeliler.

Daha nceden kayt olduysanz, buray tklayn.

sa Kantarc kimdir?

yazar

Etkilendii Yazarlar:
jack london

yazardan son gelenler

| iir | yk | Roman | Deneme | Eletiri | nceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babali Ktphanesi | Yazar Ktphaneleri | Yaratc Yazarlk

| Katlm | letiim | Yasallk | Sakllk & Gizlilik | Yayn lkeleri | zEdebiyat? | SSS | Knye | ye Girii |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

zEdebiyat bir zlenim Yapm sitesidir. zlenim Yapm, 2023 | sa Kantarc, 2023
zEdebiyat'da yaynlanan btn yazlar, telif haklar yasalarnca korunmaktadr. Tm yazarlarnn ya da telif hakk sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadr. Yazarlarn ya da telif hakk sahiplerinin izni olmakszn sitede yer alan metinlerin -ksa alnt ve tantmlar dnda- herhangi bir biimde baslmas/yaynlanmas kesinlikle yasaktr.
Ayrntl bilgi icin Yasallk blmne bkz.